Majówka z Jaxonem - konkurs!

/ 63 odpowiedzi / 2 zdjęć
Zapraszamy na konkurs dla członków grupy Jaxon. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać w kilku zdaniach receptę na udaną majówkę wędkarską. Oceniane będzie wasza pomysłowość i kreatywność. 

Posty niedotyczące konkursu będą usuwane.

Życzymy miłej zabawy i udanej majówki. 

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

kubala91


Udana majówka wędkarska hmmm. W grę wchodzi wiele czynników. Dla mnie priorytetem jest piękna majowo - wiosenna pogoda. Jak wiadomo wiosenne słońce napędza ryby do żerowania, w taką pogodę można również wybrać się nad wodę z rodziną, urządzić grilla i mieć świetną majówkę rodzinno - wędkarską. Drugim ważnym czynnikiem jest nienaganna praca sprzętu wędkarskiego bo nic nie potrafi zdenerwować człowieka jak np. łamiąca się szczytówka, częste zaczepy i urywanie zestawu. Wyniki wędkarskie schodzą na dalszy plan gdyż cieszy mnie obcowanie z przyrodą która obudziła się z zimowego letargu i pokazuje co ma w sobie najpiękniejszego. Ale nie ukrywam, iż złapanie, hol, podebranie, ważenie, mierzenie itp. ryby w tym czasie potęguje radość, poprawia humor na wiele dni i daje możliwość "naładowania baterii" na kolejne miesiące z wędką nad wodą.  (2014/04/15 09:23)

jazyn


Recepta na udaną zasiadke w maju-Wziąźć ze sobą sprzet Jaxona i łapac na robaczki odżony,czyli cisza spokój piekne brania i zdala od żony:-) (2014/04/15 09:35)

u?ytkownik3869


Jak wiadomo wędkować można cały rok.. lecz wędkarstwo majowe jest wyjątkowe; przyroda i ekosystem zaczyna wybudzać się ze snu i intensywność żerowania ryb wzrasta. Aby nasza majówka była udana musimy ją dobrze zaplanować.. wybór odpowiedniego łowiska i sprzętu jest podstawą. Pamiętajmy o tym aby umilać sobie czas nad wodą i zadbać o nasze bezpieczeństwo.. dobrym pomysłem na majowy weekend będzie zabranie kilku dodatkowych przydatnych akcesoriów takich jak: okulary polaryzacyjne, środek na komary, moskitiera, koc, parasol, picie, prowiant. Z takim ekwipunkiem możemy śmiało wybrać się nad wodę w majowe dni. pozdrawiam (2014/04/15 10:23)

adamus1818


Majówka to przede wszystkim rozpoczęcie sezonu szczupakowago. Nie obejdzie się bez zabrania na majówkę mojego ulubionego wędziska spinningowego- Jaxon Variant Pro. Czucie na wędce szczupłego to największa przyjemność dlatego nie zrezygnuję z niej w majówkę podczas, gdy ma być podobno bardzo ładna pogoda. Nad rzeczką rozstawimy sprzęt z kolegą i ustawimy grilla, na którym wylądują pyszne kiełbaski. W przerwie między obławianiej zakoli rzeki siądę na zielonej już trawie i będę obserwował piękno przyrody spożywająć kiełbasę i popijająć pysznym piwkiem. To jest najpiękniejsza rzecz na rybach! Odpoczynek i podziwianie przyrody! Nie mogę się doczekać majówkowego wypadu nad rzeczkę, kolega szykuje swój sprzęt na grunt, ja natomiast spinning. Nie obejdzie się oczywiście bez rywalizacji, który z nas złowi więcej ryb ;) Mam nadzieję, że na inaugurację złowię pięknego szczupaka. Przygotowania do sezonu trwają już od zimny. W majówkę zamierzam wypróbować własnoręcznie robione woblery, które przygotowywałem z największą starannością podczas długich zimowych wieczorów. (2014/04/15 10:33)

dawidzmc


Majówka - Jest to długi weekend w którym myślę że każdy z nas wędkarzy pragnie spędzić czas nad wodą relaksując się, odpoczywając, spędzając czas z rodziną czy też znajomymi. Uważam że w tym czasie każda metoda połowu będzie odpowiednia ponieważ początek maja to okres kiedy ryby zaczynają już naprawdę dobrze żerować, podchodzą bliżej brzegu przy którym woda jest bardziej nagrzana. Polecam każdemu wybór jakiegoś jeziora, zalewu, zbiornika wodnego nad który możemy dojechać samochodem z naszą ekipą, lub jak kto woli samemu. Mając samochód blisko siebie mamy dużą wygodę bo nie musimy nosić naszego sprzętu nie wiadomo ile, a podczas deszczu szybko można się schronić. Pamiętajmy o tym aby zabrać ze sobą grilla, lub jak kto woli drewno na ognisko co bardzo  pomaga przy nocnej zasiadce, daje dużo ciepła i poczucie bezpieczeństwa a kiełbaski z takiego ogniska lub grilla są przepyszne. Myślę że ciężko byłoby wypisać wszystkie niezbędne rzeczy jakie są potrzebne do dłuższej zasiadki, najważniejsze to nasz sprzęt, który nas nie zawiedzie i pozwoli rozkoszować się nad wodą wyciągając rybki z wody. Na pewno wygodne siedzisko. A reszta sama się na pewno jakoś ułoży. Pamiętajmy aby podczas tego Majowego weekendu rybki które złowimy wracały z powrotem do wody bo zawsze jest szansa że złowimy je większe podczas kolejnej zasiadki. Życzę wszystkim udanej pogody, dobrej atmosfery, taaaaaaaaaaaaaakich ryb i ogólnie dobrej Majówki z firmą JAXON! :) Pozdrawiam (2014/04/15 11:08)

krisbeer


Oceniana będzie pomysłowość i kreatywność, a więc do dzieła.
Mój pomysł na udaną majówkę to podróż na marsa w gronie znajomych. Teraz to chyba pikuś jeżeli mamy trochę kaski.
Obca planeta, nieznane łowiska, cisza spokój, szum drzew i wody. Sprzęt sam się wypakował i rozłożył, a ja: fotel, browar, relax.
Ryby…….. oczywiście same rekordy, tylko dziwne jakieś. Uśmiechnięte żeby nie powiedzieć radosne, pięknie pozują do zdjęć , nie to co te nasze wiślane. Niedaleko na kamieniach siedzą syreny zjawiskowej urody, jest bosko.
Szkoda tylko że to lipa, czas wracać na ziemię mamy 30 kwietnia.
A tu, kumple z którymi jeżdżę od lat (nie wyobrażam sobie innych kompanów nad wodę), jeszcze tylko nasz młody musi zrobić prawko. Piękne ,,okoliczności przyrody’’, że tak pozwolę sobie zacytować klasyka. Ognisko, coś do żarcia, picie to oczywiście browarek a nie tam jakaś woda jak zwierzęta. Zarzucamy wędki i czekamy (patrz ,,odpoczywamy’’), wieczorem pieczenie kiełbasek, opowieści dziwnej treści, może jakieś branie, luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzik. Nad ranem 1 maja plan może być tylko jeden, szczupły życia. Jak co roku zasadzamy się na drapieżnika, tylko czy będzie akurat przepływał, czy wybierze nasz zestaw?. Piękno tych wypraw polega właśnie na tym. Na wierze że ryba naszego życia to właśnie dziś, już za chwilę. To wszystko składa się na udaną majówkę. Między bajki tylko włożyć można tę cisze i spokój, ponieważ 1 maja najspokojniejsze miejscówki zamieniają się supermarkety. Ale co tam,  taka okazja trafia się tylko raz w roku i wszyscy mają prawo do wypoczynku. (2014/04/15 11:15)

szpunt


"MAJ-GAJ" najpiękniejszy miesiąc roku,wszystko wokół budzi się do życia,drzewa kwitną i cudownie pachną, ptaszki świergolą i gniazda z zapałem budują , rybki dziarsko w wodzie pluskają a my cieszymy się tym wszystkim i "majówkę "organizujemy.A jak niewiele potrzeba do szczęścia w ten majowy weekend ,wystarczy pachnące życiem łono natury, rodzinka w komplecie i niezawodny sprzęcik JAXONA a już jesteśmy w "SIUDMYM NIEBIE" (2014/04/15 11:38)

szczupak18


  Organizowanie Majówki na Mazurach to wspaniałe rozwiązanie. Polskie Mazury to jeden z najpiękniejszych rejonów, które warto odwiedzać o każdej porze roku. Majem, gdy przyroda budzi się do życia przedstawiają się wyjątkowo pięknie, a to sprzyja wędkowaniu, gdy jest cieplej ryby są bardziej aktywne, jest po prostu więcej brań. Tam, nawet pomimo burzowej i deszczowej aury, połów zawsze jest udany. Mazury to raj dla wędkarzy każdej płaszczyzny. Różnorodność jezior sprawia, że każdy wędkarz czy to spinningista czy karpiarz znajdzie tu swoje miejsce. Na Mazurach jest bardzo dużo domków letniskowych i wiele innych atrakcji co sprawia, że wędkarze mogą zabierać ze sobą całe rodziny lub przyjaciół i wspaniale spędzić czas nad wodą. Jeżeli ktoś nie preferuje domków ze względu na dodatkowe koszta, to trzeba zapakować namiot i spędzić majówkę w plenerze. Nic nie pozostaje jak tylko zbierać ekipę, pakować sprzęt, zabrać ze sobą grilla i urządzić wspaniałe grillowanie o zachodzie słońca.  Wspaniałe widoki i niezapomniane chwile gwarantowane. Zachęcam wszystkim to udania się tam,  życzę jak najwięcej brań i wyciągnięcia rekordowych okazów.

(2014/04/15 11:43)

cobrax00


Majówka spędzona nad wodą zawsze jest udana. Bo majówka to spełnienie marzeń. Marzeń snutych długimi zimowymi wieczorami i marzeń snutych przez całą wiosnę. A są to marzenia o przepięknych szczupakach czających się w naszych wodach. Marzenia podsycane przez ten czas zakupami nowych, w moim mniemaniu magicznych przynęt zakupionych przed rozpoczęciem sezonu. Jeszcze piękniej jest, gdy na te starannie wybrane przynęty zaliczymy jakiś kontakt z rybą. Wtedy rozpiera nas duma że nasza wiedza wędkarska sprawdza się nad wodą. A dopełnieniem tego wszystkiego jest piękno budzącej się do życia przyrody, które najlepiej podziwia się w starannie wyszukanym miejscu, które może trudno dostępne, ale zapewnia wypoczynek niezmącony wygłupami nie zawsze kulturalnych wczasowiczów. Wtedy wędkarz wie że żyje.

(2014/04/15 12:01)

darek-salamon


Majówka to dla mnie okre wyniosły-jakże spokojny'ciepły radosny. Kiedy małżonka grilla szykuje'ja swoim Jaxonem w szuwarach wędkuje. Za zwalonym drzewem bobry mnie witają i ptaki przepięknie śpiewają-słońce delikatnie twarz mi muska a w wodzie lśni rybia łuska. Nad wodą wszystcy święto mają bo piękną wiosnę witają. Jest to dla wszystkich czas podniosły-mgła się w zaroślach snuje,swoją piękność nam pokazuje. Żona ze ślicznym uśmiechem na twarzy,nooo callły rok o majówce marzy. Po moim Jaxonie krople rosy łagodnie spływają bo swoje święto też mają. Wszystko sie budzi do zycia'nie majac jak zimą nic do ukrycia. Mój Jaxon dumnie na podpórkach spoczywa-wie że będzie na nim ogromna ryba. Ile radości maj nam wszystkim niesie,te wieści niosą się po całym świecie. (2014/04/15 12:42)

antyquariat


Jak co roku każdy z nas oczekuje z niecierpliwością długiego weekendu majowego. Jest to czas szczególny dla każdego, ale przede wszystkim dla wędkarzy. Idealna wędkarska majówka kojarzy mi się z oderwaniem od codziennych trosk oraz zabiegania i ucieczkę w totalną głuszę z dostępem do wody. W takich warunkach mogę w całości oddać się obcowaniu z budzącą się do życia piękną, dziewiczą jeszcze przyrodą. Mgliste, chłodne poranki spędzane samotnie na pomoście lub łódce pozwalają poznać siebie samego jeszcze lepiej. Pierwsze promienie słońca igrające na twarzy wlewają nadzieję i siłę, które ładują akumulatory pozwalające na przetrwanie w codziennym pędzącym życiu. Dobiegające z oddali okrzyki żurawi czy odgłosy bobrów budujących żeremia sprawiają, że nie liczy się nic więcej tylko Ty i natura. Weekend majowy to ten szczególny okres kiedy to spinningiści mogą oddać się na powrót poszukiwaniom szczupaków. Ten majestatyczny drapieżnik właśnie w tym czasie kończy swe tarło i zaczyna swoje łowy. Jest to czas, kiedy brania są niesamowicie intensywne i efektowne, a radość dla wędkarza mogącego znów poczuć na plecach dreszcz związany z ekscytującą walką z tymi pięknymi drapieżnikami jest wręcz nieopisana. Mimo mojego dośwaidczenia, które zbieram z każdym rokiem pierwszy majowy szczupak jest dla mnie jak ten, którego złowiłem pierwszy raz w życiu. Nie jestem w stanie oprzeć się takiemu wrażeniu. Majówka pozwala mi na nowo przeżywać to, co przeżywałem zaczynając swoją przygodę z wędkarstwem - i to jest dla mnie ideał!!! Wszystko to pozwala, iż kiedy wracam do codzienności mogę wspominać z uśmiechem na twarzy chwile spędzone tete-a-tete z naturą i moim wędkarskim "Ja".
Niezapomnianej majówki!!! (2014/04/15 14:06)

russi


Chcesz w Majówkę złapać szczupa? Więc z Jaxonem się to uda.
Leszcze, płocie, duże karpie - Jaxon chętnie się tym zajmie.
Wędki, żyłki, kołowrotki - nie ma lepszych na te "płotki".
Sprzęt Jaxona Ci pomoże, więc bierz wędki i nad wodę. (2014/04/15 14:11)

kamilol222


Starannie przygotowany sprzęt, zrobione duże zapasy przynęt i nad wodę!1 maja to "Święto dla wędkarzy". Długooczekiwane oficialne otwarcie sezonu spinningowego.Już od kilku miesięcy nie dawały nam spokoju grasujące szczupaki i podskubujące ukleje bolenie. Podczas idealnej majówki musi być idealna pogoda. Bez chmurne niebo, ciepło i prawie bez wietrznie. Wówczas możemy być nad wodą od rana do wieczora. Napewno uda nam się wtedy świetnie otworzyć sezon. Nad wodą tłumy wędkarzy, przyroda ożywiła się. Warto zabrać ze sobą rodzinę.Majówka to nie tylko spinningowanie! Ale również czas polowania na lina, leszcza, a także inne ryby. Warto wstać wcześnie rano i rozkoszować się przepięknymi widokami! Nad wodą unosi się mgła, wstaje słońce ogrzewając swoimi promieniami nasze ciało, wokół ptaki, no i spławik kołyszący się na wodzie, po chwili schodzi pod wodę, wędka wygięta i krzyczymy - Siedzi! Po pięknej walce na brzegu ląduje piękny lin, który po chwili wraca do wody. Czego chcieć więcej? :)Życzę wszystkim Wędkarzom, by majówka wyglądała tak, jak sobie wymarzyli! (2014/04/15 14:22)

yaboomaster


Jest majówka , cieplutko słońce świeci w domu nie ma co robić wiec wychodzimy sobie na dwór.Lecz nagle pod wpływem silnego podmuchu wiatru otwierają nam się drzwi do garażu . Słońce pięknie oświetla nasz sprzed który wisi na honorowym miejscu . Pierwsza myśl ... oczywiście idziemy na ryby ! Pakujemy cały sprzed do plecaka dzwonimy po kolegów i nad rzekę . Z plecaka wyciągam swoją nowiutką wędkę spinningową Jaxona z przecudnym nowym kołowrotkiem (Wygranym w konkursie "wędkuje.pl" "Majówka z Jaxonem" :D ) i co ? pierwszy rzut i oczywiście od razu rybka . Wędzisko Jaxona pięknie ugina nie i amortyzuje wszelkie odjazdu szczupaka . Kilkanaście minut holu i szczupak przy brzegu wołam kolegę aby z mojego plecaka wyciągnął mój ulubiony podbierak z Jaxona . Minutę później szczupak został odczepiony , oczywiście prezentacja zdobyczy jedna - dwie fotki i szczupak ląduje w wodzie . Pod wieczór rozpaliliśmy ognisko, rozbiliśmy namioty i całą noc świetnie się bawiliśmy .  (2014/04/15 15:20)

krzysiek01905


Udana majówka to przede wszystkim dobre przygotowanie.Należy kupić odpowiednie przynęty,zanęty.Oczywiście dobrze jest też mieć odpowiedni sprzęt.Najlepiej jest gdy dopisze pogoda pięknie,słonecznie i bezchmurnie.Wtedy wystarczy zarzucić wędki i czekać na nasze okazy. (2014/04/15 16:02)

pmizera87


Znaleźć nieznane nikomu łowisko, dobrze się zaopatrzyć w sprzęt (oczywiście JAXON), zanęty, przynęty i napoje i pokarmy, otrzymać urlop na 2V, dobrać odpowiedniego kopana, wyłączyć komórkę i łowić! (2014/04/15 16:15)

remik21


  Nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na wyjazd w góry, nad morze czy za granicę. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by wyprawić się za miasto nad jezioro, staw rzekę czy zaporówkę. Ważne, żeby wykorzystać ciepłe majowe dni i spędzić ten czas na świeżym powietrzu robiąc to co kochamy i uwielbiamy, aby móc rozpocząć w pełni swój nowy sezon spinningowy, który okazać się może początkiem kolejnej przygody.

Lecz trzeba pamiętać o kilku ważnych punktach.

  Odpowiednie ubranie i przygotowanie się do warunków, sprawdź pogodę przed wyjazdem, jak wiemy temperatura powietrza nad wodą jest mniejsza, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych, tak więc trzeba pamiętać o spakowaniu swetra lub polaru i coś na deszcz bo pogoda zmienną jest, a nikt nie chce wrócić z majowego wypadu wędkarskiego z nadszarpniętym zdrowiem.

  Kolejnym krokiem ku udanej przygodzie jest stan Twojego sprzętu, np. stan haków przy przynętach. Ostre groty dają bardziej spójne zestawy, gdy ryba uderza swoją przynętę . Jednak ostrzenie grotów swoich przynęt jest czymś co wielu wędkarzy zaniedbuje lub nawet nie myślą o tym. Chociaż technologia i jakość haków przeszły długą drogę w ciągu ostatnich lat , wciąż jednak może to wpływać na nasz sukces.


  Jednym z obowiązków z którym owlekaliśmy z powodu zimy jest wymiana linki (plecionki, żyłki)
. Mając świeżą linkę na kołowrotku, może to oznaczać różnicę między utratą ryby z powodu zerwania kruchej linki co jest jednym z najbardziej frustrujących zdarzeń, które wędkarz może doświadczyć, a złowieniem trofeum. Jest to szczególnie możliwe, jeśli przechowujesz swój sprzęt wędkarski w zimnym garażu lub piwnicy. Inwestowanie w nowe linki jest prostym sposobem, aby przygotować się do wiosennego połowu i są niemal nieograniczone możliwościami ich wyboru. Z pewnością znajdziesz typ linki, który jest idealny dla ulubionej techniki połowu.

  Przeorganizowanie pudełka i torby ze sprzętem to rozwiązanie mogące zaoszczędzić dużego bólu głowy, gdy jesteśmy na połowie tej wiosny. Nigdy nie jest zabawne przekopywać się przez bałagan w poszukiwaniu ulubionej przynęty lub innego akcesorium. Zawsze też istnieje ryzyko nabicia się na jedno z nowo zaostrzonego haku.

„Utrzymuj swój sprzęt w porządku tej zimy, a będziesz o wiele szczęśliwszym wędkarzem tej wiosny”
 
  Każdy wędkarz ma swoje ulubione miejsca połowów.
Te wypróbowane i prawdziwe miejsca, które zawsze dają ryby. Jednakże połowy nad nową wodą są zawsze świetną zabawą , które nawet mogą prowadzić do odkrycia nowego ulubionego miejsca. Zapoznaj się z witryną z informacjami o wybranym jeziorze, stawie, rzece czy strumieniu, na którym nigdy nie prowadziłeś połowów. Zwykle znajdziesz informację o gatunku, które tam występują.

  Aby być w pełni gotowy do udanej majówki, gdy wreszcie nadejdzie pora, poświęć kilka minut aby odświeżyć informacje w sprawie przepisów połowowych na danym obszarze. Są łatwe i szybkiego do wyszukiwania w Internecie. Ważne jest, aby zatrzymać się na zasadach, które mogą zmieniać się z roku na rok , takich jak limity i licencje, aby upewnić się, że nie robisz nic nielegalnego, nawet jeśli jest to niezamierzone. Wiele regionów oferuje teraz proste sposoby na zakup wspomnianych licencji w trybie online.

  Teraz już możesz przestać marzyć o otwartej wodzie oraz przestać oglądać programy wędkarskie w TV i wybrać się na swoją wymarzoną majówkę.

(2014/04/15 16:37)

lawdzoj82


1 Maj czyli chyba najlepszy dzień dla Polskiego wędkarza tego mobilnego jak i nie.Wszyscy w ten dzien wsiadaja do samochodów, na rowery lub idą na pieszo na swoja ulubiona wodę i miejscówkę żeby posiedzieć przy spławiku lub gruntówce a najbardziej spragnieni wrażeń próbują ze spinningiem w reku  przechytrzyć 2 najpopularniejsze ryby naszych wod czyli szczupaka i Bolenia. Będą robić to z brzegu jak i z łódek.1 maj to szczególna data  bo to majowka co za tym idzie długi urlop na łonie natury przy najwspanialszym hobby jakim jest wędkarstwo nawet jak nic się nie złowi bo tak się zdarza bardzo często ale najważniejsza jest cisza spokój i odpoczynek.Jest to 4 dni wędkarskiego eldorado po zimowej przerwie byle by pogoda dopisała.Do zobaczenia nad woda :D (2014/04/15 17:26)

haymaker88


1 maja coraz bliżej, czas już myśleć o majówce.
Dobrze jest gdy słońce świeci wtedy czas przyjemniej leci.
Przegląd sprzętu trzeba zrobić, by łowisko swe obłowić.
Wezmę spinning parę gum, zrobię w wodzie wielki szum.
Tu zarzucę, tu podbiję może szczupły się nabije.
Jeśli jednak brań nie będzie za okoniem się rozejrzę.
Tak spędzony długi weekend jest corocznym mym nawykiem.
Tego życzę wszystkim wam! Pięknej pogody oraz wielu brań ;) (2014/04/15 17:40)

baki906


Wędkarska majówka...

Zamiast nachalnie biegać za szczupakiem ja w spokoju posiedzę ze spławikiem i robakiem.

Kilku brań nie zauważę, bo nad wodą często się rozmarzę.

I żeby tylko pogoda dopisała to już szczęścia będzie pełni miara!

Taka majówka z wędką nad wodą.... po prostu kocham obcować z przyrodą !

(2014/04/15 18:19)

takashialex


Maj każdemu kojarzy się z czasem wolnym, dla nas starszych odskocznią od problemów, pracy, dla młodszych frajdą i odpoczynkiem od szkoły. Jednakże wędkarze już dawno szykują się na szczupaka oraz okonia, kompletując sprzęty długi czas przed.
Ja nie mam bliskiej rodziny ale gdy będę miał żonę i dzieci spędziłbym ten czas właśnie z nimi- nas wodą oczywiście, polując na szczupaka i dobrze się bawiąc- z pasją i kulturą. Zawsze w maju tata brał mnie i mamę nad łódkę, gdzie robiliśmy sobie piknik a tato oczywiście łowił szczupaki oraz okonie. Wspominam bardzo miło te chwile, i chyba podam je jako ten ,,udany majowy weekend''. Ostatnimi laty w wolny majowy weekend, już dzień przed łowieniem wraz ze znajomym obmyślaliśmy strategię gdzie rano uderzyć aby mieć frajdę z łowienia. Nie było ważne to, alby wyspać się, czy też przynieść mięso do domu. Ważne są te chwile, każdy wędkarz czuje to przeżycie, kiedy to jego strategia, asortyment i co najważniejsze zapał, okazują się skuteczne.

Leszek, lat 20.

Do opisu dodaję też filmik, kiedy to kuzyn wpadł do wody, właśnie 1 maja, z tym, że 2 lata temu:)

https://www.youtube.com/watch?v=BTxzJ_jF2LU (2014/04/15 19:00)

bony20


Niech pada, leje, grzmi, nawet śnieg zaskoczy...jak w końcu wyciągnę z wody metrowego szczupaka to będzie dla mnie bardzo udana majówka. (2014/04/15 19:40)

perpan


Blaszki zakładamy i za metrowym szczupakiem się uganiamy! Udana majówka tylko z Jaxonem :) (2014/04/15 20:34)

czaro93


Majowy weekend jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku, gdyż jest to czas na spędzenie wspólnego czasu z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Moją wymarzoną majówkę chciałbym spędzić właśnie w wyżej wymienionym gronie nad pięknym malowniczym jeziorem nad którego brzegiem tli się ognisko do późnych wieczornych godzin. Pamiętajmy najważniejsza jest rodzina oraz nasi przyjaciele, więc spędźmy ten wyjątkowy weekend w ich gronie, a na pewno będziemy mieli co wspominać, a przy odpowiednim zagospodarowaniu czasu znajdzie się także czas na oddanie się naszemu hobby. Wiele osób w majówkę zaczyna sezon na szczupaka, ja chociaż jestem zapalonym spinningistą to ten sezon zaczynam o tydzień później, gdy minie pierwszy "zryw", "szał" na tą rybę. W majówkę oddaję się jeszcze spokojnym i kojącym mą duszę połowom na lina. (2014/04/15 20:51)

Krul-Mateusz


Moim zdaniem udana majówka to wypad nad wodę. Zacznijmy od łowiska, ponieważ gdy będziemy mieli idealne warunki do łowienia, a żadnej ryby w zbiorniku to i tak nic nie złowimy. Jeśli wiemy, że w łowisku są ryby, warto by było podnęcić sobie naszą miejscówkę. Musimy sprawić aby rybki chciały do nas przypłynąć. Warunki atmosferyczne są również ważne. Ładna pogoda, cieplutko, do tego powiewa lekki wiaterek - właśnie tak wyobrażam sobie idealną majówkę nad wodą. A ryby?! - to przy okazji :) Przede wszystkim najważniejsze jest to, by miło spędzić czas, zrelaksować się - odpocząć uprawiając nasze ulubione hobby - wędkarstwo. (2014/04/15 21:15)