Zaloguj się do konta

Malowanie woblerów aerografem

utworzono: 2015/05/27 15:23
adrian-kulka

Witam.Mam parę pytań odnośnie aerografu i farb do niego !
Mam chęć kupić aerograf :http://allegro.pl/aerograf-tg-180-areograf-2-x-dysze-do-modelarstwa-i5096832842.html
I mam takie pytanie czy do tego aerografu mogę używać lakieru do paznokci ??
Czy lakier do paznokci musiał bym z czymś rozcieńczać jeśli tak to z czym ?
[2015-05-27 15:23]

TeKa

Do aerografu najlepiej użyj farb dla modelarzy. Najlepsze moim zdaniem będą z firmy Tamiya lub Gunze. Można do nich kupić dedykowany rozcieńczalnik z firmy Gunze o nazwie Levelling Thinner.
Rozcieńczasz farbę dość mocno, do konsystencji mleka. Malujesz kilka cienkich warstw a nie jedną grubą.
[2015-05-28 22:01]

adrian-kulka

Bardzo Panu dziękuję czyli mam rozumieć że farby do malowania paznokci nie nadadzą się ?

[2015-05-29 22:09]

Leny

Ja bawię się w wykonywanie woblerów i maluję je aerografem. Polecam farby vallejo Air (dedykowane do aerografu). Nie trzeba ich rozcieńczać. Choć nie są tanie to dość wydajne i fakt, ze nie trzeba ich rozcieńczać bardzo przyspiesza pracę. Używam także farb Renesans - do kupienia w sklepach dla plastaków. Te trzeba rozcieńczać i ja przesiewam je przez zużyte rajstopy żonki. Do tego używam opóźniacza/ retardera żeby farba nie zasychała na dyszy. Opóźniacz warto kupić a nie bawić się w jakieś metody z wódką. 100 ml koszt ok 10 zł, używasz dosłownie 2-3 krople na zbiorniczek. Generalnie używam farba akrylowych czyli takich , które rozcieńcza się wodą bo nie śmierdzą. Życzę powodzenia i cierpliwości bo efekty są naprawdę fajne. Dużo jest filmików w necie na ten temat. Pozdawiam
[2015-05-30 20:47]

JOPEK1971

Witam.Mam parę pytań odnośnie aerografu i farb do niego !
Mam chęć kupić aerograf :http://allegro.pl/aerograf-tg-180-areograf-2-x-dysze-do-modelarstwa-i5096832842.html
I mam takie pytanie czy do tego aerografu mogę używać lakieru do paznokci ??
Czy lakier do paznokci musiał bym z czymś rozcieńczać jeśli tak to z czym ?

Możesz użyć lakieru do paznokci,rozcieńczasz rozpuszczalnikiem nitro.

[2015-05-31 00:05]

adrian-kulka

Dzięki ;) A czy ten aerograf z linku będzie dobry (będę mógł wykonać nim cienkie linie, kółka itp.)
[2015-05-31 16:51]

skryty

będzie dobry tym bardziej na "początek drogi" z aerografem, po wprawieniu się będziesz mógł wykonywać co Ci się podoba;). Co do farbek ja przykładowo polecam farbki pactra [2015-05-31 17:56]

Wybierzsobie

czyli mam rozumieć że farby do malowania paznokci nie nadadzą się ?

Użyj zwykłch farb acrylic (rozcieńczonych wodą destylowaną do właściwej  konsystencji:znaczy rzadka musi być) 
nawet najtańszych, pokrywaj cienkimi warstwami, po wyschnięciu i tak musisz pokryć lakierem lub epoxy
więc będzie trwała :)

[2015-08-15 21:29]