Zaloguj się do konta

Mączka rybna skutecznośc

utworzono: 2012/02/19 19:22
grzesiek35

Witam.Czy dużą skutecznosc daje mączka rybna w łowieniu karpiowatych i nie tylko?
[2012-02-19 19:22]

piotrcarp

Warto dodawac do kulek i zanet wiele ryb to uwielbia nawet latem
[2012-02-19 19:31]

grzesiek35

ok,dzięki. A czy może ktoś wie jak sie ja samemu pozyskuje? Wiem,ze jest w sprzedaży,ale chodzi mi o to jak sie ją robi?
[2012-02-19 19:49]

Mączkę rybną robi się z odpadów z ryb i …. nie polecam Ci robić ją samemu z powodów „estetycznych”. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że…

„Maczka rybna jest doskonałym stymulatorem apetytu. Zawiera około 70-72%
łatwo przyswajalnego białka, w tym aminokwasy : alanine, arginine, glicyne i proline,
stymulujace łaknienie ryb oraz substancje wzmacniajace smak. Sprawdza sie z
powodzeniem przy wyrobie ciast i kulek proteinowych (10-15%).”

… i najważniejsza jest jej jakość.

[2012-02-19 23:16]

Bernard51

Uzywan do zanet swoich wlasnej produkcji,czy sprawdza sie??gdyby bylo inaczej nie uzywalbym
[2012-02-20 06:45]

grzesiek35

Jeszcze raz dziekuje i oby do wiosny :):)
[2012-02-20 13:50]

GeTe

W jakich ilościach  procentowo lub objętościowo dodaje się mączki rybnej do zanęt? [2013-01-30 21:45]

Fora

Mączka rybna jest wykonane albo gotowania , prasowania, suszenia i mielenia odpadów rybnych lub ryby , do których nie ma innego przedmiotu dodatkowego. Jest to ciało stałe , z którego produkt większość wody usuwa się , a niektóre lub wszystkie z oleju usunięte . Cztery lub pięć ton ryb są potrzebne do produkcji jednej tony suchej mączki rybnej. [4]

Istnieje kilka sposobów dokonywania mączki rybnej z ryb surowych , najprostszym sposobem jest pozwolić ryba wysycha w słońcu. Metoda ta jest nadal używany w niektórych częściach świata , gdzie zakłady przetwórcze nie są dostępne , jednak produkt końcowy jest słaby w porównaniu z dokonanych przez nich nowoczesnych metod.

Uniwersalny środek wzmacniający smakowosc zanet i przynet wedkarskich.
Maczka rybna jest doskonałym stymulatorem apetytu. Zawiera około 70-72%
łatwo przyswajalnego białka, w tym aminokwasy : alanine, arginine, glicyne i proline,
stymulujace łaknienie ryb oraz substancje wzmacniajace smak. Sprawdza sie z
powodzeniem przy wyrobie ciast i kulek proteinowych (10-15%). Dobre efekty daje w
połaczeniu z zapachami owocowymi.
Najwyzszej jakosci dunska maczka rybna, o intensywnym zapachu, bardzo
drobnej konsystencji i jasnym kolorze, jest niezastapionym składnikiem przy
połowach duzych ryb karpiowatych, sumów i wegorzy. Przy połowach ryb
karpiowatych zalecane jest dodanie 30% maczki, natomiast w przypadku wegorzy,
nawet 60%. Ryby drapiezne jak sandacz, okon, sum, mietus 20-25%

Cena 1 kg jest mniejsza od kosztów wysyłki. Nie wiem jak to rozwiązać. Trzeba pomysleć. Ale znalazłem również krajowego producenta ale cen nie podaje masz linka ---
http://agsol.pl/a_maczka_rybna.html#maczkarybna
[2013-01-30 23:22]

Bernard51

Cena 1 kg jest mniejsza od kosztów wysyłki. Nie wiem jak to rozwiązać.

Jężeli sprowadzasz 1kg to napewno kszt przesylki wyniesie więcej.
Jeżeli sie bierze 5kg to juz inaczej to sie rozkłada w kosztach, a te 5 kg mnie na sezon nieraz braknie. Chociaż na wiosne podaję w malych ilościach dopiero jak woda ciepła to więcej.
Zanęta z mączka napewno zwabi nam drobnicę też, ale za drobnicą przypłynie i ta wieksza ryba. Do oleju rybnego dodaję maczki rybnej i taka mixturą nasycam kukurydze do nęcenia co napewno nie odstrasza ryby ,a jak sie często nęci to i ryba przywyknie do tego stolu.
[2013-01-31 05:29]

Lujski

a w jakich sklepach kupie mączkę rybna i olej rybny ...???

oleju nigdzie nie moge znalezc...:( juz myslalem zeby kupic 1,5 litra kujawskiego - wrzucic do niego puszke z tunczyka (cala zawartosc wraz z olejem) i to stosowac jako olej rybny ...
[2013-01-31 10:17]

Arcymisiek

a w jakich sklepach kupie mączkę rybna i olej rybny ...???

oleju nigdzie nie moge znalezc...:( juz myslalem zeby kupic 1,5 litra kujawskiego - wrzucic do niego puszke z tunczyka (cala zawartosc wraz z olejem) i to stosowac jako olej rybny ...

Zerknij tu:
http://www.agrotrader.pl/olej-rybny-tran-paszowy,3122.html
http://www.karpmarket.pl/category.php?id_category=52

http://www.zpmbokiny.pl/maczka.html
http://www.eurofishing.pl/maczki-rybne-miesne-c-7_83_546.html

[2013-01-31 11:20]

lujski w większości wędkarskich a nawet jak nie mają to mogą sprowadzić.na alledrogo też tego pełno ,oprócz tego w większości skl internetowych jak i w firmach "karpiowych"oferujących półprodukty do robienia kulek. [2013-01-31 11:43]

zarówno olej jak i mączki są różne .są mączki łososiowe,halibutowe ,śledziowe itd a nawet mączki z kryla czy innych morskich stworzeń. [2013-01-31 11:50]

withanight88

Wiele firm sprzedających pasze dla trzody sprzedaje moczkę rybną, napewno taniej niż w sklepach wędkarskich czy karpiowych.
[2013-01-31 12:19]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia