Zaloguj się do konta

Majowe błystki, majowe sczupaki

utworzono: 2012/03/25 10:31
xerinus

Witam!Jestem początkującym spinningistą. mam jak narazie siedem błystek(Mepps, Dam, HRT, Wirek). W maju, czyli wtedy, kiedy można wybrać się z wędką na szczupłe. I nasuwa się pytanie:W maju prowadzić te błystki :a)przy dnie( chyba zły pomysł, bo wszystkie się pourywa)
b)zwolnić, przyspieszyć( ale na jakiej głębokości)W maju , czy sprawdzają się błystki z czerwonym kolorem?Czy Alga 3 będzie za duża jeżeli mam kij cw. 30g i koł. spro passion( żeby go szybko nie zajechać)?Oczywiście będę łowił na gumy( to wiem, że opad itd.)Proszę o porady i własne spostrzeżenia i doświadczenia z tymi rybami.Pozdrawiam. [2012-03-25 10:31]

kwasek12345

Mam ten sam problem. Czy używając algi 2 moge jaj prowadzić z szczytówka nisko opusczonom (prawie przy wodzie) ie unosząc jej i zwijać kołowrotkiem z zmienna  prędkością ku brzegu ?
[2012-03-27 21:09]

matiuss

Na twoim miejscu w maju wybrałbym się z żywcem, ale jak chcesz spinningować to ci proponuje błystki z serii Mepps Lusox nr. 2, 3 w kolorze czerwonym, mam jeszcze seledynowego, ale na niego nie mam specjalnych efektów. Co do zwijania to proponuje zwijać powoli, żeby opadła w pobliżu trzcin i nagle po paru sekundach szybciej podciągnąć. Zmieniać szybkość, ale dłużej powoli.
[2012-03-29 17:56]

zbig221

witam a ja polecam spinning w maju super wrażenia, nawet mały szczupak cieszy po takiej przerwie, a jakie waleczne no ale dosyć rozczulania jeśli chodzi o sprzęt to na początek polecam coś lekkiego nie za duże co prawda szczupaki głodne ale nie chętnie atakują dużą zdobycz gdyż po tarle są chude i słabe najpierw futrują się mniejszą zdobyczą łatwą do schwytania, i tak musi być prowadzona twoja błystka nie za szybko w wręcz wleczona po dnie i co jakiś czas udająca chorą rybę łatwiejszą do zdobycia jeśli to nie przyniesie efektu wówczas musisz szukać ( zależy od pogody ) kiedy świeci słońce szczupak chowa się trochę głębiej w pochmurny dzień trzeba go szukać przy powierzchni nawet widziałem przypadki 20-25cm pod wodą wtedy atakuje wszystko co koło niego przepłynie.Ja osobiście wogóle nie używam dużych blach ; jaxon 3,dam 3,meps 3 to max przodują kolory czerwono biały, czarny w żółte kropki ,srebrny z dodatkiem czerwonego np;paprocha najepiej wiedzieć jaka ryba przoduje w akwenie na żywca i taką zakładac  złoty kolor sprawdza się wszędzie.połamania kija ...............................  [2012-03-29 19:43]

kazik1975

Ja proponuję ci zaopatrzyć się jeszcze w Algę 1 ,Gnoma 1 w kolorze srebra, można je prowdzić bardzo wolno są to jedne z podstawowtch wachadłuwek u mnie na łowisku sprawdzają się znakomicie.Pozdrawiam i życzę połamania kija. [2012-03-29 20:28]

fishman13

Witam !!! ja zawsze próbuje na takie blaszki ,jak nie szczupak to garbusek i moge powiedzic  ze prawie sie sprawdzaja !!! pozdrawiam [2012-04-02 18:42]

fishman13

Witam !!! ja zawsze próbuje na takie blaszki ,jak nie szczupak to garbusek i moge powiedzic  ze prawie sie sprawdzaja w 100% !!! pozdrawiam


[2012-04-02 18:58]

na forum masz dużo takich wątków poszukaj pozdrawiam  [2012-06-14 11:13]