Zaloguj się do konta

Mała świadomość wędkujących

utworzono: 2009/03/03 11:39
regulamin

drodzy koledzy, martwi mnie to, że żadko który wędkarz czyta regulamin. Od tego sie nie umiera. Może warto pomyśleć nad tym by zrobić co jakiś czas weryfikacje czy dany wędkaż zna wymiary i okresy ochronne ryb? co Wy na to? jak często widzę na łowiskach wędkarze za nic maja regulamin, często zabijają ryby które są pod ochroną.... należy zmienić świadomość wędkujących tylko jak? [2009-03-03 11:39]

Jeśli chodzi o jakieś okresowe weryfikacje wiedzy wędkarzy pod kątem znajomości RAPR, to jestem przeciwny. Nie mam zamiaru stawać przed komisja złozona z ramoli i znawców. Natomiast RAPR każdy musi znać i to nie ulega wątpliwości. NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI. Obowiązki trzeba wypełniać, do regulaminów się stosować. Ot i wszystko w temacie. Pozdro. [2009-03-03 11:49]

rysiek38

szczera prawda ale fajnie by bylo jak by ten regulamin byl tez jednolity w kraju i nie tak czesto zmieniany to samo dotyczy rejestrow [2009-03-03 11:57]

regulamin

w sumie macie racje, to może nasilić kontorle... ja byłem kontorolowany 3 razy w życiu.... a łowie ardzo często.... ludzie jak nie widzą kontroli to czują sie bezkarni.... [2009-03-03 12:04]

rysiek38

z nasileniem kontroli sie zgadzam ale przez kompetentnych straznikow a nie gamoni co im wmowilem ze ryba w mojej siatce to panga ico najgorsze to nie zart [2009-03-03 12:11]

doc_Azor

Kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola skontrolowac wszystko i zdac do raportu. koniec z nieszanowaniem ryb, one tez maja uczucia i trzeba je kochac, bo innaczej sie obraza i odplyna i tyle sobie polowimy [2009-03-03 12:28]

i tu mnie rozwaliłes rysu czemu nie wieloryb dobry z ciebie gagatek [2009-03-03 14:46]

PiotrJ

Kontrola, a co to takiego? Już nie pamiętam, kiedy byłem kontrolowany przez''zawodowców albo społeczników''.Co do świadomości wędkarskiej i znajomości regulaminów to rzeczywiście racja,niektórym przydałby się powtórny egzamin na kartę wędkarską.Niektórzy z nas, będąc już nad wodą zapominają że nieraz potrzebne jest dodatkowe zezwolenie,złowione ryby należy trzymać w siatce, a niektóre z nich mają wymiary i okresy ochronne. [2009-03-03 16:34]

To o czym piszesz nie jest wynikiem nie znajomosci regulaminu a zupełnie czegoś innego......Wymiary i to co wędkarzowi wolno wie każdy ale tego czego nie wolno niestety tylko garstka.Pozdrawiam [2009-03-03 18:12]

ja nie byłem kontrolowany ani razu i prędko nie będę. U nas diabeł kontrolerom mówi dzień dobry [2009-03-03 18:16]

mikadus

To jest zwykłe olewanie przepisów zawartych w regulaminie. [2009-03-03 18:49]

Mariuszm ma rację. Każdy, kto dostaje kartę to dostaje też w łapę i regulamin i jest zobowiązany go znac, ale, że polak ma wrodzoną niechęc do nakazów i zakazów toteż nie jest łaskaw nawet zajrzec do regulaminu. [2009-03-03 19:08]

Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Masz kartę wedkarską, masz znać swoje prawa i obowiązki. Masz znać RAPR. [2009-03-03 19:22]

spines21

u nas mówi im grzecznie dobranoc
więc gdzie są oni zblachami w klapach i w dłoniach swych mocarnych?
podobno-gdzieindziej-cholera wie gdzie to może być
czy ktoś wie coś na temat-"gdziejndzieja"? [2009-03-03 21:14]

SuperDario

Okresy i wymiary ochronne znać+porządek w łowisku,kultura osobista,etyka wędkarska i mieć sumienie i było by OK!!! Ale jest tak:zabiera małego szczupaka bo dawno go nie jadł,a bo karta musi się zwrócić,a nikt nie widzi,albo byle więcej do domu zabrać itd itp. Koledzy pilnujmy samych siebie dbajmy o swoje dobre imię i nie róbcie niczego czego byście musieli się wstydzić a będziemy zadowoleni!! [2009-03-03 21:45]

A może by tak za przykładem naszych zachodnich sąsiadów wprowadzić prawdziwe szkolenie i egzaminy.WNiemczech trzeba najoierw odbyć dwu miesięczny kurs ,zdaćkilka egzaminów z przepisów,etyki i wiedzy o ochronie środowiska.Dopiero po końcowym egzaminie staje się delikwent pełnoprawnym WĘDKARZEM !!!!Czy u nas jest to możliwe? bardzo wątpie.Mamy co mamy,ale nie wolno nam się z tym godzić. [2009-03-03 23:57]

i pewnie cała masa mięsiarzy i kłusoli ruszą szturmem na egzaminy. tu nie o to chodzi że ktoś wziął do domu klenia długości24 cm i złamał przepis bo braknie 1 cm. trza po łbach kłusoli tłuc [2009-03-04 00:00]

rysiek38

nie musisz sie z tym godzic nie ma granic wiec mozesz pojechac do niemiec i zyc wedle ich zasad - tam podobno nawet golebie maja 5 kilojak ja bede mial 2000euro na miesiac to moze reszte tez od nich przeflancuje ale narazie niemam zamiaru [2009-03-04 00:03]

zenfr

Szanowni forumowicze.Przeczytałem wszystkie uwagi z którymi generalnie sie zgadzam, ale...Co innego znajomośc regulamiu,a co innego przestrzeganie.Dla regulaminowych nie potrzeba kontroli, a przy nieregulaminowych strażnik powinien siedziec na łowisku, a podejrzewam, że i tak by go "okrącili".Na temat regulaminu to innym razem. Pozdrawiam. [2009-03-04 11:37]

Rysiek38- jak zwykle czytasz w moich myślach. Jak tak pieknie jest za granicą, to proponuje wszystkim fanom zagranicznoprzyjaznym - fora ze dwora, paszportu nawet nie trzeba mieć - odjazd i tam zyć, nie tu.

Ale potem nie dzwonić do programu TVN24 "Szkło Kontaktowe" z tekstem:

- Dzwonię z Berlina, Paryża, Nowego Jorku itp. Jestem tu od 20 lat i pytam co wy tam w tej Polsce wyrabiacie?!

Proszę nie chodzić pod sztandarem Polonii na wybory, żeby wybierać dla nas Parlament, prezydenta itp.

Albo zyje sie tu - albo zyje się tam! A te nazwy, skróty, ideologie zagraniczne do nas nie pasują. Nie sa nasze i nigdy nie będą. Nasze jest TYSKIE, LECH, BROK, OKOCIM, ŻYWIEC - nie Coca-Cola, Whisky, McDonald's, KFC. I tak ma bys do cięzkiej cholery! [2009-03-04 11:58]

rysiek38

tez dawno zauwazylem ze myslimy podobnie jakbysmy sie znali kupe lat ale powiem Ci ze brak tu Nopka jeszcze -moze ty go przekonasz.niebawem pierwsze wyprawy,relacje z nich,metody - moze klimat nastapi umiarkowany i bedzie ok. [2009-03-04 14:12]

sido35

GHOSTMIR i tak trzymać jak się w Polsce nie podoba to granice są wolne [2009-03-04 14:35]

SuperDario

Ludzie nie kłóćcie się!!!!! Zagranica regulaminy a to a tam to. Nie ważne! Regulamin trzeba znać tylko kontrole,kontrole i jeszcze raz kontrole a jak wędkarz grzeszy to walić ile wlezie aż się nauczy ale gdy jest że to niska szkodliwość społeczna to mają w dupie. Panowie zaraz lód zejdzie i zaczynamy!!!!!! Bądżmy dobrej myśli bo z roku na rok jest lepiej i jest większa świadomość. [2009-03-04 16:20]

PiotrJ

SuperDario co tzn.walić ile wlezie.Jestem zdziwiony miałem Cię za bardzo spokojnego wędkarza. [2009-03-04 17:55]

Ale jest tak:zabiera małego szczupaka bo dawno go nie jadł,a bo karta musi się zwrócić,a nikt nie widzi,albo byle więcej do domu zabrać itd itp. Koledzy pilnujmy samych siebie dbajmy o swoje dobre imię i nie róbcie niczego czego byście musieli się wstydzić a będziemy zadowoleni!! ....


a czy płacąc bilet w kinie musisz wypatrzeć film do zera?
czy płacąc wejście na basen musisz pływać cały czas?
czy w tym kraju płacąc za każdym razem za coś, musimy otrzymywać więcej niż to faktycznie nas to kosztowało?
kiedy w końcu zrozumiemy że ta mała płotka czy inna rybka jest więcej warta niż ta nasza składka...
kiedy w końcu zniknie myślenie że za przyjemność niematerialną nie otrzymamy wartości materialne
kiedy polacy ,rodacy nasi kochani przejżycie na oczy !
kiedy ?
zacznijmy od dziś, piszmy co nas boli ,ale też to co też zrobiliśmy by nas nie bolało ...
kilku nam podpowiedziało co można bez wielkiego wysiłku wykonać by poprawić nam samopoczucie
co można ?
oto podpowiedż, zmienić samego siebie....!!!

wasz dyrekto... [2009-03-04 21:58]

von_trzmielke

Właśnie dzisiaj pojawił się mój wpis o gatunkach chronionych. Z obrazkami. Możne więc poznać gatunki objęte ochroną. Być może nie umieściłem wszystkich gatunków - ale po to są komentarze - żeby listę uzupełnić. [2009-03-04 22:06]