Magazyn wędkarski "Kołowrotek"

/ 14 odpowiedzi
Dziś 23.01.2016 godz 6.50na kanale Fokus oglądałem pierwszy odcinek filmu "Kołowrotek" prowadzony przez ichtiologa Adama Tańskiego. Poruszył takie aspekty jak nęcenie, gatunki obce i ichtiofauna.
Kto oglądał?
Bo warto o tym podyskutować.
Bo świadomość wędkarzy jest dość ważna by w dobrym stanie utrzymać nasze łowiska.
czaro93


Oglądać niestety nie oglądałem ale z tego co wiem sam, to bezmyślne nęcenie, wrzucanie kilogramami zanęt, ziaren różnego rodzaju zbóż, chleba, makaronów itp. prowadzi do zakwaszania naszych wód, a w rezultacie może hamować rozwój ikry, jaj owadów, duża część roślinności też obumiera bo nie toleruje danego pH oraz zakwaszenie zwiększa tolerancję wody na rozpuszczalność metali w tym także ciężkich. Gatunki obce nie dość, że wypierają rodzime gatunki, tworząc im niepotrzbną konkurencję to dodatkowo degradują środowisko wodne. Pewnie zaraz zostanę zlinczowany przez karpiarzy ale właśnie między innymi karp jest rybą, która cholernie degraduje środowisko, a wszystko przez to, że karp wciąż potrzebuje pożywienia przez co robi ogromną konkurencję pokarmową dla ryb rodzimych, które z natury są rybami mniejszymi oraz przez sposób pobierania pokarmu przyczyniają się szybszego procesu użyźniania wód. Na szczęście karp praktycznie nie rozmnaża się w warunkach naturalnych. Poza karpiem do ryb obcego gatunku zaliczamy: amura, tołpygę, karasia srebrzystego, czebaczka amurskiego, trawiankę, sumika amerykańskiego i jeszcze kilka innych. Co do karpia nie jestem jego zwolennikiem w natualnych zbiornikach, w stawach oraz innych łowiskach specjalnych niech sobie żyje. 
Wiesz może czy będzie powtórka tego odcnika? Chętnie bym obejrzał ten odcinek, może czegoś nowego bym się dowiedział :) (2016/01/23 08:51)

ogtw


http://www.fokus.tv/program-tv ( pod tym adresem jest program, \"kołowrotek jest codziennie\") (2016/01/23 09:19)

grisza-78


Na których platformach można znaleźć ten kanał ? (2016/01/23 10:47)

grisza-78


ORANGE: kanał 19
NC+: kanał 89
CYFROWY POLSAT: kanał 110
TOYA: kanał 24
MULTIMEDIA POLSKA: kanał 39
UPC Polska: kanał 310, 312 i 386
INEA: kanał 177
NETIA: kanał 40
DVB-T POLSKA: kanał 18



Już znalazłem.
(2016/01/23 10:50)

pstrag222


Polsat play juz którys tam z rzędu odcinek leci jutro, bo co niedziele puszczaja o 8.30 (2016/01/23 10:50)

ogtw


W internecie pod adresem http://www.fokus.tv/player (2016/01/23 10:55)

czaro93


Dzięki życzliwości kolegi spines21 dowiedziałem się, że na ipli też jest sporo odcinków i ten o ww tematyce to odcinek nr 1 :) (2016/01/23 11:12)

Przemaz07


Witam! Na kanale ADVENTURE ten program już od dawna. Teraz cały czas nadają powtórki.... 
Ale program ok.
Jest jeszcze ciekawszy program: WĘDRÓWKI Z WĘDKĄ.
Choc ostatnio zaprzestali go nadawać.... a szkoda.
Na platformie NC+ jest na kanale 85 , a FOKUS TV na 89.
Pozdrawiam! (2016/01/26 16:26)

Artur z Ketrzyna


Dziś 23.01.2016 godz 6.50na kanale Fokus oglądałem pierwszy odcinek filmu "Kołowrotek" prowadzony przez ichtiologa Adama Tańskiego. Poruszył takie aspekty jak nęcenie, gatunki obce i ichtiofauna.
Kto oglądał?
Bo warto o tym podyskutować.
Bo świadomość wędkarzy jest dość ważna by w dobrym stanie utrzymać nasze łowiska.

Fajnie że powstają takie programy. I żeby jeszcze wędkarze dokładnie słuchali co i jak nie tylko by jak najwięcej łowić. Ale by też nie szkodzić wodzie.

I oto chodziło mi zakładając ten wątek. No cóż ktoś zmienił oryginalny tytuł...
Patrzeć co i w jakich ilościach wrzucamy do wody. Bo myślę że chemii mamy dość we wszystkim, by jednak jeszcze jej sobie samemu dostarczać.
(2016/01/26 17:53)

Artur z Ketrzyna


Wracam do watku o programie telewizyjnym Kołowrotek.
Dziś na kanale Fokus TY leci odcinek Barlinek (6). powtórka 30 marca o 5,30

Zachęcam do oglądnięcia wszytkich adeptów wędkarstwa. Gdyż jest w nim omawiana kwestia necenia, jak nęcić i czy nadnierne nęcenie jest szkodliwe.
Okazuje się że tak, poniewaz zanęta nie zjedzona szybko uwalnia fosforany do wody, co przyślpiesza eutrofizacje jezior.
Według Ichtiologa "dobre necenie to nie dużo a prawidłowo"
  (2016/03/20 06:30)

Artur z Ketrzyna


Zamieszczam rozkład emisji programu Kołowrotek na kanale Fokus TV;

Kołowrotek: Szkoła wędkowania (10) - magazyn wędkarski - noc sob./niedz., 19 na 20 marca 5:30 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek (1) - magazyn wędkarski - dziś, 20 marca 9:00
Kołowrotek: Pstrąg (11) - magazyn wędkarski - noc niedz./pon., 20 na 21 marca 5:35 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Garbus (7) - magazyn wędkarski - poniedziałek, 21 marca 6:10 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Troć (12) - magazyn wędkarski - noc pon./wt., 21 na 22 marca 5:30 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Karpie (8) - magazyn wędkarski - wtorek, 22 marca 6:10 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Łosoś (13) - magazyn wędkarski - noc wt./śr., 22 na 23 marca 5:30 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek (9) - magazyn wędkarski - środa, 23 marca 6:10 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Dzień Dziecka z wędką (14) - magazyn wędkarski - noc śr./czw., 23 na 24 marca 5:30 i 1 późniejsza emisja
Kołowrotek: Szczupak (1) - magazyn wędkarski - noc czw./pt., 24 na 25 marca 5:30 i 1 późniejsza emisja (2016/03/20 06:33)

u?ytkownik16322


Kolega wspomniał tu o Wędrówkach  z wędką. Ostatnio oglądałem odcinek w czasie którego autor ( chyba mój rówieśnik )   ,,moje "  książki pokazywał. Kołowrotek też jest OK.  Ale nie chwalę aby nie zapeszyć. Swojego czasu pewnego młodzieńca pochwaliłem ale jak stał się zadeklarowanym ,,Finem i skandynawem "  oglądanie komercyjnych pierdół mi obrzydło. 
Ps. Są typowe programy typu Mango tam niech sobie gość te swoje wypociny puszcza.
Julian (2016/03/20 08:41)

ogtw


A na moim FOKUS TV lecą sąsiedzi. (2016/03/20 09:08)

Artur z Ketrzyna


A na moim FOKUS TV lecą sąsiedzi.

Hehe, rozkład programu podałem z strony internetowie o programie kołowrotek na fokusTV.
U mnie tez nie ma tego co zapowiadali o 9,00 (2016/03/20 10:10)