Zaloguj się do konta

Łuski

utworzono: 2009/07/14 15:05
richat1967

Proszę kolegów o poradę czym najlepiej zeskrobać łuski lina,ostatnio złapałem lina i nożem ani rusz.Pozdrawiam. [2009-07-14 15:05]

Z tego co wiem, to lina się nie skrobie z łusek, tylko jak go wypatroszysz to obtocz go w pieprzu i soli, wstaw do lodówki żeby sól się "wżarła" i wtedy na patelnię :). Tylko jak jesz to tą skórę po prostu "zedrzyj" i uważaj na ości :). [2009-07-14 15:33]

Burza

Lina jak najbardziej można skrobać. Będąc na mazurach poznałem sposób, który zdradzili mili rybacy z dziada pradziada, więc... skrobie się widelcem!!! Trzeba tylko skrobać pod lekkim skosem do linii ryby i łuski pięknie spadają, i nie trzeba zdzierać skóry, ,która dla niektórych jest przysmakiem. [2009-07-14 19:43]

KYLON

NIE!!!!!!!LINA SIĘ NIE SKROBIE,SKÓRKA Z TEJ RYBKI JEST NAJSMACZNIEJSZA.JA ROBIĘ TAK.RYBĘ OPATROSZYĆ NASTĘPNIE BIORĘ SPORO SOLI I MOCNO WCIERAM W LINA NASTĘPNIE WYCIERAM OD RAZU RĘCZNIKIEM PAPIEROWYM I SÓL I TEN ŚLUZ I JESZCZE RAZ WYCIERAM NOWYM RĘCZNIKIEM.JAK NA SKÓRCE NIE BĘDZIE ŚLUZU PRZECINAM WZDŁUŻ NA DWIE CZĘŚCI-LEPIEJ SIĘ SMAŻY.OBTOCZYĆ W MĄCE I NA PATELNIE.SKÓRKA JEST SUPER.SMACZNEGO [2009-07-14 20:44]

Tak lina nie trzeba skrobać (podobnie jak węgorza ) jego łuska składa się z tkanki tłuszczowej ,jedynie solą pozbywamy się nadmiaru śluzu . I skóry nie zrywaj , odpowiednio przyprawiona jest pyszna lecz to już kwestia gustu . [2009-07-14 21:30]

Burza

Każdy robi ja chce, kolega richat1967, pytał więc napisałem mu jak można bez problemu i bardzo szybko pozbyć się łusek z lina. [2009-07-14 22:01]

ja nie skrobe lina z łusek ponieważ jest ich mało i są małe a jak jem go po usmazeniu to ich nawet nie czuć, tak samo robi się z sumem, z resztą każdy robi jak chce. [2009-07-15 13:48]