Zaloguj się do konta

Majowa zimówka?

utworzono: 2011/05/04 08:02
JAQU

 

Witajcie

Corocznie pierwsze dni maja poświęcam naszemu, królowi drapieżników – szczupakowi. Tak też miało być przez cały tydzień począwszy od 1 maja ale wieczorna aura (od niepamiętnych czasów taki śnieg!!! w maju, mróz -3 C ) ....ale co tam jadę. Na miejscu jestem kilka minut przed 6.00, po wyjściu z samochodu robię kilka fotek bo sytuacja rzeczywiście niecodzienna, łamiące się gałęzie od ciężaru zalegającego na nich śniegu, śnieżna biel leżąca miejscami na majowej trawie........ Wykonałem kilkanaście rzutów wahadłówką i po kolejnym mam pierwszego szczupaczka nieduży ok 40cm ale cieszy. Piętnaście kolejnych minut, bezowocne postanawiam rzucić kilka razy bocznym trokiem. Jest okoń „dwudziestak”, i jeszcze jeden podobny do pierwszego lecz zdecydowanie waleczniejszy. Do 7.00 łowię jeszcze 2szt 18cm i 24cm, ręce marzną ale postanawiam wykonać jeszcze kilka rzutów moim nowym sliderkiem, zrobionym właśnie na takie, majowe okazje. W trzecim rzucie mam szczupaczka 52 cm jest nieźle, choć okazy to to nie są ale czy tylko o to chodzi. Oczywiście, że nie!!! ...jest zabawa, jest impreza jak mówią reklamy. Było fajnie ; podczas zimowej majówki zaliczyłem fajną przygodę, złowiłem kilka rybek i o 7.30 jestem w domu. Na gorąco więc dzielę się z Wami relacją z mojego wypadu.

.......aha i nikogo nie było nad wodą, tylko ja a wczoraj prawie jak na giełdzie samochodowej.


A może ktoś z Was też był dziś na rybkach? Jak tam u Was też zima? Jak znajdziecie chwilkę – napiszcie!

Pozdrawiam

[2011-05-04 08:02]

spines21

Wczorajsza wyprawa na ryby.

piękna zima:)

[2011-05-04 12:07]

skruczstogi

Też byłam z mężem nad jeziorem.Złapałam pare leszczy i 4 płotki ,a mąż zawzięcie machał szczupakówką ,ale niestety bez efektów:)ale chociaz były kiełbaski z ogniska i grilowana karkówka! Pozdrawiam i miłego wędkowania:) [2011-05-04 12:32]

Rajzer14

Witam od 30.04.2011 do 03.05.2011 byłem na rybach nad jeziorem Marksoby okolice miejscowości Szczytna. Pierwszego dnia 1 płotka 1 okoń i 1 wzdręga nie licząc jakichś 30 malutkich uklejek wszystko na spławik odległościówka i bat jak na pierwszy dzień w miejscu jeszcze niezanęconym to nawet nieźle pogoda dopisywała i było super. Drugiego dnia temperatura w okolicach 8 stopni 2 wzdręgi trzecia urwana przez trzciny nie licząc również mnóstwa małych uklejek. Trzeciego i czwartego dnia nie będę opisywał temperatura w okolicach 5 stopni wiec nie było za dużo brań. Pogoda niezbyt dopisywała ale i tak jestem zadowolony z majówki. [2011-05-04 20:02]

bodzinski

ale przynajmniej kolego sobie poholowałeś szczupaka i dla odmiany okonie bravo! bardzo fajne fotki :))
[2011-05-04 20:20]

witiakwicol1

Chyba wszędzie padał śnieg ale rybki ocieplały klimat gdyż z kolegą złowiliśmy jednego leszcza takiego pod 50 cm ,kilka mniejszych i parę płoci więc wędkowanie zaliczone do udanych.Pozdrawiam.
[2011-05-05 07:50]

gregor2

Wstałem dziś o 4 rano ponieważ żona wychodziła z domu do pracy o 7;30 a ktoś musi posiedzieć z córeczką a ja na popołudnie do pracy wiec jedyny moment na wypad na rybki to wczesny poranek.Nad wodą byłem o 4;30 założyłem białą gumkę i kilka rzutów i czuje opór mały ale jest,szczupaczek 51 cm radość ogromna ponieważ jest to pierwszy szczupaczek złowiony na spining.Pełen zachwytu ruszam dalej kolejne kilka rzutów i siedzi następny i jest następny 54 cm .O godzinie 5;30 wyszło słonko i nic już nie złapałem tylko widziałem jak mały okonek próbuje zatakowac gumkę jego rozmiarów :} pozdrawiam wszystkich
[2011-05-05 08:20]

JAQU

Witajcie

Dziś było trchę lepiej, po południu wracałem z Warszawy i zatrzymałem się na "kilka" rzutów, złowiłem 2 krótkie szczupaczki i jednego takiego z 60 cm oczywiście został wypuszczony. Moim zdaniem i myślę że się nie mylę nie wszystkie szczupaki się wytarły stąd te "  Tsłabe " brania, jeden koleś mówił mi dziś że 1 maja złowił takiego 65 cm jak go patroszył miał w środku ikrę!!! Ten mój też był gruby i szczerze mówiąc nie wyglądał na najedzonego.

Pozdrawiam

[2011-05-05 19:26]

celkowski

Cześć wszystkim.Byłem od 30 kwietnia do 3 maja nad Zalewem Zegrzyńskim w satnicy wędkarskiej koła nr.4 Praga Południe.Oczywiście 30 kwietnia nastawiłem się na okonie i sprawdzenie fajnych miejscówek.Zaliczyłem 12 okoni od 17cm. do 20 cm. na boczny troczek,gumka denaturat z brokatem i malutkimi błystkami D.A.M Efezet. kolor złoty z czarna naklejką i żółtymi kropkami z żóto czarnym chwościkiem rozmiar 00 (3gr.),srebrny D.A.M z czerwonymi paskami i czerwono-białym chwościkiem rozmiar 1.

Obie techniki sprawdziły mi się przez całą majówkę,a mianowicie boczny troczek
(leniwe szuranie po dnie) na głębokości od 1m. do 3m. szukałem wtedy urozmaiconego dna(twardego,pofałdowanego,górki dołki,muszelki).Brania były praktycznie co parę minut,z pauzami do 30min i wtedy płynołem troszkę dalej i znowu brania :) . A co do  obrotóweczek. Szukałem zatopionych liści,prawdopodobnie były to lilje wode,albo coś podobnego,przepraszam za nie fachową nazwę ale na roślinach wodchych się nie znam ;).Wystawały pół metra nad dnem.Prowadziłem obrotóweczkę sinusoidą,raz wolniej,raz szybciej.W ten sposób meldowały się dużo większe okonie które startowały z dana jak torpedy.Trafił mi się jeden 30 cm. okoń w ten sposób, najmniejszy 17cm.

Jeśli chodzi o szczupaka to powiem wam koledzy że trochę mnie to zniechęciło,była tak duża presja wędkarska,że czułem się jak na zakupach w Tesco.Jeden gwizdał,drugi głośno gadał.
To mnie trochę zniechęciło.Poza tym koledzy wyniki na szczupaka trochę się przeciągną.Zima była sroga i długo "trzymała" i musi być trochę dłużej ciepło żeby wylęg płoci nabrał odpowiednich rozmiarów,no i tarło szczupaka się trochę wydłuży bo jak narazie temp. w Zegrzu ma 12- 13 stopni,a to ma duży wpływ na tarło i nie ma co się sugerować datami ;)

Poza tym,z tego co rozmawiał z gospodarzem stanicy,przed samą majówką wpuścili samice,"tarlaki",które padają jak muchy,prawdo podobnie z powodu nie odpowiedniego wpuszczenia ryby do zbiornika,tzn. wrzucenia na chama  jak mięso,a to tak jak by kobietę w ciąży zrzucić z schodów.Aż żal było patrzeć na okazy które miały po 80cm. , 90 cm.
leżące przy brzegu..

Suma,sumarum przez cały pobyt łącznie złowiłem 37 okoni wymiarowych i parę okazów od 25 do 30cm.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów ;)
[2011-05-05 21:03]