Majówka 2016

/ 9 odpowiedzi
Witam chciałbym zapytać o kwestię związaną z konkretnym dniem rozpoczęcia sezonu szczupakowo-okoniowego(jestem z PZW Gdańsk gdzie też jest okres ochronny na okonia). Istnieje zapis, który mówi, iż jak ropoczęcie sezonu wypada w dzień dolny od pracy to można wędkować wdzień poprzedzający . Pytanie czy z racji tego, iż 1 maja 2016 wypada w niedzielę można rozpocząć sezon już 30/04 w sobotę? z góry dziękuję koledzy i życzę samych sukcesów połowowych w 2016 roku
JKarp

Nie chce mi się rozpisywać - po prostu NIE. Jest tego w necie od groma dlaczego NIE !
Od pierwszego maja.
JK (2016/04/28 13:27)

Artur z Ketrzyna

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jedynie umownie wolnym od czasu wprowadzenia 5 dniowego tygodnia pracy.
Szkoda, bo jednak to wekend.
Tak więc tzreba być powściągliwym i czekać do 1 maja. (2016/04/28 15:26)

SebekKry

A co ten jeden dzień zmieni. Pojedziesz w niedzielę a nie w sobotę. W sobotę możesz jechać na okonie a w niedzielę na szczupaki. (2016/04/28 19:42)

sirbernoldi

Dziękuję za informacje Panowie. Niestety tak jak pisałem okoń ma w pomorskim róznież okres ochronny wiec trzeba poczekać do niedzieli.
Niby jeden dzień nic nie zmienia ale chciałem uniknąć sytuacji , w której siedzę sobie w domu w sobotę a "wędkarze" wytłuką w ten dzień wszystkie szczupaki na patelnie a ja w niedzielę będę czesał studnie :) (2016/04/29 07:59)

Przemas83

Okoń w woj. pomorskim ma okres ochronny? Ależ się mylisz ;] Gdzieś ty to wyczytał? A może w kole jak byłeś opłacić składkę i wypadło Ci na 1 kwietnia ;] Okoń u mnie w okręgu elbląskim ma wymiar ochronny 18cm , jestem z Malborka , w woj pomorskim. Przeczytaj dokładnie , co masz napisane w zezwoleniu na ten rok. Być może w gdańskim okręgu na niektórych wodach jest zkaz połowu metodą spiningową i stąd wyszedł błąd. Póki co, w żadnym okręgu niezleznie od województwa okoń nie ma okresu ochronnego. Poprawcie mnie jak się mylę!  (2016/04/29 18:28)

andek

Póki co, w żadnym okręgu niezależnie od województwa okoń nie ma okresu ochronnego. Poprawcie mnie jak się mylę!
Niestety mylisz się jednak - możesz sprawdzić na stronie PZW Toruń, okres ochronny obowiązuje od 01.04 do 30.04
Pozdrawiam. (2016/04/29 20:10)

Artur z Ketrzyna

Dziękuję za informacje Panowie. Niestety tak jak pisałem okoń ma w pomorskim róznież okres ochronny wiec trzeba poczekać do niedzieli.
Niby jeden dzień nic nie zmienia ale chciałem uniknąć sytuacji , w której siedzę sobie w domu w sobotę a "wędkarze" wytłuką w ten dzień wszystkie szczupaki na patelnie a ja w niedzielę będę czesał studnie :)

Każdy kto będzie łowił szczupaki przed Niedzielą, a dokładnie 1 maja 2016 roku. Będzie ryzykował ukaraniem za ten czyn, jak też utrata sprzętu za pomocą którego tego dokonywał oraz zewolenia. (2016/04/29 20:26)

SebekKry

Niby jeden dzień nic nie zmienia ale chciałem uniknąć sytuacji , w której siedzę sobie w domu w sobotę a "wędkarze" wytłuką w ten dzień wszystkie szczupaki na patelnie a ja w niedzielę będę czesał studnie :)
A może to Ty byś chciał tłuc w sobotę te szczupaki na patelnie żeby innym na niedziele nic nie zostało? Swoją drogą jak by tak było to nie było by już w wodach szczupaków jak by w jeden dzień można było wszystkie wyłapać. 1-go maja zazwyczaj nie biorą!
  (2016/04/29 20:27)

Przemas83

Ależ się pomyliłem! U mnie w okręgu okoń ma wymiar 20 cm i stale rośnie;] Hm, naprawdę idzie się czasami zagubić w tych wszystkich regulaminowych nowinkach.Na okres ochronny dla okonia w okręgu elbląskim pewnie tez przyjdzie czas.  (2016/04/30 18:27)