Zaloguj się do konta

Mała prowokacja znad wody

utworzono: 2014/03/31 12:25
osa12

Wędkując już wiele lat wiem, iż najłatwiej jest spotkać jakąś służbę SSR lub PSR na początku sezonu, gdy ustąpią lody a na wody wylegną wędkarze po długiej zimie. Nie myliłem się. Wczoraj (piękna niedziela 30.03.2014r.) wybrałem się na jedno z łowisk Okręgu PZW w Rzeszowie.

Postanowiłem wprowadzić niewielkie „uchybienie” w wymaganym rejestrze na te wody.

Zamiast daty połowu 30.03(marzec) wpisałem 30.04(kwiecień) - człowiek to istota omylna.

Ponieważ niewiele za to grozi, bo to uchybienie nie z ustawy(woda poza obwodem rybackim) postanowiłem sprawdzić jak w takiej sytuacji postąpią kontrolujące służby.

Nie myliłem się, była kontrola (nie wiem po co, chyba tylko aby tworzyć statystyki, ile to przeprowadzono kontroli).

Nad wodą setki wędkarzy, naliczyłem w pewnym momencie 45 aut.

I to miłe zaskoczenie, podchodzi  dwóch kontrolujących z SSR, grzecznie się wita i przedstawia, umundurowani, blachy na piersi.

Oddaję dokumenty do kontroli i zajmuję się grillem, bo ryba nie bierze.

Widzę, kontem oka, iż trwa dyskusja między panami. Podchodzą do mnie i grzecznie informują mnie, iż chyba źle wpisałem datę. Udając głupiego przepraszam, że faktycznie musiałem się pomylić, no cóż zdarza się. Panowie proszą o korektę daty, pytają jak połowy, żegnają się i idą dalej.

Według mnie pełny profesjonalizm, mój błąd nic nie znaczący, więc reakcja na miarę tego błędu.

Jestem mile zaskoczony i gratuluję tej reakcji kontrolującym mnie członkom SSR.

Tak trzymać Panowie.

[2014-03-31 12:25]

Jędrula

W trakcie ostatniej kontroli strażnicy zwrócili mi uwagę na niewykreślone pola w zezwoleniu , faktycznie zapomniałem . Oświadczyli , że to nie jest jakieś poważne uchybienie ale powinienem o tym pamiętać . Panowie byli kulturalni i pomocni , podpowiedzieli gdzie rybka się ruszyła , pełen profesjonalizm .

[2014-03-31 12:44]

89krzysztof

Czy straż państwowa po kontroli powinna w jakiś sposób zaznaczać że taka kontrola była przeprowadzona ? Jakaś pieczątka w rejestrze ?
[2014-03-31 13:31]

Jędrula

Czy straż państwowa po kontroli powinna w jakiś sposób zaznaczać że taka kontrola była przeprowadzona ? Jakaś pieczątka w rejestrze ?

PSR mi nigdy nie wbijała pieczątek , SSR bardzo często . Dlaczego Krzychu pytasz ?

[2014-03-31 13:42]

89krzysztof

PSR mi nigdy nie wbijała pieczątek , SSR bardzo często . Dlaczego Krzychu pytasz ?

Kontrolowali mnie kilka razy ostatnio i nigdy nie wbili, a coś mi się obiło o uszy że mają wbijać. Gdyby był to ich obowiązek to bym poprosił o takową. Bardziej z ciekawości pytałem :)
[2014-03-31 19:47]

Jędrula

Kontrolowali mnie kilka razy ostatnio i nigdy nie wbili, a coś mi się obiło o uszy że mają wbijać. Gdyby był to ich obowiązek to bym poprosił o takową. Bardziej z ciekawości pytałem :)

Rozumiem :)

[2014-04-01 07:38]

MASTINO

Nie, nie były i nie są stosowane takie praktyki przez PSR. Oni sobie tylko odnotowują osobę, numer Karty itd....

[2014-04-01 12:29]

Haryyy5

A ja mam takie pytanie, raczej teoretyczne, może również prowokacyjne odnośnie rejestrów. Co by było gdybym skserował sobie kilka razy ten rejestr, dał do opieczętowania itd., tak żeby wszystko było dobrze i wypisałbym rejestr połowu z góry na cały rok dzień po dniu :P ? Rejestr należy wypełnić przed rozpoczęciem łowienia ale nigdzie nie jest napisane na ile przed. Nikt też nie jest w stanie udowodnić że rzeczywiście nie jestem dzień w dzień nad wodą. Żeby jeszcze sprawę skomplikować wykreślił bym wszystkie pola i podsumował rok na zero. Wydaje mi się że strażnicy mogliby jedynie grzecznie podziękować i pójść dalej bo o co się przyczepić ?
Temat do dyskusji :)
[2014-04-01 13:21]

osa12

Ja często będąc na nocy wpisuję dwa dni. Nie mam ochoty pamiętać o tym o godz. 0.00.Nigdy nie miałem kontroli po takich wpisach.Nie wydaje się to wykroczeniem, nawet blokuje dla niektórych rejestrów zabieranie ryb, więc powinno się na to patrzeć przychylnie.
Nie znam prawa, które łamią takie wpisy. [2014-04-01 14:18]

skryty

Wędkując już wiele lat wiem, iż najłatwiej jest spotkać jakąś służbę SSR lub PSR na początku sezonu, gdy ustąpią lody a na wody wylegną wędkarze po długiej zimie. Nie myliłem się. Wczoraj (piękna niedziela 30.03.2014r.) wybrałem się na jedno z łowisk Okręgu PZW w Rzeszowie.

Postanowiłem wprowadzić niewielkie „uchybienie” w wymaganym rejestrze na te wody.

Zamiast daty połowu 30.03(marzec) wpisałem 30.04(kwiecień) - człowiek to istota omylna.

Ponieważ niewiele za to grozi, bo to uchybienie nie z ustawy(woda poza obwodem rybackim) postanowiłem sprawdzić jak w takiej sytuacji postąpią kontrolujące służby.

Nie myliłem się, była kontrola (nie wiem po co, chyba tylko aby tworzyć statystyki, ile to przeprowadzono kontroli).

Nad wodą setki wędkarzy, naliczyłem w pewnym momencie 45 aut.

I to miłe zaskoczenie, podchodzi  dwóch kontrolujących z SSR, grzecznie się wita i przedstawia, umundurowani, blachy na piersi.

Oddaję dokumenty do kontroli i zajmuję się grillem, bo ryba nie bierze.

Widzę, kontem oka, iż trwa dyskusja między panami. Podchodzą do mnie i grzecznie informują mnie, iż chyba źle wpisałem datę. Udając głupiego przepraszam, że faktycznie musiałem się pomylić, no cóż zdarza się. Panowie proszą o korektę daty, pytają jak połowy, żegnają się i idą dalej.

Według mnie pełny profesjonalizm, mój błąd nic nie znaczący, więc reakcja na miarę tego błędu.

Jestem mile zaskoczony i gratuluję tej reakcji kontrolującym mnie członkom SSR.

Tak trzymać Panowie.

no Panowie za pomylenie jednej czy dwóch cyferek, to ja też bym się raczej ciosu z pół obrotu czy publicznego biczowania nie spodziewał:) także myślę, że zachowanie strażników to nie tyle może profesjonalizm, co jakieś zwykłe podstawy wychowania i współżycia społecznego

[2014-04-01 14:30]

jogi

Kolego   Haryy5  uznałem to za żart i nie będę podejmował tematu. Pozdrawiam. [2014-04-01 21:09]

jaceksw

To w rejestrze trzeba coś skreślać ?

Ryb raczej nie zabieram , a rubryki zostawiam puste .

Przeszukałem i nigdzie w instrukcji ( pokazanym przykładzie) wypełniania rejestru nie ma o tym mowy !

[2014-04-01 22:19]

Artur z Ketrzyna

To w rejestrze trzeba coś skreślać ?

Ryb raczej nie zabieram , a rubryki zostawiam puste .

Przeszukałem i nigdzie w instrukcji ( pokazanym przykładzie) wypełniania rejestru nie ma o tym mowy !

Ja jak  nie zabieram ryb. To mam wpisaną tylko datę i nr łowiska (to co wpisuję przed wyjazdem na ryby), w reszcie pól stawiam kreskę (często się to praktykuje jak wypełnia się dokument, by potem nikt w to puste miejsce nie mógł czego dopisać)...
[2014-04-01 22:33]

89krzysztof

Jeśli masz ryby w siatce, to zapisujesz je do rejestru. Przyjdzie strażnik i co ? Powiesz mu, że masz ryby w siatce, ale je wypuścisz ? Z pewnością uwierzy.
[2014-04-01 23:32]

JKarp

"Ja często będąc na nocy wpisuję dwa dni. Nie mam ochoty pamiętać o tym o godz. 0.00. Nigdy nie miałem kontroli po takich wpisach. Nie wydaje się to wykroczeniem, nawet blokuje dla niektórych rejestrów zabieranie ryb, więc powinno się na to patrzeć przychylnie.
Nie znam prawa, które łamią takie wpisy."
Ja tak robiłem w tamtym roku - jednak zostałem na rybach pouczony, że tak nie wolno robić. Nawet ty na portalu zostałem " wyprostowany ", że tak robić nie wolno ale dlaczego to już nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. JK
[2014-04-02 05:50]

Haryyy5

Tak długo jak nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego nie wolno jest to dozwolone :) Przynajmniej na poziomie takiej cywilizacji jaką mamy w Polsce winę trzeba udowodnić a wszystko to co nie zakazane jest dozwolone :)
[2014-04-02 09:21]

Haryyy5

Kolego Jogi żart nie żart, chciałbym wiedzieć, bo warto rozmawiać :P
[2014-04-02 09:23]

osa12

"w Polsce winę trzeba udowodnić a wszystko to co nie zakazane jest dozwolone"
Tak, jest taka zasada obowiązująca w prawie karnym.
Natomiast nie obowiązuje ta zasada w prawie administracyjnym, urzędnik ma działać w "granicach prawa"-  na wszystko co zrobi musi posiadać odpowiednie zapisy prawa. [2014-04-02 10:31]

MASTINO

Prowokacja.....Tylko po co?   W pracy listę obecności wypełniasz bezpośrednio po każdym wejściu do pracy czy też na kilka dni do przodu? Kur.....a dlaczego Polak jest taką skomplikowaną, złośliwą i awaryjną maszynką, żeby najprostszych czynności nie mógł wykonać tak jak go o to proszą. Zawsze jakieś cholerne ALE i szukanie dziury w całym..... Jest rejestr, jest regulamin dotyczący jego wypełniania i czy to takie skomplikowane żeby aż tak głupio kombinować? A strażnik widząc wpisane daty "do przodu" skierować może wniosek do sądu koleżeńskiego i niech rzecznik dyscyplinarny i skład sądu PZW się nad tym głowi, który przepis regulaminów czy Statutu został naruszony. Regulamin wypełniania rejestrów wyraźnie określa kiedy i jak należy je wypełniać, bo w różnych okręgach różnie. W jednym należy wpisać ryby natychmiast po złowieniu, a w innym ryby wpisuje się tylko te, które sie zabiera i na koniec łowienia. A datę i łowisko wpisujemy ZAWSZE i wszędzie przed rozpoczęciem łowienia. Mnie to zajmuje ok. 5 sekund, a robię to najczęściej w domu przed wyjazdem na ryby. Problem? Dla mnie żaden. [2014-04-02 13:41]

seboa

pieczątki nie ale u nas często mają listy i podpisujesz się że zostałeś w tym dniu i o tej godzinie skontrolowany.
pozdro
[2014-04-03 17:18]

jackotis

Tak długo jak nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego nie wolno jest to dozwolone :) Przynajmniej na poziomie takiej cywilizacji jaką mamy w Polsce winę trzeba udowodnić a wszystko to co nie zakazane jest dozwolone :)

Odpowiedź jest prosta. Łapiąc kilka różnych gatunków ryb w danym dniu, każdy z nich wpisujesz w oddzielne rubryki. Jeżeli, jak piszesz, wypełnisz rubryki z datą  na cały miesiąc do przodu każdy dzień po sobie i np. 03.04 złapiesz płoć a po niej leszcza i chcesz je zabrać to możesz wpisać tylko płoć bo leszcz byłby zapisany przy dacie 04.04, każdy gatunek ma być wpisany oddzielnie a więc w rejestrze może być kilka wpisów z tą samą datą

[2014-04-03 17:45]

osa12

Czyli, jak ktoś nie ma zamiaru zabierać ryb, lub zabierze tylko jedną, lub tylko jeden gatunek, to może wypełnić od razu na kilka dni (komu to przeszkadza i jakie prawo łamie?).Jak można wypełnić w domu, to dlaczego nie na kilka dni ? [2014-04-03 18:47]

JKarp

Marku ja myślę, że mędrcy wiedzą lepiej.Tylko mają problem z określeniem jaki punkt zabrania mi wypisać z góry rejestr skoro wiem, że ryb nie zabieram.Skoro można w domu na zapas to dlaczego nie wolno " na zapas " już na zasiadce...JK [2014-04-03 19:17]

kucus22

Marku ja myślę, że mędrcy wiedzą lepiej.Tylko mają problem z określeniem jaki punkt zabrania mi wypisać z góry rejestr skoro wiem, że ryb nie zabieram.Skoro można w domu na zapas to dlaczego nie wolno " na zapas " już na zasiadce...JK

Panie Januszu, może dlatego, że my kolegę znamy i wiemy czym dla kolegi jest wędkarstwo. Każdy szanujący się karpiarz wypuszcza swoje ryby. Jednak na razie rejestr takich odstępstw nie przewiduję, moim zdaniem zresztą słusznie:) Niby z powodu czego taki strażnik powinien Wam ufac? na słowo honoru? ;)
[2014-04-03 20:28]

JKarp

A więc tak - Janusz jestem a nie pan :-)W tej całej zabawie problem jednak polega na tym, żeby wskazać punkt zabraniający wpisywać dane do rejestru na zapas a nie na tym czy ktoś jest karpiarzem, liniarzem czy sumiarzem :-)Mówiąc ogólnie niech sobie szuka ryb ten strażnik SS tylko co jak nie znajdzie?Czy dostarczy mi nakaz przeszukania podpisany przez prokuratora ?JK
[2014-04-03 20:38]

kucus22

A więc tak - Janusz jestem a nie pan :-)W tej całej zabawie problem jednak polega na tym, żeby wskazać punkt zabraniający wpisywać dane do rejestru na zapas a nie na tym czy ktoś jest karpiarzem, liniarzem czy sumiarzem :-)Mówiąc ogólnie niech sobie szuka ryb ten strażnik SS tylko co jak nie znajdzie?Czy dostarczy mi nakaz przeszukania podpisany przez prokuratora ?JK

Januszu drogi, to ja już wolę zrobic sobie wpis bezpośrednio przed łowieniem:) Oszczędzi mi to jakiś zbędnych insynuacji i niepotrzebnych stresów, będę mógł w pełni oddac się tylko wędkarstwu:) Dla mnie to no problem te parę sekund z długopisem:) Ale w sumie to moje zdanie już znasz;) nie mam potrzeby Cię do tego przekonywac:)
[2014-04-03 20:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia