Mały problem z gruntem.

/ 5 odpowiedzi
Byłem wczoraj na rybkach na 2 wędki grunt ,spławik.No na spławik non-stop coś brało rybki były.
Parę leszczy 40cm i parę płotek. I jak wspomniałem miałem na grunt ale nic przez 5h nawet brania i mam pytanie co zrobiłem źle(jestem nowy w tej metodzie).
Miałem zanęte feeder Traper + kukurydzę  rasówki. żylka 0,22 przypon 0,18 haczyk 8 koszyczek 40g +rurka przypon 70cm(wiele razy dawałem 40cm) nic , dodam że na haczyku kukurydza , rasówka albo kanapka.)
Mogę dostać od was jakieś rady byłem 2raz z feederem w tym samym miejscu i trafił się leszczyk ale również miałem inną zanęte ale czy to jest winna?
pocisk22


dawaj przypon 30cm i proponuje ci jesli sie nastawias zna biala rybke  biale robaczki na haczyku 8  zmiesci sie okolo 5-6 robakow ktore beda sie lekko unoisly
a co do bran moze nie ta pora na lapanie z gruntu ja wedzisko gruntowe  zaczynam rozkladac dopiero kolo 18 i brania  do 6-8 rano
moze tez kiepsko rozmieszlaes zanete, pamietaj ze w koszyku musi byc ona pracujaca i daje sie mniej wody niz do kul zanetowych, (2011/07/31 15:45)

richi


byłem od 16-21 pora chyba ujdzie. a co do zanęty tak jak zawsze :) (2011/07/31 15:55)

u?ytkownik57785


No a może po prostu tego dnia ryby wolały pobierać przynętę z toni wody, zamiast z gruntu. Nie przypisuj każdego niepowodzenia w braniach ryb sobie i swoim umiejętnościom, bo zwariujesz. Przecież to wiadomym jest, że raz ryby biorą, a raz nie i nie tylko Tobie. Ja nie zauważam błędów w zestawie jaki zastosowałeś. Jedynie zanęta, przynęta, brania. Błędy w dwóch pierwszych kwestiach możesz naprawić, w trzeciej NIE. (2011/07/31 16:14)

u?ytkownik57137


Gdy zanętę podajemy koszyczkiem lub sprężyną, musimy mieć krótki przypon, aby nasze robaki, czy kukurydza była blisko nęty. Proponuje ci krótsze przypony. Próbuj na więcej białych, jeżeli chcesz się nastawić na leszcza. Co do nęty to TRAPER to dobra firma, ale weź LESZCZ, bo FEEDER jest z dodatkiem kleju. Możesaz ją śmiało stosować, gdy łowisz na długim uciągu. I dużo próbuj z nowymi patentami, niekiedy one są lepsze od "pospólstwa". Pozdrawiam ;)

 

(2011/07/31 18:36)

rygiel


Jeżeli to jest woda stojąca to skróć przypon.Reszta wydaje się być w porządku.W zeszły czwartek  łowiłem w zalewie Komorowskim koło Pruszkowa i przez cały dzień ryby brały tylko na wędkę z spławikiem a przynęta na pikerze nawet nie ruszona chociaż dwa dni wcześniej brały i z gruntu. (2011/07/31 19:23)