Zaloguj się do konta

Mała prowokacja znad wody

utworzono: 2014/03/31 12:25
JKarp

No ja robię to też przed łowieniem tylko że ja wpisuję najczęściej od piątku do niedzieli z góry ;-) po to, żeby potem bezstresowo oddawać się tylko łowieniu :-)JK [2014-04-03 23:36]

mlodystm

Witam. Zadawałem pytanko już na forum w innym wątku, ale tylko jedna odpowiedź padła.
Mam ten cały rejestr, ale powiedziano mi przy opłacaniu skłądki, ze od tego roku nie prowadzi się rejestru okręg Gdańsk. CZy to możliwe ?
[2014-04-04 12:19]

Haryyy5

U mnie dopiero od tego roku wprowadzili rejestry ( kiedyś już były potem nie było teraz znowu są) także chyba możliwe ale lepiej jakby się ktoś bardziej kompetentny wypowiedział.

A co do wypisywania rejestru na zapas to dla mnie też nie jest to jakiś problem wpisać cztery cyfry, dwie literki i jedną kropkę i nie wypełnię na cały roku z góry bo więcej zachodu by mnie kosztowało pojechanie żeby ktoś mi podstemplował te kilka kartek. Niemniej uważam że z punktu widzenia prawa byłoby to w pełni legalne. Może nie praktyczne bo będziemy skazani na określone z góry łowiska ale legalne. A jak ktoś uważa inaczej to chętnie wysłucham argumentów przeciwko temu ale takich popartych regulaminem, ustawami, czymkolwiek więcej niż własne zdanie.
[2014-04-04 14:34]

osa12

Dla mnie jest to problem. Podchodząc do tego "ortodoksyjnie" nowy wpis należy zrobić o godz 00.00. Paranoja. [2014-04-04 14:50]

jackotis

narodu polskiego podejście do życia - " Jak nie masz problemu to sobie go sam stwórz "
[2014-04-04 15:18]

Jack14

Już kilkanaście razy toczyła się podobna dyskusja dotycząca rejestrów i sposobów jego wypełniania. Rejestr ma służyć lub inaczej powinien odzwierciedlać co my jako wędkarze "zabieramy" z wody do domu w jakich ilościach (limity dobowe) i z jakiej wody (presja wędkarska).Jeśli ktoś wypełnia rejestr od do, a mimo wszystko nie "siedzi" na rybach codziennie lub kilkanaście dni to zafałszowuje dane w tym właśnie rejestrze. Ja w swoim nie znalazłem żadnego zapisu w opisie jego wypełniania, że można zrobić od od.Dla mnie data to data czyli np. 04.04.2014. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że ktoś wybiera się na kilkudniową zasiadkę i w kolejnych rubrykach wpisuje kolejno następujące po sobie dni np.04.04.2014 (pierwsza pozycja), 05.04.2014 kolejna i tak dalej ale czy na 1000% wato to wpisywać wcześniej? Przecież może nagle pogoda się załamie lub jakiś wypadek losowy może spowodować, że plany nasze się zmienią i co wtedy?Wiem zaraz pojawią się kolejne posty typu że rejestrów i tak nikt nie przegląda, wpisuje do jakiejś bazy danych, ale tak nie jest wszędzie i jeśli tak by było u wszystkich to byłby to zbiór bardzo ciekawych informacji dla np. lokalnego ichtiologa.
Pozdrawiam.
[2014-04-04 18:32]

JKarp

Nie chodzi o to żebyś odpowiadał ogólnie jaki jesteś boss bo wypełniasz rejestr ale chodzi o to gdzie jest zapisane, że ja na zasiadce nie mogę wpisać z góry mojej obecności na rybach,JK [2014-04-04 19:08]

Jack14

"Przed rozpoczęciem wędkowania" wpisujemy .......
Czy ty jako boss wiesz że będziesz w tym samym miejscu na rybach kilka dni później, które to wpisałeś w rejestr np. w DOMU?
Ja takiej metodologi nigdy nie stosuję.(Co zrobię jutro lub za kilka dni).
Nie jestem jasnowidzem, ale jak widać są w śród nas też ......
Pozdrawiam. 
[2014-04-04 21:08]

Bernard51

Kiedyś już to pisałem, u mnie rejestr wypełniam w dniu rozpoczęcia zasiadki i gdybym siedział nawet miesiąc to dopiero ostatnią datę kiedy kończę połowy na danej wodzie (wody nizinne) natomiast po środku wpisuję złowione ryby które chcę zabrać bez dodatkowej daty i jest to proste jak zakręt i nie trzeba bazgrać o 24,00 codziennie daty w rejestrze. Więc zaproponujcie waszym szanownym działaczom z "ZO"aby też podobny sposób wypełniania rejestrów wprowadzili. Chyba że oni dbają o budżet wojewody a Was maja za dostarczycieli kasy.

[2014-04-04 21:22]

Jack14

Rozumiem, ze kolega przyłącza się do dyskusji tylko jeszcze nie bardzo rozumie której :-)Też są takie przypadki "co robić" . [2014-04-04 21:47]

JKarp

"Przed rozpoczęciem wędkowania" wpisujemy .......
Czy ty jako boss wiesz że będziesz w tym samym miejscu na rybach kilka dni później, które to wpisałeś w rejestr np. w DOMU?
Ja takiej metodologi nigdy nie stosuję. (Co zrobię jutro lub za kilka dni).
Nie jestem jasnowidzem, ale jak widać są w śród nas też ......
Pozdrawiam. 


Ja wiem :-)JK [2014-04-05 02:54]

Bernard51

Rozumiem, ze kolega przyłącza się do dyskusji tylko jeszcze nie bardzo rozumie której :-)Też są takie przypadki "co robić" .
O jakiej dyskusji mówisz Jacku ,przecież to było wałkowane już kilka razy a i tak "naczialstwo"stwierdziło że to prowokacja. A kogo to interesuje że ja wpiszę datę w domu czy nad wodą.

"Przed rozpoczęciem wędkowania" wpisujemy .......

To jak ma się to rozporządzenie do godz 0,00 kiedy jestem w trakcie wędkowania, czyli jak wpiszę na 3-y dni (jak Janusz pisze) to wypełniam rejestr "Przed rozpoczęciem wędkowania" wpisujemy .......
Takie interpretowanie nie w pełni czytelnego zapisu to flaki przewraca i daje możliwość wykazania się zawsze lepiej wiedzącym od innych "naczelnych" po 1 dniowym kursie.
[2014-04-05 06:17]

Jack14

Kolego @Bernardzie51 czy dzisiaj po godzinie 24:00 zmieni się również data z 07.04.2014 na 08.04.2014? Czy jak napiszę w rejestrze tak jak sugerujesz że rozpoczynam wędkowanie np. od 10.04.2014 to wpisujące datę 31.12.2014 (bo jestem na zasiadce) i coś tam sobie jeszcze pomiędzy nimi wpiszę ryby złowione i zabrane wpiszę to jest to prawidłowo wypełniony rejestr! ?Brak mi słów na takie brednie i jeszcze propozycja żeby tak zrobić wszędzie?To proszę wykreślić z regulaminów i ustaw limity dobowe i kłusować do woli, bo tak by to wyglądało.Całe szczęście, że to tylko zdania odmienne i ktoś "stara" się nad tym zapanować. [2014-04-07 15:50]

Bernard51

Brak mi słów na takie brednie i jeszcze propozycja żeby tak zrobić wszędzie?
To proszę wykreślić z regulaminów i ustaw limity dobowe i kłusować do woli, bo tak by to wyglądało.Całe szczęście, że to tylko zdania odmienne i ktoś "stara" się nad tym zapanować.

To jak się mają twoje stwierdzenia do okręgów w których zniesiono wszelkie rejestry
Pewnie tam tylko kłusole wędkują, a gdzje są rejestry i bazgrzą co dzień i nawet centymetry to tylko uczciwi wędkarze łowią. Nakazy, prykazy to Stalinowski przeżytek a widać dużo jeszcze jest takich co się w tym dobrze czują?

Gdyby ten zapis brzmiał: rejestr wypełniamy niezwłocznie przed rozpoczęciem wędkowania,
to
bym się zgodził.
[2014-04-07 19:46]

Tubylec1982

Ja tego badziewia nie wypełniam jak nie musze. Po co to w ogóle skoro w kole nikt tego nie odbiera ?   Z koro to ma być tylko dla mnie to czemu mam za to mandat dostać ?Jak już gdzieś i wiem że tam kontrolują to wpisuję bzdety i tyle żeby święty spokój mieć  [2014-04-08 11:26]

Artur z Ketrzyna

Ja tego badziewia nie wypełniam jak nie musze. Po co to w ogóle skoro w kole nikt tego nie odbiera ?   Z koro to ma być tylko dla mnie to czemu mam za to mandat dostać ?Jak już gdzieś i wiem że tam kontrolują to wpisuję bzdety i tyle żeby święty spokój mieć 

To widać że w twoim kole wcale nie jest wszystko oki. I dziwne że okręg od zarządu koła nie wymaga zwrotu wypełnionych rejestrów...
U mnie w kole jak opłacasz składki odbierają wypełniony rejestr. W moim okręgu jest ustalona opłata za brak rejestru wypełnionego. I dopiero wtedy wydają następny.
Co robi z tym Okręg. Tak na prawdę nie wiem.
Ważne że ja swoje zrobiłem sumiennie...
Na razie mam pewne sprawy do wyprostowania w kole. Tak wiec mnie to tak bardzo nie interesuje. Są zarybienia zgodne z operatem. Tak więc jest wszystko zgodnie z prawem...


[2014-04-08 16:55]

toten

 W mazowieckim rejestr przewiduje 32 wypady na ryby w roku(tyle jest miejsc na wpisy)

Co zrobić jak wszystko zapełnię?

Znając życie to muszę gdzieś odebrać nowy:(

[2014-04-08 20:19]