Zaloguj się do konta

Mały okoń

utworzono: 2009/08/18 22:33
kazek78

Witam. Potrzebuje porady co do wyżej wymienionej rybki.Co zrobić żeby drobnica nie wchodziła mi na hak,czasami nawet brania nie widać zwijam zestaw a na haku 10cm okonek i połyka hak tak głeboko ze trzeba sie napocić aby go zdjać i szybko wypuścić. [2009-08-18 22:33]

Spróbuj z większymi przynętami i hakami. [2009-08-18 22:37]

kazek78

juz zwiększałem hak i dalej nic wchodza strasznie widzę jak jestem na zbiorniku to wiekszość wędkarzy ma podobny problem.ostatnio stałem przy brzegu podplyneły setki takich 2 może 3cm już było widać prążki na nich,chyba trzeba zmienić zbiornik i przyjechać za jakiś czas [2009-08-18 22:49]

pisaq

Zwiększyć hak? Przynętę? Ostatnio jak wędkowałem to pierwsze branie (uderzył niczym wielki karp) i okoń. Hak 10 albo 8, przynęta czerwony. Więc szybka zmiana na hak 6 karpiowy, większy czerwony i chlup do wody. 5minut walczyły z robakiem, aż ogołociły hak do zera, a później na hak 6(!!) wyciągałem takie szkuty, że szok. [2009-08-18 23:34]

kazek78

dzieki za rady spróbuje jeszcze zwiekszyć hak moze pomoze raz jeszcze dzieki [2009-08-19 14:50]

janush1987

Kolego może po prostu zmień przynętę z czerwonego robaczka przejdź np. na kukurydzę i zobacz co się będzie działo myślę, że okonki odpuszcza sobie wszelkiego rodzaju roślinne przynęty pozdrawiam [2009-08-19 16:40]

a jakie ryby chcesz łowić? jeżeli okonie to śmignij małego żywca wtedy drobnica da sobie siana. Jeśli np leszcze bądź liny, karpie czy klenie to załóż kuku lub groch i też unikniesz okonia. Napisz co chcesz łowić to pomożemy. [2009-08-19 16:41]

janush byłeś szybszy:):) [2009-08-19 16:42]

qualcuno

sprobuj jezeli lowisz na czerwonego biala na poczatek zalozyc rowniez np. kukurydze oczywiscie odpowiednio duzy hak duzemu bialorybowi to nie przeszkadza [2009-08-19 17:04]

kazek78

Witam i dziekuje za zainteresowanie tematem.Nastawiam się na płoć,leszcza,karasia.Łowie na białe,czerwone czasami pinki,niekiedy idzie całkiem nie żle ale jak już podejdzie drobnica to można zwijać "zabawki".spróbuje może zwiekszyć hak zamienie robaki na kuku lub groch i zobaczymy efekty?! [2009-08-19 20:45]

kazek78

może dodam że zanęcam gotowymi zanetami ze sklepu czasami mieszam je miedzy sobą(leszcz-płoć itp.) dodaje też robaczki które planuje założyć na hah , może zanęte warto by zmienić na własnej produkcji??? co sądzicie i co byście proponowali?już sam nie wiem?! [2009-08-19 22:55]

janush1987

No to coś ci podpowiem :) spróbuj jak już kupisz zanętę w sklepie to dodaj do niej kilka garstek pogniecionych płatków kukurydzianych i cała puszkę kukurydzy konserwowej, wszystko wymieszaj namocz tak jak zwykła zanętę i przez kilka dni syp w jedno wybrane miejsce, najlepiej blisko zarośli (trzcina,tatarak,grążel,itd,itp) następnie za każdym razem jak będziesz na tym łowisku dosypuj tylko kilka garstek w to miejsce kukurydzy konserwowej. Ja tak sobie przyzwyczaiłem lina i teraz wiem że zawsze tam on jest i drobnica mi nie podchodzi :)) POZDRAWIAM [2009-08-20 07:42]

janush1987

Kolego dodam jeszcze że sposób ten możesz wypróbować na tym zalewie w Dzikowcu który bardzo ładnie opisałeś na swoim blogu, no i jeszcze jak już lina sobie przyzwyczaisz do kukurydzianej diety to na haczyk tylko kukurydza :)) pozdrawiam [2009-08-20 07:48]

kazek78

dziex.robie prawie tak jak mówisz nęce blisko trzcin tam też rzucam zestaw tylko zamiast kuku mam robale nieraz jak niemam kiedy zrobić zanęty nęce samymi płatkami,ale spróbuje twojego przepisu zobaczymy co wyniknie.właśnie na tym Dzikowcu sie męcze z tymi okonkami,coś czuje ze chyba nie predko teraz pojade bo złapałem robótke i inwestorowi bardzo zależy na czasie i tyram od rana pół godziny temu dopiero wróciłem masakra.raz jeszcze dzieki i pozdrawiam. [2009-08-20 22:31]

kazek78

panowie jednak lipa:( nic nie dała kuku pod żadna postacią :) nawet skubniecia sobota i niedziele echo może jeszcze spróbuje groch tylko jakbyście mogli koledzy podpowiedzieć jak go najlepiej przygotować byłbym bardzo wdzięczny [2009-08-24 20:27]