Majówka na rybach

/ 9 odpowiedzi
Witam.
Pewnie jak każdy wie że, zbliża się majówka. Pewnie jak większość wędkarzy spędzi te dni nad wodą tak jak ja. Jadę tam nie tylko wypoczywać ale, łowić ponieważ, nie łowie w okresie zimowym. Już nie moge sie doczekać. Szczególnie będę próbował złowić jakiegos drapieżnika (szczupaczka) tarło się kończy i liczę że, coś dostane. Oczywiście nie zasadzam się na samego szczupaka w gre wchodzą też inne ryby. Sprzęt już przygotowany, więc tylko czekać no i oczywiście liczyć na to żeby pogoda dopisywała. Wszystkim życzę udanej majówki, połamania kija i dobrego wypoczynku ale, wiecie ryby przed wypoczynkiem :]

Pozdrawiam Artur.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś


No to powodzenia i koniecznie napisz tu jakie były wyniki majowego weekendu (2017/04/26 09:31)

barrakuda81


Fajnie jest żyć marzeniami...Wcale nie piszę tego złośliwie, wręcz przeciwnie. To zawsze była data magiczna i choć juz dawno nie kojarzy mi się z "nałowieniem się do bólu rąk" a raczej z tłokiem nad wodą i bezrybiem to i tak ma w sobie coś. Osobiście uwielbiam podkręcać w sobie to podniecenie...Koronnym punktem przed majówką jest obejrzenie starego jak świat filmu wędkarskiego z udziałem Roberta Taszarka i Jacka Kolendowicza pt. "Jezioro obfitości". Przypominają mi się najpiekniejsze chwile z wędkarskiego życia i robi się jakoś tak miło na duszy...Niestety jest też świadomość że to już historia i nigdy nie wróci.Ale wracając do realiów: Może poza nielicznymi wyjątkami nikt chyba w Polsce nie liczy na poważnie na spotkanie z metrowym szczupakiem. Szczerze to chłystki po 40-50 cm żarły na potęgę pod koniec marca przy okazji łowienia okoni.Większe nie.Albo były cwane ( jak zwykle sobie to tłumaczę ) albo ich po prostu już nie ma co jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne.Tak więc jest szansa złowienia w tłoku paru podwymiarków co dla mnie jest porażką.Osobiście wolałbym jechać na bolenie ale pogoda totalnie nie sprzyja połowom tej ryby więc chyba zostanę przy marzeniach o szczupaku który już dawno zapomniał o tarle, jest nażarty i ma w nosie nasze przynęty.Nie widzę niczego podniecającego w tarmoszeniu na mocnym zestawie półmetrowych śledzików więc podejrzewam że na majowe szczupaczenie zabiorę ...."okoniówkę":-( (2017/04/26 10:54)

Eryk S


Życzę koledze miłej majówki . Ja sie napewno nad wodę w tym czasie nie wybieram ponieważ nienawidzę łowić w okropnym tłoku ,halasie i tej calej atmosferze polowania na szczupaka . Wiec osobiście majówkę od kilku lat spędzam z rodziną jak najdalej od wody . (2017/04/26 13:21)

Jakub Woś


Życzę koledze miłej majówki . Ja sie napewno nad wodę w tym czasie nie wybieram ponieważ nienawidzę łowić w okropnym tłoku ,halasie i tej calej atmosferze polowania na szczupaka . Wiec osobiście majówkę od kilku lat spędzam z rodziną jak najdalej od wody .
Na rzekach można zawsze znaleźć kawałek bezludnego odcinka. Niestety w tym tygodniu zapowiadają rekordowe ulewy i możliwe, że rzeki wyjdą ze swoich koryt akurat na majówkę.
http://wiadomosci.wp.pl/tyle-deszczu-nie-spadlo-od-lat-uwazajcie-na-ogromne-ulewy-6115929849792129a
  (2017/04/26 15:19)

Eryk S


Tak Jakubie masz rację że na rzekach da rade znaleźć trochę spokoju ale i o to ostatnio co raz trudniej . Ale to jeszcze trzeba należeć do okręgu który jakąś fajną rzekę ma a tu niestety mam pecha i zostaje mi zalew i kilka glinianek a co sie tam wyrabia w majówkę to już musisz sobie wyobrazić :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) (2017/04/26 15:52)

Bludasny


Oczywiście zdam relacje z majówki w innym wpisie. (2017/04/26 16:28)

ferb


a ja pójdę na parę kontroli ze zwróceniem szczególnej uwagi na wędlkarzy- grilowników - śmieciarzy oraz przestrzeganie wymiaru ochronnego. Wszystkim miłego wypoczynku (2017/04/26 18:25)

erykom


Ta majówka dla mnie niestety nie będzie udana przez pogodę oczywiście ale możliwe że przez pogodę będzie mniej ludzi-śmieciarzy i będzie więcej miejsca żeby porzucać spinem bo u mnie zazwyczaj to wygląda tak: dobra pogoda=dużo ludzi i 90% miejsc zajetych (2017/04/26 18:51)

ewenementatrniex


spoko artykuł kolego. udanych połowów wszystkim i autorowi przede wszystkim ja zasiade na karpika , tylko ze tez miejsce bardzo oblegane kupa ludzi sie zjedzie ale moze sie cos połowi (2017/04/26 20:51)