Majowy szczupak czy kwietniowy ?

/ 6 odpowiedzi
Witam znalazłem taki artykuł na stronce pzw.org.pl taki artykuł

Tegoroczny kalendarz świąt, a więc dni ustawowo wolnych od pracy, zawiera datę 1 Maja w kolorze czerwonym we wtorek. Oznacza to, iż połowy ryb chronionych okresem ochronnym do 30 kwietnia, czyli szczupaka i bolenia, możemy rozpocząć we wtorek 1 maja, co wynika z przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu, chowu i hodowli ryb z 2001 r. oraz RAPR, gdzie zapisano: jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień. W tym roku ostatni dzień okresu ochronnego przypada w poniedziałek, a więc dzień, który nie jest ,,ustawowo wolny od pracy’’, mimo iż wielu wędkarzy traktuje ten dzień jako część długiego weekendu.

 

Zarząd Główny PZW, przypominając o tych zasadach, życzy wszystkim wędkarzom a zwłaszcza członkom PZW udanego wypoczynku oraz dobrych wyników w trakcie tegorocznych wędkarskich wypraw.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW










To znaczy że na szczupaka mogę jechać 30 kwietnia ??????

kazik-kz2


To znaczy że szczupaka i bolenia możesz łowić od 1 maja :) (2012/04/27 14:14)

JKarp


Cześć"W tym roku ostatni dzień okresu ochronnego przypada w poniedziałek, a więc dzień, który nie jest ,,ustawowo wolny od pracy’’, mimo iż wielu wędkarzy traktuje ten dzień jako część długiego weekendu."Nie  - dopiero od 01.05 możesz ruszyć na szczupłego.JK (2012/04/27 14:16)

mirek788w


Czyli jak 1 popadał by się w poniedziałek ,można było by łowić szczupaka już w niedzielę .Czy dobrze zrozumiałem. (2012/04/27 14:17)

Bernard51


tak na szczupaka mozesz jechac 30 kwietnia ale lowic mozesz o godz 0,01 pierwszego maja (2012/04/27 14:18)

jacenty75


Czyli jak 1 popadał by się w poniedziałek ,można było by łowić szczupaka już w niedzielę .Czy dobrze zrozumiałem.


Dokładnie tak. (2012/04/27 14:21)

adler


Witaj Dawid . 

Coś słabo obserwujesz portal i nowe pojawiające się artykuły . Niedawno był art. 

W zbiornikach zaporowych szczupak od 1 czerwca

Na forum także był komunikat . Myślę że wypowiedzi kolegów wyżej pomogły . 

Pozdrawiam Krzysztof o . - adler .

(2012/04/27 14:43)