Zaloguj się do konta

Maj, Narew i szczupak.

utworzono: 2010/03/22 22:09
JakubUrsynow

Witam! W maju będę miał okazję ( po raz drugi w życiu ) pospinnigować na rzece (Narew). Celuję w szczupaka i potrzebuję od Kolegów nieco porady. Mianowicie, gdzie szukać? Wypłycenia? Doły? Wsteczny prąd? Tam gdzie będę łowił nie ma ostróg ani opasek. Jaka główka do zbrojenia przynęt? 5-7 gram czy raczej 15-20 gram?
[2010-03-22 22:09]

JakubUrsynow

Koledzy na pewno mają wiele do powiedzenia! czekam! :)
[2010-03-23 21:09]

Nie to, żebym był ekspertem ale ja sprawdziłbym wszystkie spowolnienia nurtu, starorzecza. Ze zwiększoną szczególnością obłowiłbym okolice wszystkich zwalonych drzew i zatoczki. Chyba lepszą opcją byłyby te lżejsze główki, taki agresywny opad chyba bardziej odpowiadałby sandaczom.
Szczerze mówiąc moje pierwsze szczupaki złapałem właśnie nad Narwią, ale było to około 10 lat temu i wiem jedynie tyle, że miało to miejsce za Nowym Dworem Mazowieckim. Pamiętam miejsca w których przywaliły, ale dziś niestety bym tam nie trafił.
[2010-03-23 21:26]

JakubUrsynow

Dzięki, to już jakaś wskazówka.
[2010-03-24 21:01]

Ja na Narwi zazwyczaj używam główek 10-15 gram jeśli chodzi o szczupaka.

Ale ja lubię łowić ciężko:)

Natomiast mój znajomy 10 gram nie przekracza nawet na sandacza, ale on za to lubi łowić delikatnie.

Wyniki mamy podobne, no może on troche lepsze, ale on ma za sobą więcej lat praktyki:)pozdr

[2010-03-24 22:01]