Maj to początek sezonu szczupakowego, jakie przyn

/ 31 odpowiedzi
Mam pytanie..Na jakie przynęty łowicie wiosną? jeżeli chodzi o szczupaka:) podacie swoje jakieś efektowne blachy,gumy,woblery:)?? Bo szczupak tuż po tarle jest bardzo głodny,na co najlepiej łowić?
obcy91

kalendarzowa wiosna 21marzec.
Okres ochronny szczupaka 1maj. (2012/01/03 20:51)

555Patryk

No ja wiem że jest okres ochronny...O_o Tylko pytam na co szczupak lubi brać  wiosną tuż po tarle...
Macie jakieś ciekawe przynęty? (2012/01/03 20:56)

obcy91

oki :) tak napisałem :P
Na majowe szczupaki blachy,woblery, standardowe gumy (czyli zalezy od akwenu. Liderem biało czarny relax lub seledyn. ale to tez nie ma reguły. ). (2012/01/03 21:06)

555Patryk

Wiesz mi często szczupaki uderzały na białe kopytko właśnie relaxa ale takie do 50cm wszystko wróciło do wody:) A tobie na co się trafiały te okazalsze? :) jeśli można wiedzieć? (2012/01/03 21:30)

mdm100

Ja osobiści uważam że najlepsze gumy-kopyta robi Berkley. Doskonale pracują pomimo wykonania z dość twardej ale za razem trwałej gumy. Najlepsze efekty- kolor perłowy długość 8 cm (2012/01/04 12:26)

555Patryk

Dla mnie najlepszą gumą szczupakową jest predator3 żółty z czarnym grzbietem..Na tę gumę miałem najlepsze wyniki tylko właśnie szkoda że po 1 szczupaku guma nie nadawała się do dalszego użytku:(..A co wy myślicie o wahadłówkach?? duża ilość wędkarzy twierdzi że to jedna z lepszych przynęt szczupakowych...?? Co wy o tym sądzicie? (2012/01/04 16:03)

robban

Jezeli chodzi o mnie, to najlepsza przyneta szczupakowa jest obrotowka. Zawsze mawiam ze na wszystkie przynety ,ktorymi lapiemy nie mamy wynikow ,zastapmy obrotowka!!! A jezeli na nia nic ,nie zlapiemy po prostu wracajmy do domu. Wszystkie moje najwieksze szczupaki zlapalem na obrotowki, i te mniejsze tez. Mam ulubina 28 gramowa z czerwonym chwostem. Jest to numer jeden na szczuplego ,jezeli chodzi o mnie i moje wyniki. (2012/01/08 14:38)

555Patryk

A jakiego koloru najczęściej obrotówek używasz? srebrno czerwoną ? złotą? cała srebrna?? Bo nie wiem jakie kupować;/ (2012/01/08 17:51)

max1998

też dużo na wirówki łapie i moja najlepsza to jaxon 3 w żółto czarne paski (2012/01/08 18:16)

max1998

a jak łowisz na gumy to je pogotuj (wrzuć do gorącej wody gumy bez główek i wyjmij za 7min) wtedy robią się bardziej miękkie i lepiej pracują   (2012/01/08 18:20)

jmakd

Szczupak jest wzrokowcem, rzuci się dosłownie na wszystko, zależy tylko od wody.Woda czysta przynęta w kolorze bardziej naturalna z brokatem, woda mętna to przynęta musi być widoczna i wibrująca kolory jaskrawe, bo w czystej wodzie przestraszysz go i cała filozofia. (2012/01/08 19:02)

jmakd

A jeszcze jedno: ja osobiście wolę łowić szczupaki w maju niż w listopadzie lub grudniu (gdy są już grube i tak jak kobieta w ciąży należy się spokój i jakiś komfort w życiu).Rok ubiegły był osobiście dla mnie fatalny, 0 szczupaka w sezonie a kiedy na jesień przyszła i zaczęły brać to sobie odpuściłem i na wigilię musiałem kupić karpia stawowca. (2012/01/08 19:10)

robban

A jakiego koloru najczęściej obrotówek używasz? srebrno czerwoną ? złotą? cała srebrna?? Bo nie wiem jakie kupować;/

Witaj. Uzywam ,tylko i wylacznie calych srebnych! Na kotwiczce maja czerwony chwost. (2012/01/08 20:02)

555Patryk

A jak wrzucę te gumy do wody i je lekko podgrzeje,i potem jak wyschną to nie stwardnieją? (2012/01/08 21:31)

555Patryk

Jak te gumy wyjmę już z garnka po podgotowaniu i jak potem wyschną to nie stwardnieją? (2012/01/08 21:32)

maciekn

Nie;). W Wędkarskim Świecie (11/2011) w artykule "Szczupaki z głębokiej górki" pan Rafał Mleczak pisał właśnie o zmiękczaniu przynęt. Gumę gotować przez 7 min.Podobno ich praca jest całkiem inna i daje niesamowite efekty ;). A jak jest naprawdę to w maju sprawdzimy;). Ja najwięcej szczupaków złapałem na srebrną Dam effzett nr 3 i 4;) (2012/01/08 23:16)

555Patryk

Aha to sprawdzę tę technikę zmiękczania przynęt bo mam parę predatorów co nawet ogonem nie ruszają xd nie wspomnę o tułowiu gumy ^^ (2012/01/09 14:31)

555Patryk

A co z woblerami?? Jakie macie ulubione kolory woblerów? :) czy może kształty:)? (2012/01/09 14:35)

Samotnik

Wszędzie tam gdzie dużo roślin  / grążele itp/ oraz kępy trzcin  stosuje woblery pływające. Łatwo go prowadzić  tzw. uliczkami  lub po wynużeniu przeskoczyć szybkim ruchem wędziska przez  kępę grążeli. Co do kolorów i wielkości to  wszystko co możliwe , poprostu kombinuję .  Woblerami tonącymi często celowo zawadzam o dno  to prowokuje do ataku nie tylko szczupaki  ale i okazałe sandacze  .         Pozdrawiam .                                        (2012/01/17 19:13)

dealer081

Ja najczesciej stosuje kopytka o barwach bialo czerwonyc,gdyz czerwien pobudza agresje u szczuplego. (2012/01/17 19:25)

u?ytkownik102837

Ja łowie szczupaki  najchętniej na kopyta biało czerwone, biało zielone i seledynowe (2012/02/14 17:27)

gruby1-g3

U mnie lecą guuuuuuuuumy kolory 4podstawowe:seledyn,biały,perła,brąz no i obrotówki jak za dużo gum pływa w wodzie.hej (2012/02/14 17:39)

camelot

A jeszcze jedno: ja osobiście wolę łowić szczupaki w maju niż w listopadzie lub grudniu (gdy są już grube i tak jak kobieta w ciąży należy się spokój i jakiś komfort w życiu).Rok ubiegły był osobiście dla mnie fatalny, 0 szczupaka w sezonie a kiedy na jesień przyszła i zaczęły brać to sobie odpuściłem i na wigilię musiałem kupić karpia stawowca.

---------Uważasz że bardziej elegancko jest je kosić w maju, kiedy ledwo zipią po tarle, i wynędzniałe słabe i łatwe ?   Po za tym PZW ma swój kalendarz , a ryby swój !  I nie zawsze  się zgadza. Często jeszcze w maju samce  ciekną mleczem , a samice jeszcze nie pozbyły się ikry.  Zgodzę się , że polowanie i zabijanie szczupaków 1-szego maja ( po dwie sztuki na łebka dziennie) jest zgodne z obowiązującym prawem ( po opłaceniu składek , oczywiście )  , - tylko, że to prawo - nie szczupaki ustanawiały !  (2012/02/19 21:51)