Malutkie karpiki na kulki-jak wyeliminować?

/ 8 odpowiedzi
Witam. Mam problem na moim łowisku. Łowię metodą gruntową method z włosem, na włos zakładam przeważnie kulke 16mm/pellet 12-16mm i zazwyczaj przyczepiają się karpiki 20-25cm albo trochę większe karasie. Jak mogę je wyeliminować? Zwiększyć jeszcze kulki/pellet do np. 20mm?
Łowię na byłej żwirowni bardzo płytkiej (max 4m), zestaw umieszczam w miejscu o głębokości około 2m przy grążelach albo na nieco płytszej wodzie przy trzcinach. w dołkach 3-4m brań nie ma. Jeżdżę łowić tylko na kilka godzin i nie mam możliwości dłuższej zasiadki.
JKarp


Zrezygnuj z metody. Załóż sam ciężarek. Zakładaj selektywne przynęty np kulkę 16 mm plus pellet , dwie kulki itd.
JK (2016/07/18 17:35)

MarkHunter


Zacznij łowić na kulki 16,18 mm albo na bałwanka a nęć pelletem o trochę grubszej frakcji i całymi kulkami.Powodzenia,pozdrawiam (2016/07/18 18:10)

Tomchst


Jak napisał JKarp używam samego ciężarka. Oprócz średnicy kulki też istotna jest nuta smakowa, często było tak, że nawet na 20mm kulki brały nam takie karpie jak piszesz :D Dlatego często decyduje się na selektywne kulki o ostrych smakach za którymi leszcze oraz małe karpie specjalnie nie przepadaą jak Tuńczyk z Pieprzem albo Chilli. (2016/07/18 21:49)

t4ll


Przy samym ciężarku brań było mniej ale mocniejsze i trochę większe ryby. jestem w trakcie nęcenia, w piątek kolejny wyjazd na ryby i zobaczymy. Nęce pelletem 8/12/16mm na włos założę 16 i sprawdzę wyniki. Ciężarek montować przelotowo czy na stałe? (2016/07/20 19:15)

Blitz


Ciężarek stały na bezpiecznym klipsie (2016/07/22 10:57)

u?ytkownik102837


Dla mnie metoda to łowienie małego karpia a nie potworów. Do podajnika kulka 20mm pewnie nie wejdzie i zresztą nie jest to do tego dostosowane. J powiem tylko tyle że lepiej by było jakbyś zmontował zwykły zestaw i do tego zainwestował w materiały PVA. Najlepiej siatki. I chyba wiecej nie musze pisać. Jak na wieksze sztuki to nie ma nic lepszego. Zakładsz seektywną przynęte. Do pva dajesz mix z grubymi konskami typu gruby pellet, kulki, No i przedewszystkim wszystko dopalasz jakimś bosterkiem.  (2016/07/25 17:47)

pstrag222


Zawsze możesz spróbować z koszami mega method tam już wchodzi pożądny kąsek , no ale i kij też jest potrzebny dość solidny (2016/07/26 09:47)