Mało znane marki wędzisk.

/ 7 odpowiedzi
Muszę się przyznać , że jestem lekko uprzedzony do niektórych marek wędzisk takich jak : Abu Garcia, DAM, Mitchell, Penn, . Pewnie wynika to z tego , że nigdy z nimi nie miałem doczynienia i tutaj moje pytanie - ktoś z was napewno używa wędzisk tych firm , jak się sprawują , które marki są lepsze a które gorsze ?
patryk-kociemba


ja osobiście używam bata Mitchell i jestem zadowolony, kij dobrze wykonany i póki co nei miałem  z nim problemu( łowie nim od roku). 
  (2016/07/14 13:14)

Haryyy5


Trochę niewłaściwy tytuł. To nie są marki mało znane, tylko mało popularne, ewentualnie mało znane wśród osób nie zorientowanych w temacie czy też  szukających bardziej budżetowych rozwiązań.
D.A.M. - bardzo dobry, solidny sprzęt, firma zresztą istnieje kupe czasu, mam jeszcze po dziadku jakąś wędkę od nich ( sprawdziłem rok założenia 1875) także już samo to to o czymś świadczy. 
PENN - no tu wiele mówić nie trzeba. Legenda jeśli chodzi o kołowrotki, które mają rewelacyjne, mój slammerek aż emanuje odpornością na wszysto i wszystkich. wędek od nich nie używałem.
Abu garcia : Również bardzo znana marka, kolega ma spinning od nich i sobie chwali, zresztą ich wędki generalnie są często polecane.
Mitchell : Osobiście z ich produktami rzeczywiście nie miałem styczności ale też powiedzenie że jest to jakaś mało znana marka jest bardzo krzywdzące. 

Wymieniłeś tylko kilka firm z tych powiedzmy bardziej niszowych. Jest mnóstwo producentów robiących doskonały sprzęt ale nie docierających do szerszego grona. Shimano, Anaconda, FOX, Daiwa, St. Croix. Prologic, Spro, Ryobi, ... mógłbym długo wymieniać. To wszystko są marki robiące bardzo dobry sprzęt, firmy istniejące nie od dziś i nie od wczoraj, bardzo znane, tyle że nie przez wszystkich. Przeciętny wędkarz łowi na to co akurat jest w okolicznym sklepie, w dobrej cenie i nie zastanawia się zbyt wiele. A w okolicznym sklepie jest to co łatwo i szybko zejdzie. Jak klient nie do końca zorientowany w temacie widzi na półce spinning np. z napisem konger za 100zł a obok "taki sam" z napisem abu garcia za 500zł to łatwo się domyślić co wybiera, dlatego w większości sklepów dominują tanie marki, nikoniecznie dobre.  Jaxona kupisz w każdym wędkarskim sklepie, na wsi, w mieście, w wielkim wędkarskim centrum i w wędkarskim kąciku przy sklepie zoologicznym. Firma którą zna każdy wędkarz, co jednak w żadnym razie nie czyni jej lepszą, niż którakolwiek z wymienionym powyżej przez Ciebie czy przezemnie marek.  (2016/07/14 13:21)

nasa421


A kojarzysz może firmę Shakespeare ? (2016/07/14 15:19)

Haryyy5


markę kojarzę, ale żadnych doświadczeń z nią nie miałem. (2016/07/15 10:30)

pakul1206


Jeżeli można być uprzedzonym to do Jaxona czy Kongera ale napewno nie do tych marek co wymieniłeś :)  (2016/07/15 22:19)