Małe karpie a duże karpie

/ 3 odpowiedzi
witam .
koledzy mam jedno pytanko od nie dawna zafascynowało mnie karpiowanie i mam z tym jeden problem mianowicie  łowiąc na kukurydze nie zależnie trzy czy cztery ziarna łapę małe karpie tj. do 2 kg , natomiast jak rzucę kulkę brań nie mam wogóle.a wiem że są większe sztuki Zastanawiam się czy za małymi karpiami chodzą te duże czy karpie wypasione są samotnikami.Mam jeszcze jedno pytanko czy karpie które nie znają kulek proteinowych , są w stanie skusić się na nie nie znając ich dodam tylko że kulki to przeważnie TB i DB.Czy koledzy mogą również polecić jakieś łowisko (najlepiej komercyjne bo pracuję w delegacji i nie mam czasu na dłuższe zasiadki ) koło Piotrkowa Tryb , województwo łódzkie z większymi karpiami powyżej 5 kg?z góry dziękuje i pozdrawiam
kamil-twarog


Kolego , łowienie karpi to cierpliwość , ja łowię na kulki i zestawy w wodzie mam do 8 godzin nie przeżucane. po 8 h kulki TB są już praktycznie rozpuszczone i trzeba zmienić,ale w 90 %  czekam ok 6-7 h na branie a i bywa że 12-14 h bez brania.kup kukurydzę w większym rozmiarze i czekaj, neć mało podczas łowienia ale grubą zanętą . pellet itd.i nie dużo .duże karpie raczej nie przepadają za tłokiem , takie jest moje zdanie.jeżeli ryba nie zna kulek bd czekać długo na branie ale myślę że przyjdzie, musisz popaść w smak , a druga sprawa jakoś zestawu końcowego odegra też sporą rolę.
pozdrawiam, (2014/05/06 19:48)

cichy2503


dzieki kolego napewno uzbroje sie w cierpiliwość (2014/05/07 08:04)

Blitz


Ja mam tak samo, na kukurydzę zawsze mi jakieś duperele przeszkadzają, dlatego baardzo rzadko jej używam. Zazwyczaj łowię na kulki własnej roboty aromatyzowane na słodko (tutti fruit, truskawka, wanilia, miód).
Czekać, czekać i jeszcze raz czekać :) (2014/05/07 12:59)