Małe i duże ryby na tym samym stawie

/ 2 odpowiedzi
Wybrałem się dzi¶ połowić karasie na ten sam staw co ostatnie dwa razy. Od samego rana padało, więc na wodę wyruszyłem dopiero po 8. Jak trafiłem nad wodę to okazało się, że miejsce w którym zawsze łowię było już zajęte. Znalazłem jakie¶ wolne miejsce, ale akurat było pod wiatr. Przez cały czas łowienia mocno wiało najpierw z lewej, póĽniej z prawej strony. Była fala, kołysało spławikiem i mocno dryfował. Jako zanętę zastosowałem to co zawsze na tym stawie: spożywka z dodatkiem kukurydzy. Dzi¶ nie nęciłem lekko blendowanymi konopiami, bo się już skończyły. Na powierzchni wody w miejscach, w który wrzuciłem zanętę było widać b±blowanie czyli ryby jako¶ tam żerowały. Podsumowuj±c brania były gorsze o wiele niż zawsze na tym łowisku. Były dwa brania zakończone złowieniem karasi o wiele mniejszych niż złowiłem dwa poprzednie razy w innym miejscu na tym samym stawie. Jako przynęta służył czerwony robak. Mam kilka pytań do Was:

1. Możliwe, że w jedynym miejscu stawu łowi się tylko i wył±czenie duże karasie, a w innym miejscu tego samego stawu łowi się wył±czenie małe karasie? Z czego może to wynikać?
2. Czy brak zanęcania blendowanymi konopiami w dniu dzisiejszym mógł mieć przełożenie na to, że dzi¶ udało się złowić tylko dwa małe karasie, a nie kilka dużych jak podczas dwóch poprzednich łowień w innym miejscu tego samego stawu?
3. Czy może ogólnie mocno wietrzna pogoda wpłynęła na słabe brania podczas dzisiejszego łowienia?

Jak rozmawiałem z innymi wędkarzami to podobnie nie mięli brań lub bardzo słabe.
ogtw

Ryby spokojnego żeru, zazwyczaj pływaj± w ławicach, wszystkie ryby w ławicy s± podobnej wielko¶ci. Ławice karasi mog± dosyć długo przebywać w jednym miejscu i nic dziwnego w tym, że w jednym miejscu bior± duże a w innym małe. Wiatr ma pozytywny wpływ na brania. Zanęta wabi zarówno duże, jak i małe ryby. Zbliżaj±cy się chłodny front, ma negatywny wpływ na brania. W czasie tarła karasi pospolitych, krasie srebrzyste przestaj± brać. (2019/07/07 18:13)

flowgrid1

Ktu¶ cu¶ jeszcze wi? (2019/07/08 21:10)