Maltretowanie ryb w sklepach - co możemy zrobić ?

/ 58 odpowiedzi
Panowie & Panie , będąc dzisiaj na zakupach z żoną w Warszawskiej Reducie , sklepie carrefour , przemierzając  kolejne zakupowe pułki ....stanąłem jak wryty. Moim oczom ukazał się straszny widok. Na środku działu rybnego stała metalowa skrzynia z szybami 1mx1mx1m w której gniotły się Szlachetne jesiotry. Powiedzcie co można w takiej sytuacji zrobić, żeby ktoś się tym zajął, żeby ten problem był zauważony??? . Czy to może nie jest problem? może są jakieś standardy, które sklep winien rybom żywym zapewnić?.  Pozdrawiam :(

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Popatrzeć. Temat starszy jak ja a zmian w nim żadnych. (2015/08/02 03:55)

Artur z Ketrzyna


Wal do ochrony środowiska ;-)
Oni lubią takie akcje. ;-) (2015/08/02 08:14)

pstrag222


Raczej nic...
Dopóki będziemy sami tacy jak oni trzymając welonki w kulach lub nie odpowiednie ryby w akwariach... (2015/08/02 10:08)

zbynio 33


Raczej nic...

Dopóki będziemy sami tacy jak oni trzymając welonki w kulach lub nie odpowiednie ryby w akwariach...


Bojowniki w szklankach.. (2015/08/02 10:29)

pstrag222


szklanka to i tak dużo miejsca dla niego , jak stoi na półce w sklepie w kubeczku gdzie jest dobra pięćdziesiątka wody to co ma powiedzieć?:) (2015/08/07 12:55)

kedzio


W najlepszych restauracjach świata kuchni azjatyckiej i nie tylko, największym rarytasem są ryby, kraby, homary, oraz inne stworzenia boże, które w pływające wstanie żywym wskazuje się kuchmistrzowi w akwariach czy tam innych zbiornikach, płacąc za ten luksus niemałe pieniądze. Taka potrawa jest najsmaczniejsza, bo jest świeża i wiadomo co się je.
Temat ryb w sklepach uważam za naciągany i zwyczajnie durny. Ja chcę kupować ryby żywe i mam w d* co se mięczaki myślą. (2015/08/07 13:53)

kedzio


A co z setkami ton ryb targanych sieciami na statkach przetwórniach, które wywala się na pokład, łazi sie po nich w gumiakach, a potem na żywo taśmą wprost do chłodni sie transportuje?!
Może przestańmy na szlag jeść ryby?!
(2015/08/07 13:55)

pstrag222


C&R wprowadza w sklepach
(2015/08/07 17:44)

Piotr 100574


albo bedą się kajdankami do kutrów przypinać ,jak zieloni do drzew (2015/08/07 19:26)

pstrag222


Dla mnie sprzedawanie zywych ryb na posiłek to nie zbrodnia .
Ale trzymanie w domu nie odpowiednich ryb w akwarium lub kuli to już chamstwo (2015/08/07 19:58)

Iras1975


albo bedą się kajdankami do kutrów przypinać ,jak zieloni do drzew


Takie "eko-piczki" mogą być dobre na trolling.. na żarłacza białego. ;) (2015/08/07 22:00)

zbynio 33


W najlepszych restauracjach świata kuchni azjatyckiej i nie tylko, największym rarytasem są ryby, kraby, homary, oraz inne stworzenia boże, które w pływające wstanie żywym wskazuje się kuchmistrzowi w akwariach czy tam innych zbiornikach, płacąc za ten luksus niemałe pieniądze. Taka potrawa jest najsmaczniejsza, bo jest świeża i wiadomo co się je.

Temat ryb w sklepach uważam za naciągany i zwyczajnie durny. Ja chcę kupować ryby żywe i mam w d* co se mięczaki myślą.

Żywe tak ,ale nie na pół żywe :))). Zwierzęta są po to, żeby je jeść :). Chyba chciałbyś zwierze kupić w dobrej kondycji, a nie jakiegoś zdechlaka? :))) (2015/08/08 10:35)

kedzio


Czy na tej fotce widać, jakoby rzekomo te ryby były w złej kondycji?
Po drugie - wprowadzono jakiś durny przepis i do żywego karpia w sklepie dokładają takie plastikowe siatki, które niby mają w jakiś sposób chronić rybę... Co za kretyństwo!
Do tej pory kapry przywoziłem w zwykłych foliowych worach. Kilkanaście kilometrów im wcale nie zaszkodziło i trafiały przed ubojem do wanny z wodą. Ruchliwe były i spoko.
Teraz, z tymi siatkami... przywiozłem ryby poobcierane, z siatką wręcz odbitą na ciele.
Myślę, że te ekoświry powinny się zakisić jak ogórki dla potomności.
Zwierzęta na mięso traktuje się źle, ryby traktuje się źle, rośliny nie lepiej... Też leżą na półkach w zieleniaku i więdną.
Postuluję, by w zieleniakach oprócz klimatyzacji wprowadzić zasady przechowywania roślin. Przepływ świeżej wody, wentylacja, odpowiednia ilość miejsca w wazonach, odpowiednie światło.
Wszak udowodniono, że rośliny potrafią okazywać uczucia. Widziałem takie doświadczenia!
A może byśmy tak głuszyli pałką robaki przed nabiciem na hak?! (2015/08/09 14:09)

kedzio


Ponadto zbiornik na zdjęciu to niezbyt fortunny przykład, ponieważ jest to zbiornik... a co ja będę gadał... poczytajta se na tej stronce : http://www.carp-feed.cz/pl/akwaria-do-sprzeda-y-ywych-ryb-1-159.html (2015/08/09 14:17)

zbynio 33


Nio masz racje. Byki też na łańcuchu stoją przez dwa lata prawie, tylko po to żeby dostać w łeb. Nawet bidulek nie umoczy.... Kedzio, Ty nie podpowiadaj, bo u nas gorsze swiry niż w Unii... Będziesz musiał z rybą do ubojni jeździć ;)))))))))). (2015/08/09 14:19)

Piotr 100574


Kedzio to ty zakładasz żywe robale na hak?????to ty znaczy się serca w sobie nie masz i męczysz takie stwory:) (2015/08/09 14:35)

kedzio


Ja mam serdecznie w d* tych świrologów i ich pomysły. Jak będzie trzeba, to będę łamał prawo. Tu chodzi o to, że bidulki, co to nie potrafią ryby ubić, mają problem globalny i uważają, że skoro oni są tacy, to i reszta musi być taka.
Niby co oni by chcieli? Żeby nowoczesne społeczeństwo wyrzekło się pokarmów produkowanych masowo? A niby ja to chcą osiągnąć? Ja nie jestem za męczeniem zwierząt, ale też rozumiem, że nie da się wyeliminować z diety mięsa. A masowa produkcja to nie przelewki. W prawdzie należy zadbać o to, by zwierzę było uśmiercane w miarę humanitarnie, ale znowuż nie ma co przeginać. Byle cierpiała ( jeśli już cierpi) jak najkrócej.
Natomiast rybę złowioną którą zabieram ukatrupię zawsze osobiście i tyle. I Unia mi może nafiukać. Tak jak zresztą te świryekologobiedactwa. (2015/08/09 14:37)

pstrag222


Ponadto zbiornik na zdjęciu to niezbyt fortunny przykład, ponieważ jest to zbiornik... a co ja będę gadał... poczytajta se na tej stronce : http://www.carp-feed.cz/pl/akwaria-do-sprzeda-y-ywych-ryb-1-159.html

Noo ogromy zbiornik (2015/08/09 15:46)

Piotr 100574


a dlaczego kolega nie zakupił tych ryb i nie wypuścił????,powinni wszyscy kupować i wypuszczać!!!!!to by uratowało Polskie wody od wymarcia !!!!!!wreszcie wymyśliłem sposób na ratowanie Polskich łowisk ,prawa autorskie zastrzeżone he he (2015/08/09 16:05)

pstrag222


Piotr , a Tobie pasują takie widoki jak widzisz 20 karpi zalanych wiaderkiem wody w sklepei????
Bo mnie szlag trafia, ryba idzie na konsupcje , ale nie można jakoś normalnie ich trzymać??
Tak jak to akwarium na cholere jest ono wogóle postawione?
1m/1m i w nim jesiotry też koło metra to kurde, jakbym sobie w takiej klitce świnkę na ubicie hodował (2015/08/09 16:43)

Piotr 100574


Pstrąg,ja zabijam natychmiast złowione ryby i nie przetrzymuję nawet w siatkach,jestem wrogiem ogólnym handlem żywym towarem np rybami ale my Pstrągu tego nie przeskoczymy i nic na to nie poradzimy (2015/08/09 17:10)

zbynio 33


Piotr , a Tobie pasują takie widoki jak widzisz 20 karpi zalanych wiaderkiem wody w sklepei????

Bo mnie szlag trafia, ryba idzie na konsupcje , ale nie można jakoś normalnie ich trzymać??

Tak jak to akwarium na cholere jest ono wogóle postawione?

1m/1m i w nim jesiotry też koło metra to kurde, jakbym sobie w takiej klitce świnkę na ubicie hodował

Tak się hoduje świnię :))) tyle ze na metrze kwadratowym.. (2015/08/09 17:14)

pstrag222


Zybio zależy u kogo:)))))
Piotr wiem , wiem

(2015/08/09 18:41)

Piotr 100574


może chcą żeby te jesiotry nabrały jeszcze na wadze przed sprzedażą,mniej ruchu mniej spalanego tłuszczu (2015/08/09 18:58)

kedzio


Pstrąg222 - ten zbiornik jest w pełni przystosowany do przechowywania ryb w sklepach. Posiada instalację napowietrzającą i filtr. Ryb jest w nim zaledwie chyba pięć.
Oczekujesz kuźwa, że w sklepie rybnym będzie jezioro w naturalnym stanie?!
Ja myślę, co niektórym już się we łbach powaliło od tego upału.
Polska to kraj, gdzie każdy dekiel potrafi namieszać. Od lat kupuje karpia w sklepach na święta i nie widzę w tym nic zdrożnego. Ryba ma mieć wodę, powiedzmy odpowiednią temperaturę i tlen w wodzie. Stan jej komfortu, czy se może ona popływać jak w stawie, to mi zwisa. Ona i tak pójdzie pod topór! Nie męczyć, ale też nie walić kretyna!
Ten zbiornik na zdjęciu, to wypasiony, komfortowy przechowalnik, który widuje się w sklepach rybnych wysokiej klasy.
Tu przedstawiono go jako instrument dręczenia żywych stworzeń. Tymczasem jest to jak ośrodek w którym siedzi Trynkiewicz. (2015/08/09 20:28)