Luz w kołowrotku- pytanie

/ 11 odpowiedzi
Czy może być spowodowany luz na korbce w kołowrotku.  Korbka lekko daje się przesuwać mimo maksymalnego dokręcenia. Proszę o rady :)
ryukon1975


Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje. (2014/11/09 07:28)

niko333


Brak "miękkiej" podkładki po stronie śrubki albo tak jak powiedział kolega niska jakość wykonania kołowrotka. (2014/11/09 07:35)

u?ytkownik37642


Jeżeli chodzi też na boki to wina łożysk lub ślizgów,które łatwo zresztą wymienic:) (2014/11/09 07:47)

Draq


Co to za kołowrotek? (2014/11/09 09:41)

berthold


Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje.






no najlepiej jak by kołowrotek z kilkoma małymi łożyskami i przekładnią w 90 % aluminiową kosztował tyle co skuterek 100 kilowy i tysiąc razy bardziej precyzyjny (2014/11/09 11:03)

ryukon1975


Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje.






no najlepiej jak by kołowrotek z kilkoma małymi łożyskami i przekładnią w 90 % aluminiową kosztował tyle co skuterek 100 kilowy i tysiąc razy bardziej precyzyjny




Więc pokaż mi dobry kołowrotek w cenie do przykładowo 150 PLN. Nie istnieje taki, dlatego napisałem że słaba jakość za marne pieniądze to znak naszych czasów. Inna sprawa że zarobki w tym kraju nawet na to najtańsze badziewie nie wystarczają, dlatego 50 % moich znajomych pracuje za granicą.

(2014/11/09 11:08)

berthold


Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje.






no najlepiej jak by kołowrotek z kilkoma małymi łożyskami i przekładnią w 90 % aluminiową kosztował tyle co skuterek 100 kilowy i tysiąc razy bardziej precyzyjny




Więc pokaż mi dobry kołowrotek w cenie do przykładowo 150 PLN. Nie istnieje taki, dlatego napisałem że słaba jakość za marne pieniądze to znak naszych czasów. Inna sprawa że zarobki w tym kraju nawet na to najtańsze badziewie nie wystarczają, dlatego 50 % moich znajomych pracuje za granicą.





nie miałem nic do ciebie tylko te szmaciaże nas normalnie ładują w kasę a szmelc wciskają bo jak to nazwać skoro jakiś tam kołowrotek tylko kołowrotek stella kosztuje ponad 4 tysiące  i jak to porównać do np rzeczonego skutera , w takim skuterze jest tysiąc części bardziej precyzyjnych i trwalszych niż w tym zasranym kołowrotku , ale jak by na to nie patrzeć lepiej mimo wszystko kupić 20 kołowrotków po 150 zł niż bogacić tych co po 4 tys sprzedać chcą tak małe guwienko (2014/11/09 12:05)

szczawik1984


Powiadasz do 150 zł - proszę bardzo myślę że za te pieniądze lepszego nie znajdziesz:
http://allegro.pl/okuma-trio-fd-20-5-lat-gwarancji-promocja-i4772104365.html




Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje.






no najlepiej jak by kołowrotek z kilkoma małymi łożyskami i przekładnią w 90 % aluminiową kosztował tyle co skuterek 100 kilowy i tysiąc razy bardziej precyzyjny




Więc pokaż mi dobry kołowrotek w cenie do przykładowo 150 PLN. Nie istnieje taki, dlatego napisałem że słaba jakość za marne pieniądze to znak naszych czasów. Inna sprawa że zarobki w tym kraju nawet na to najtańsze badziewie nie wystarczają, dlatego 50 % moich znajomych pracuje za granicą.

(2014/11/09 12:06)

Artur z Ketrzyna


Czy może być spowodowany luz na korbce w kołowrotku.  Korbka lekko daje się przesuwać mimo maksymalnego dokręcenia. Proszę o rady :)

 Jeśli masz do końca dokręconą korbkę, i luzy wyczuwasz w bok (tak jak byś chciał korbkę wyjąć). To znakiem tego wyrobił się trochę.
Jak zaradzić temu?
Jak zdemontujesz pokrywę korpusu, to miedzy łożysko lub pierścień  a tarczę zębatki, trzeba dać cieniutka podkładkę. Czasami takie dostaje się w komplecie z kołowrotkiem.

Z braku laku taką można zrobić z puszki po napoju. często orginalnie w srodku takowe są już, tak więc i będziesz miał wzór.
Czasami taką samą podkładkę trzeba dać też z drugiej strony tej zębatki.

Zgodzę się z kolegami, że dziś dobre, kołowrotki kosztują. Ale nawet w tych ok 200 zł, takie rzeczy to normalka. No cóż, teraz więcej chińszczyzny jest na naszym rynku, a producenci oszczędzają na słabszej jakości materiale. (2014/11/09 13:22)

ryukon1975


Słaba jakość wykonania, znak naszych czasów. Dobry kołowrotek kosztuje.






no najlepiej jak by kołowrotek z kilkoma małymi łożyskami i przekładnią w 90 % aluminiową kosztował tyle co skuterek 100 kilowy i tysiąc razy bardziej precyzyjny




Więc pokaż mi dobry kołowrotek w cenie do przykładowo 150 PLN. Nie istnieje taki, dlatego napisałem że słaba jakość za marne pieniądze to znak naszych czasów. Inna sprawa że zarobki w tym kraju nawet na to najtańsze badziewie nie wystarczają, dlatego 50 % moich znajomych pracuje za granicą.






nie miałem nic do ciebie tylko te szmaciaże nas normalnie ładują w kasę a szmelc wciskają bo jak to nazwać skoro jakiś tam kołowrotek tylko kołowrotek stella kosztuje ponad 4 tysiące  i jak to porównać do np rzeczonego skutera , w takim skuterze jest tysiąc części bardziej precyzyjnych i trwalszych niż w tym zasranym kołowrotku , ale jak by na to nie patrzeć lepiej mimo wszystko kupić 20 kołowrotków po 150 zł niż bogacić tych co po 4 tys sprzedać chcą tak małe guwienko




I tym sposobem doszliśmy do porozumienia, zgadzam się.

(2014/11/09 17:52)

Bernard51


Luz w kołowrotku to podobnie jak duży luz w moim gardziołku i to trzeba od czasu do czasu naoliwić i posmarować i luzy się likwiduje. (2014/11/09 18:10)