Zaloguj się do konta

Małe błystki

utworzono: 2011/04/07 13:08
gorzki

Mam pytanie odnośnie małych błystek (a także ogólnie małych przynęt). Łowię na spining ok. 3lat więc moje doświadczenie jest niewielkie. Łowię głównie na gliniankach i rzekach takich jak Odra czy Barycz. Chodzi mi o to czy jest sens łowienia na błystki 0,1,2, skoro nawet małe ryby biorą na wieksze(dodaję, że nastawiam się na szczupaki, okonie i sandacze w tej kolejności). Może ktoś mi doradzi jak i co łowić na małe błystki bo mam ich niezłą kolekcję a nic na nie nie złowiłem. Z góry dziękuję za odpowiedzi. [2011-04-07 13:08]

pstrag222

nom takie błystki to na jazie okonie i klenie. szczupak i sandał to wieksze przynety [2011-04-07 13:11]

pstrag222

nom takie błystki to na jazie okonie i klenie. szczupak i sandał to wieksze przynety [2011-04-07 13:11]

pstrag222

nom takie błystki to na jazie okonie i klenie. szczupak i sandał to wieksze przynety [2011-04-07 13:11]

piotrekelk

ja na Twoim miejscu nie odkładał bym tych małych przynęt, czasami szczupak tak jak i inne ryby wolą małe przynęty, a znam to ze swojego doświadczenia
[2011-04-07 13:31]

kaban

Nastawiając się na szczupaki zaczynam od trójek i czwórek.Jeżeli niema brań a jesteśmy pewni obecności zębatych w łowisku zawsze warto wrzucić coś małego na próbę.Bywają dni kiedy drapieżniki gustują w mniejszych wabikach a najczęściej jest to spowodowane pojawieniem się w większej ilości jakiegoś naturalnego pokarmu niewielkich rozmiarów-narybek,kijanki itp.Co do sandaczy i okoni to wybrałbym raczej gumy a "żelazo" byłoby tylko alternatywą w razie braku zainteresowania silikonem.Zawsze mam przy sobie różne rodzaje przynęt i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić,że byłbym nad wodą mając do dyspozycji tylko obrotówki.
[2011-04-07 15:16]

marapala

ja na Twoim miejscu nie odkładał bym tych małych przynęt, czasami szczupak tak jak i inne ryby wolą małe przynęty, a znam to ze swojego doświadczenia


dokladnie.w zeszlym roku gdy lowilem okonie na malego brazowego kogucika wzial mi szczupak taki okolo 90cm!niestety spial mi sie ale gdy go zobaczylem pod powiezchnia to serce mocniej zabilo...wiec na male przynety tez mozna cos wiekszego upolowac... [2011-04-07 17:15]

arekde

Skoro masz taki arsenał to OK. Ja również łowię na Odrze i Baryczy. Na 0 i 1 na Odrze masz szanse na okonia, jazia, klenia i bolenia. Na Baryczy na 1 i 2 ja osobiście łowię także szczupaki.Na sandacze są lepsze przynęty. Uzupełnij arsenał o neco większe błystki i będzie OK.

Pozdrawiam

[2011-04-07 18:11]

bobus86

ja na Twoim miejscu nie odkładał bym tych małych przynęt, czasami szczupak tak jak i inne ryby wolą małe przynęty, a znam to ze swojego doświadczenia

zgadzam sie z toba.sam tez tak nierazx m ialem ze spore szczuble braly mi na malutkie blaszki okoniowe,ale nie tylko szczupak atakowal raz mialem nawet suma ale niestety....klenie sandacze tez sie zdazaly.warto je miec [2011-04-09 14:31]

rungem

Witam!
Zgodzę się z kolegami, że nie warto odstawiać tych małych przynęt, bo ja też miałem efekty na małe. A tak na przykład: kiedyś łowiłem okonie na małe twisterki ok 2cm. Złowiłem parę ładnych okoni i walnął mi szczupak 73cm na wędkę do 10g c.w. z żyłką 0.12mm wtedy to była zabawa, w ogóle nie ma porównania z mocniejszą wędką.
[2011-04-09 21:45]

czarnypum

Nawet duże osobniki potrafią atakować małe przynęty. Więc na małe obrotówki możesz łapać zarówno małe okonie jak i dużego szczupaka.
[2011-04-10 18:02]

lolek12

Uniwersalny rozmiar to 3

[2011-04-12 19:05]

ReBeXeR

Jak zrobi się dużo cieplej to szczupak będzie ganiał za drobnicą więc te małe wirówki się z pewnością sprawdzą
[2011-04-14 22:38]

kepes53

lepiej mieć różne rozmiary błystek ja preferuje typu long i zawsze ma rozmiar
 1-2-3 ponieważ rybki różne mają zachcianki... z resztą nie raz pewnie każdy miał sytuacje że w jednym miejscu dopiero po zmianie rozmiaru błystki miał jakiś efekt.. pozdr
[2011-04-15 08:38]