Majówka z Jaxonem - konkurs!

/ 63 odpowiedzi / 2 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

bossi11


Recepta na udaną majową zasiadkę - Fajna pogoda ,ale nie od nas zależy,grono przyjaciół ja już parę lat jeżdżę z synem 11 letnim i dobrym znajomym stało się to naszą coroczną wyprawą ,wiadomo grill napoje oczywiście sprzęt no i od czasu do czasu jak weźmie jakaś ryba to miło ale i bez brania jest super bo majówką rozpoczynamy sezon wędkarski. (2014/04/23 09:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karolsixsikorskii


Przepis na udaną majówkę , nic prostszego . Około miesiąca przed wyjazdem wraz ze znajomymi siadamy nad wykazem wód naszego województwa i wybieramy jedno z jezior , nad którym spędzimy majówkę. Dodam , że wybieramy jezioro , nad którym prędzej nikt z nas nie był. Parę dni przed wykupujemy zezwolenia , przygotowujemy sprzęt , przynęty , zanęty , bagaże i czekamy na upragniony wyjazd. Nie ma nic bardziej ekscytującego od świadomości , że jedzie się na przygodę w nie znane nam dotąd miejsce , daleko od cywilizacji. Zajeżdżając na miejsce wybieramy najlepsze naszym zdaniem miejsce do biwakowania ale przede wszystkim do wędkowania a przyznam , że jest to dość trudne ponieważ jadą cztery osoby wędkujące i cztery towarzyszące czyli nasze kobiety. Po wybraniu miejscówki szybkie rozbicie obozu i następnie toast za to , że znowu spotkaliśmy się na majówce w tym samym gronie. Później zanęcamy swoje wybrane miejsca do wędkowania i pierwszego dnia już nie łowimy tylko spędzamy razem mile czas. Następny dzień a raczej dni to już tylko wędkowanie i rywalizacja miedzy sobą . Urządzamy miedzy sobą turniej kto więcej ryb złowi co dodaje smaczka tej majowej przygodzie. Wygrany zgarnia jakże prestiżową nagrodę w postaci 4-ro paku browarka:). Będąc w najlepszym gronie znajomych inne czynniki jak np. pogoda czy bezrybie nie wpływa na to czy majówka jest nie udana.... Majówka zawsze jest udana . Po zakończeniu majówki wrzucamy monetę do jeziora i przyrzekamy sobie , że następny majowy weekend będzie tak samo udany jak poprzednie. Ten proceder powtarzamy od 6 lat i za każdym razem wracamy z tej przygody bardzo zadowoleni.   (2014/04/25 21:43)

Hooher


UDANE WĘDKOWANIE W MAJU !!! 

NIEZBĘDNE:

-maj (piąty miesiąc w roku, według używanego w Polsce kalendarza gregoriańskiego, ma 31 dni.
Maj jest miesiącem wiosennym na półkuli północnej, a na południowej jesiennym. W ciągu trwania miesiąca maja w Polsce dzień wydłuża się do blisko 16,5 godziny.
Nazwa miesiąca pochodzi od łacińskiej nazwy Maius. Miesiąc ten ma nazwę bogini Mai, matki boga Merkurego. Została ona zapożyczona przez większość języków europejskich. W języku polskim określenie "maić" oznacza tyle samo, co stroić. Staropolska nazwa maja brzmiała trawień.
RADA NA BRAK MAJA: poczekaj od 1 do 365 dni

-----------------------------------------------------------------------------------------

-wędka ( przyrząd służący do połowu ryb. Składa się z wędziska, do którego przymocowana jest żyłka wędkarska, na której końcu znajduje się haczyk wędkarski z przynętą. Zakłada się, że pierwowzór wędki powstał na Hawajach. Była to linka zakończona hakiem z przynętą, przyczepiona do łodzi i za nią ciągnięta. Typowej wędki zaopatrzonej w około półtorametrowe wędzisko z bambusa po raz pierwszy używano w Chinach.) RADA NA BRAK WĘDKIhttp://www.jaxon.pl/About/447_197_sprzet-i-akcesoria-wedkarskie.aspx

-----------------------------------------------------------------------------------------

-wody powierzchniowe (wody występujące na powierzchni ziemi, łatwe do bezpośredniego ujęcia (czerpania). 
Dzielimy je na:
słonawe (brakkiczne) – wody w ujściach rzek, a także wody Bałtyku
słodkie (większość wód śródlądowych) – zajmują pozostałe 3 procent wód
wody płynące (rzeki, strumienie)
wody stojące (jeziora, stawy).RADA NA BRAK WODY: POSZUKAJ NA https://www.google.com/maps/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

- ryby (tradycyjna nazwa zmiennocieplnych kręgowców wodnych oddychających skrzelami i poruszających się za pomocą płetw. Stanowią najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupę współcześnie żyjących kręgowców (ponad połowę). Różnią się od siebie pod względem budowy zewnętrznej i wewnętrznej, ubarwienia oraz przystosowania do warunków środowiska. Ponad 32 tysiące współcześnie żyjących gatunków opisano naukowo, a co roku naukowcy opisują 100–150 nowych gatunków morskich i nieco więcej słodkowodnych. Szacuje się, że nie odkryto jeszcze co najmniej 5000 gatunków, głównie ryb głębinowych ze strefy klimatu tropikalnego. W Polsce występuje około 120 gatunków. Ryby są najstarszymi kręgowcami świata, pojawiły się około 480 mln lat temu.)RADA NA BRAK RYBhttp://www.jaxon.pl/Katalog/373_290_echosondy-pontony-silniki/5081_echosondy-jaxon.aspx
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAJWAŻNIEJSZA JEST PASJA (TO SŁOWO NIE POTRZEBUJE DEFINICJI)
KAŻDY Z NAS JĄ MA !!!


(2014/04/26 00:05)

skrzypowski


W tym roku na majówkę,zwoduję na Mazurach łódkę.Biorę w rękę wędki dwie,i prędziutko w szuwary mknę.W siedkę zbieram dwa szczupaki,i do brzegu, bo czekają tam dzieciaki.Rybki żona rzuca na ruszta,doprawia i obraca a do tego jeszcze piwko i kiełbasa.Dzień drugi i trzeci tak samo powtarzam,i po takim weekendzie do pracy całkiem wypoczęty wracam.  (2014/04/26 14:12)

kris3235


Mój przepis na udana majówke  zabieramy sprzet dobry humor dobra pogode odcinamy sie od swiata elektroniki i w ogóle od całego swiata liczymy sie tylko my woda i spotkanie z ryba naszego zycia szukamy zbiornkia gdzie nie jeździ dużo wędkarzy  najlepsze sa takie dzikie zbiorniki gdzie nigdy nie wiadomo jak duza jest tam ryba wiec sprzet humor pogoda łowisko i mile spedzony czas nad woda to przepis na udana majówke :) (2014/04/26 21:20)

beluczio


Majówka, długi weekend majowy, na te hasła co roku w każdej firmie trwa bój o to by znaleźć się w gronie szczęśliwców którzy biorąc jeden lub dwa dni urlopu mogą uzyskać nawet cały tydzień wolnego. Ja również co roku z utęsknieniem wypatruję majówki. Tak się składa że praktycznie co roku 30 kwietnia otwieramy sezon wędkarski lub też ma miejsce nasz pierwszy wypad na nockę.
Dla mnie osobiście najważniejsze są:
Po pierwsze :  wolne
Po drugie : dobrzy kompani, a tak się fajnie składa że ja takowych mam
Po trzecie : sprawdzone łowisko = większe prawdopodobieństwo udanego połowu
Po czwarte : pogoda, tu chyba nie odkryje Ameryki pisząc że pogoda sprzyja wypoczynkowi, choć wędkarze w tej kwestii nie są zbyt wybredni, raczej zabezpieczamy się na każdą ewentualność
Po piąte: sprzęt biwakowy, przynajmniej ten niezbędny, czyli: zapałki i drzewo na ognisko – jak zapewne się domyśliliście będzie można rozpalić ognisko (a jak będzie ognisko będzie można na przykład upiec kiełbaski, ale o kiełbaskach później). Sprzęt na wypasie , czyli grill + węgiel (w przypadku braku tej kombinacji grill może się nie udać), dalej: parasol, namiot, dla bardzo wygodnych przewoźne Toi Toi  oraz prysznic. Dla mniej wybrednych rolka papieru i butla wody.
Po szóste: sprzęt wędkarski oczywiście Jaxona (trzeba podkadzić  trochę organizatorom konkursu) w tym wygodny fotel wędkarski (wg. mnie jest to sprzęt wędkarski a nie biwakowy), urozmaiconą ofertę (dla ryb) robali lub sztucznych przynęt (to w końcu czas szczupłego) i  sporo zanęty (w końcu to weekend). Choć jak pisał jeden z naszych kolegów na forum czasem wystarczy kij leszczynowy (taki specjalny do połowu leszczy).
Po siódme: coś dla siebie do konsumpcji, my preferujemy wszystko co da się zrobić na żywym ogniu ewentualnie grillu, kiełbaski to norma (boże jak one smakują z ogniska). My mamy przygotowane pręty pod kratkę, niesamowicie wygodny grill.
Nie można zapomnieć oczywiście o piciu, browarek obowiązkowo, choć jesteśmy zwolennikami wędkarstwa a nie picia nad wodą. Tyle że jak wiadomo kilka browarków jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Poza tym jeden wielki człowiek powiedział kiedyś że ,,człowiek pić musi inaczej się udusi’’.
Po ósme: teoretycznie wszystko już było ale skoro to wędkarski weekend to przynajmniej kilka brań zakończonych udanym holem.

A tak naprawdę to każdy weekend, każdy wypad na rybki, każda chwila spędzona na tak zwanym  ,,łonie’’ przyrody będzie udana jeżeli nie należymy do ,,MALKONTENTÓW’’

połamania

(2014/04/27 14:11)

użytkownik87343


Chcesz majówkę mieć udaną?

Chcesz przygodę niezapomnianą?

Taka jest na to moja technika:

W środę spakuj sprzęt do bagażnika,

A w czwartek rano po kryjomu

Siadaj w auto, uciekaj z domu :D

Weź ze sobą kumpli gromadkę,

Wspólnie jedźcie na zasiadkę.

Jak traficie na dobrą pogodę,

Gwarantuję  świetną przygodę.

Spędźcie nad wodą cztery dni całe,

A wspomnienia będą wspaniałe!

Życzę teraz szczerze dla każdego

Połamania kija, okazu wielkiego!

Ale naprawdę nie życzę nikomu

Awantury po powrocie do domu ;)

(2014/04/27 15:26)

kieloni


Recepta na udaną Majówkę 

Udaną majówkę powinniśmy zacząć od dobrego wyboru sprzętu wędkarskiego :) Oczywiście jeśli ma być to majówka z Jaxonem ,dobrze by było jakby to był sprzęt właśnie tej marki. Udana majówka NIE OBĘDZIE się bez ... namiotu i sprzętu niezbędnego do biwakowania :). Grill i świeżo złapana rybka będzie już tylko wisienką na torcie majówkowej przygody która będzie trwała w tym roku 4 dni nad wodą :). A jak 1 Maj to i wszystkim ,życzę udanego połowu szczupaka :) ale i bez szczupaka majówka może być przyjemna ,chociażby z Leszczem czy okazałym Linkiem. Pozdrawiam i udanych połowów wszystkim w majowe, miejmy nadzieje ciepłe dni i noce :) (2014/04/27 15:47)

aldente


  Nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na wyjazd w góry, nad morze czy za granicę. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by wyprawić się za miasto nad jezioro, staw rzekę czy zaporówkę. Ważne, żeby wykorzystać ciepłe majowe dni i spędzić ten czas na świeżym powietrzu  ...

TAK ZACZYNA  Kolega remik21

Nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na wyjazd w góry, czy za granicę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wyprawić się na kilka godzin za miasto lub chociaż do pobliskiego lasu czy parku czy też właśnie na ryby. Ważne, żeby wykorzystać ciepłe majowe dni i spędzić ten czas na świeżym powietrzu. ....POWYZEJ wstęp Kolegi Headshot

NIESTETY  TAK SAMO ZACZYNA SIE WSTEP O UDANEJ MAJOWCE  W SUPER EXPRESIE, KTORY POZWALAM SOBIE ZACYTOWAC PONIZEJ!

SZANOWNI KOLEDZY!!!!    TAKI KONKURS , TO PRZEDE WSZYSTKIM ZABAWA, A NIE PARCIE NA NAGRODY!  TO JEST PRZYKRE I SMUTNE, ZE NIE STAC WAS NA NAPISANIE WLASNEGO TEKSTU, TYLKO ODPISUJECIE Z INTERNETU OD INNYCH. NAWET NIE ZADALISCIE SOBIE TRUDU, BY OPISAC MAJOWKE WLASNYMI SLOWAMI!  TO JEST ZWYKLY PLAGIAT.


"Pomysły na udaną majówkę

aldente


Za parę godzin powitamy maj, romantyczny miesiąc, kojarzący się z miłością, ciepłem, słońcem  i budzeniem się przyrody do nowego życia.

Zewsząd dobiega już radosny szczebiot ptaków kojący nasze zmysły, rośliny zazieleniły się na dobre, a kolorowe kwiaty jak co roku urzekają swoim pięknem. Pola rzepaku ostrym  zapachem przypomniały, że powoli nastaje okres połowu belony, a trotka oddaliła się na pełne morze.

Maj, to czas, kiedy moje myśli próbują ogarnąć wielkość wspaniałej natury, w której człowiek jest jedynie małym, nic nie znaczącym ogniwem. W otaczająym nas świecie zwierząt i roślin  wszystko pasuje i harmonizuje z sobą . Przyroda jest tak niesamowita i urzekająca, że brak słów, by oddać jej piękno. Nasza wrażliwość pozwala na odczucie tego piękna, które sprawia, że jest nam po prostu dobrze!

Takie przemyślenia powinny być podstawą udanej majówki, gdyż pozytywnie ładują one nasze baterie, odganiają troski na dalszy plan i wnoszą radość w nasze życie.

Receptą na majówkę jest spędzenie tego pięknego czasu na łonie natury wraz z najbliższymi.

Teraz najlepiej znaleźć czas na przytulenie, na  ciepłe słowa , by dać odczuć kochanym osobom, jak ważne są one dla nas w życiu!

W sezonie spędzamy tyle czasu na samotnych zasiadkach wędkarskich, dlatego uważam, że wspólna, rodzinna majówka wniesie wiele pozytywnego dla podtrzymania miłości i przyjaznych relacji z tymi, na których tak bardzo nam zależy. Do szczęścia na majówce potrzeba naprawdę niewiele!

Aby zrealizować ten pomysł, wraz z żoną przygotujemy piknik na „zielonej trawce” nad jeziorem, na który zaprosimy znajomych wraz z dzieciakami. Wielki wiklinowy kosz piknikowy będzie miał w tym przedsięwzięciu szczególne znaczenie:-). Znajdują się w nim bowiem stylowe talerzyki, sztućce i serwetki, oraz pojemniczki na wiosenne sałatki i inne piknikowe przysmaki! Zabieramy z sobą piłki i rakietki do badmintona. Zabieramy takie gry, by zarówno młodsi jak i starsi mogli wspólnie się bawić! Chciałbym stworzyć dla moich bliskich atmosferę, w której zostaną uszanowane ich oczekiwania i interesy przy wspólnym spędzeniu czasu. Majówka to dobry moment na to, by poznać marzenia i interesy osób z naszego najbliższego otoczenia. Nie każdy bowiem interesuje się wędkarstwem. Dlatego należy dążyć do poznania „świata” naszych bliskich i tym samym zawsze dbać o miłość, która wyblaknie, jeśli nie bedzie należycie pielęgnowana.

W miejscu, do którego się wybieramy  jest piękny plac zabaw z linowym parkiem, więc dzieciaki będą miały frajdę!

Oczywiście nie musimy rezygnować przy tym z zasiadki wędkarskiej, ale w tym czasie nie będzie ona kwintesencją naszej majówkowej wyprawy.

Aby dać upust naszym wędkarskim pragnieniom, męska część uczestników majówki spotka się na przystani łódek już o  godzinie piątej rano. Do godziny dziesiątej zamierzamy pospinningować by zmierzyć się z majowym szczupakiem!

Potem konsekwentnie  zakończymy wędkowanie, żeby resztę dnia spędzić we wspólnym gronie rodzinnym. Tak właśnie wyobrażam sobie w skrócie idealną majówkę ! :-)

(2014/04/27 22:04)

mawaszi


RECEPTA NA UDANĄ MAJÓWKĘ:

1.ZOSTAWIĆ DZIECI U RODZICÓW.
2.ŻONĘ NAMÓWIĆ NA ROMANTYCZNY WYPAD NAD JEZIORO,TAK JAK ZA DAWNYCH           MŁODZIEŃCZYCH LAT CZYLI NAMIOT,OGNISKO,WINKO,GWIEŹDZISTE NIEBO,TYLKO WE DWOJE I TAKIE TAM PIERDOŁY...
3.POJECHAĆ NAD JEZIORO,ROZBIĆ NAMIOT,PRZYSZYKOWAĆ OGNISKO(W CZASIE POSZUKIWANIA CHRUSTU PODNĘCIĆ SOBIE MIEJSCÓWKĘ I RUSZYĆ Z PŁYNEM-ŻONIE OCZYWIŚCIE WIĘCEJ!
4.GDY ŻONA BĘDZIE JUŻ "GOTOWA" I ZACZNIE CHRAPAĆ Z UPOJENIA W NAMIOCIE JAK STARY TARPAN MAMY W KOŃCU CZAS DLA SIEBIE!
5.MAMY CAŁĄ NOC I PORANEK(JAK WYPIJE WIĘCEJ TO MOŻE I POŁUDNIE)NA WĘDKOWANIE W SPOKOJU.
6.GDY W KOŃCU SIĘ OBUDZI I ZACZNIE NARZEKAĆ CZEMU TE KOMARY TAK GŁOŚNO LATAJĄ ZAPROPONUJMY:CHODŹ USIĄDZIESZ OBOK MNIE NAD WODĄ ,TAM JEST ŚWIEŻE POWIETRZE,WIETRZYK NA PEWNO CI TO POMOŻE-UWIERZCIE ŻE PÓJDZIE!-I TAK DO WIECZORA.
7.WIECZOREM KŁADZIECIE SIĘ RAZEM SPAĆ ŻEBY NIE BYŁO ALE O 3:00 POBUDKA I ZNOWU IDZIESZ NAD ŁOWISKO-ZANIM STARA SIĘ OBUDZI POWĘDKUJESZ SOBIE WYSTARCZAJĄCO!
8.PO POŁUDNIU PAKUJESZ SIĘ DO DOMU-MAJÓWKA UDANA!!! (2014/04/28 11:55)