Zaloguj się do konta

Mały staw zarybienie karpiem i amurem

utworzono: 2012/09/25 10:45
19tracer94

Witam wlasnie wykopalem sobie maly przydomowy staw ( 4mx4mx głębokość ok 1,5-2m) i zwracam sie z takim czyms czy moglbym wpuscic sobie tam ryby typu karp,amur itd... i w jakiej najwiekszej ilosci ryb tam wpuscic . Z gory dziekuje za podpowiedz i pozdrawiam.
[2012-09-25 10:45]

michol

Trochę mały ten staw. Dlatego nie przesadzałbym z ilością ryb proponuje po 5 do 10 sztuk karpia i amura.
Pozdrawiam  [2012-09-25 10:55]

z@mela

 do takiego stawu nie wposcilbym ani jednego paszaka ani chinola   te  2 gatunki to  najwieksze szkodniki  ryby typowo hodowlane .

Jak wrzucisz  te ryby do stawu to bedziesz mial wode mętna i  woolna od roslin  wiec jesnym słowem szabmo z deficytem tlenowym :P
[2012-09-25 11:28]

lynx

4x4 to nie jest stawik na hodowlę, To oczko a ty chciałbys aby tam było bóg wie co. Jak jesteś wędkarzem to powinieneś wiedzięć ile ryba potrzebuje terenu. Terenu a nie żywności bo zakladam, że byś dokarmiał. Ktoś tam doradza po 5 karpi i amurów. Jak dorosną to będą jak w konserwie. Zalej je potem sosem pomidorowym i masz gotowe.Ponadto w zimie tlenu im nie starczy.
Przemyśl to.
[2012-09-25 13:37]

dendrobena

lynx - więcej komentarzy do tematu nie trzeba.Pozdrawiam. [2012-09-25 16:44]

Radzę powiększyć stawek, jak masz wysoki poziom wody to żaden problem, nająć kopareczke parę godzinek i będzie porządny staw a nie oczko.  [2012-09-25 19:30]

jacek placekkk

Witam
jak masz możliwość to powiększ sobie ten staw głębokość nawet spoko ale to właśnie prędzej będzie przypominało oczko jak do takiego małego stawku to wpuść kilka karasi i jednego dwa karpie z amura zrezygnuj :)
[2012-09-26 11:04]

lynx

lynx - więcej komentarzy do tematu nie trzeba.Pozdrawiam.




do Dendrobena
 Dlaczego nie trzeba? Czyzbym napisał nieprawdę? Od kilkunastu lat mam oczko w podobnym wymiarze i wiem co w nim może wyżyć a co nie i w tym temacie mam niezłą wprawe i mógłbym niejedno poradzić. Ale skoro jestem tu niepotrzebny to nie zamierzam dalej zabierac głosu. Niech laduje amury, karpie, szczupaki i krokodyle.


[2012-10-03 18:21]