Ludzka bezmyślność prawie doprowadziła do tragedii

/ 23 odpowiedzi
http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/86977/uwieziony_na_jeziorzeZobaczcie koledzy jak niebezpieczne może okazać się wędkarstwo+bezmyślność z mojej okolicy.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik102195


Racja. Kolejny przykład kompletnej głupoty. Nie ma co nawet rozwijać myśli. (2012/12/07 16:01)

Jack14


Ważnie, że małżonka wiedziała gdzie i co robił bo jak by nie wiedziała to zapewne był by .....

Koszta owszem można by było uniknąć ale czy nie warto w tym przypadku już o tym nie pisać?

Taki mój mały apel.

(2012/12/07 17:23)

Tomasz K


Właśnie lód! Początek zimy i wiosny to najbardziej niebezpieczny okres, pewnie znowu czeka nas masa wiadomości o ludziach którzy weszli na cienki lód i się pod nimi załamał. Tak więc odrobinę zdrowego rozsądku  (2012/12/07 22:44)

u?ytkownik102195


... i znowu jedni będą palić znicze, a inni, jak ja, będą wzruszać ramionami z obojętnością.

Ja rozumiem świrów wędkarzy. Sam jestem takim świrem. Tylko jeśli się zdecyduję na wejście na lód, to tylko w odpowiednich warunkach, w odpowiednich miejscach, z odpowiednim zabezpieczeniem, w odpowiednich ciuchach, które nie wciągną mnie pod wodę i na odpowiednią odległość.

Sam sobie zmajstrowałem zabezpieczenie, które pozwoli mi wyjść z wody po załamaniu lodu i bez tego prostego urządzenia na lód nie wejdę nawet gdy jego grubość wynosi pół metra.

A jeśli chodzi o rzeki, to niech każdy robi co chce, tylko na własną odpowiedzialność, bo przez takie wygłupy gina potem wartościowi ludzie ( patrz - ratownicy).

(2012/12/09 12:29)

MASTINO


Ja zapalę znicz każdemu, kto zginął uprawiając swoją pasję. Nie pomijając tych, którzy zginęli podczas wykonywania swojego zawodu, podróży, choroby, czy innego zdarzenia z codziennego życia, bo to logiczne. Wędkarz, ochotniczy ratownik, taternik, kierowca rajdowy, myśliwy, sportowiec, etc...., te osoby są najnormalniej w świecie pochłonięte swoją pasją, że o "BHP" zdarza się im zapomnieć, zatracić się w swoim hobby, nie pomyśleć o zagrożeniu itd, więc znicz i chwilę zadumy otrzymają z mojej strony bezapelacyjnie, zapalę znicz, a w przypadku osób mi bliskich czy mi choćby znanych, uronię łzę, ale nigdy nie wzruszę ramionami z powodu śmierci tych wyżej wymienionych. Ramionami wzruszę, parsknę, a nawet uśmiechnę się jakby zginął bandzior, przestępca, zły człowiek krzywdzący innych itp.  (2012/12/09 14:10)

u?ytkownik102195


Widzisz Mastusiu. Ja to szanuję. Możesz nawet na pogrzeb pojechać i kirem spowite sztandary pochylać. To jest twoja sprawa i masz prawo do odczuć takich, lub innych. Tylko dlaczego i w jakim celu zawsze przez kwiatek próbujesz mnie sprowokować? Wszak widać, że do tej wypowiedzi przystąpiłeś w jednym celu. Każdy kto ginie ( ratownik, strażak) z powodu durnych pomysłów jakiegoś kretyna zasługuje na zadumę, ale kretyn już nie ( przynajmniej dla mnie). Też mam prawo do swoich przemyśleń, a ty możesz się ze mną zgadzać lub nie i możesz to wyrażać, ale powinieneś to robić inaczej niż w powyższym okienku. Każdy kto ginie w pracy z powodu obowiązku wykonywania różnych karkołomnych wygibasów, albo np. górnik który na wiele spraw nie ma wpływu, też będzie miał u mnie zagwarantowaną łzę żalu i szacunek. Każdy kto ginie w wypadku nie ze swej winy ( czy to kolejowym, czy lotniczym, czy drogowym etc.) też zasłuży u mnie na znicz i refleksję. Ale ktoś kto włazi na Annapurnę olawszy paskudne warunki pogodowe, albo atakując szczyt najgorszym z możliwych podejść, albo włazi tam bez konkretnego sprzętu czy umiejętności, a zginie w wyniku tego bezsensu, będzie dla mnie tylko lakoniczną wzmianką o kolejnym nie do końca mądrym człowieku, który na własne życzenie wyzionął ducha - to tak, jakby popełnił samobójstwo. Nurek, który olewa zagrożenia w jaskiniach, który jest amatorem a porywa się na takie ekspedycje nie mając pojęcia co robi, bez sprzętu odpowiedniej jakości i zaplecza, treningu, albo zawodowiec rutyniarz, który z powodu głupoty tam zginie, dla mnie będzie jedynie kolejnym samobójcą. A samobójstw w moim mieście rocznie jest przynajmniej kilka. To są tylko przykłady i są opisane bardzo ogólnikowo, jednak tak uważam i mam prawo tak uważać. Wędkarz włażący na lód z powodu jakiegoś durnego okonia, który guzik wie o zagrożeniach albo je olewa, który prowokuje nieszczęście, będzie dla mnie zwyczajnym kretynem, tak jak ten 70-ciokiluletni dziadyga co popłynął na krze Wisłą do morza i o mało z jego powodu byłby zginął porządny człowiek ( ratownik). I czy tobie to się Mastusiu podoba czy nie, takie mam zdanie na temat. (2012/12/09 15:23)

Jack14


Tylko "te" swoje "zdanie" warto by było przedstawiać na prywatnych profilach.

Takie jest moje zdanie.

(2012/12/09 15:38)

Piotr 100574


ciiiiii..................................... (2012/12/09 18:50)

bluehornet


Słusznie - o trochę spokoju w wypowiedziach proszę .. (2012/12/09 20:10)

Mija


A weź ty sie konopka odczep ode mnie. ..........

A ja myślałam, że to zamiast innego słowa na k ;) A tu masz Ci los - nazwisko - z małej litery?

Ktoś tu kurcze jest wyjątkowo przewrażliwiony.
(2012/12/10 16:42)

Mija


I nie kumam dlaczego piszecie o bezmyślności, przecież facet nie popłynął łowić, nie zasiadł na taboretku na 2 cm lodzie i nie zaczął kroić dziury pod sobą...


Prawie robi wielką różnicę.
(2012/12/10 16:44)

Mija


Tylko "te" swoje "zdanie" warto by było przedstawiać na prywatnych profilach.

Takie jest moje zdanie.


Forum by umarło śmiercią naturalną. (2012/12/10 16:46)

adler


Słusznie - o trochę spokoju w wypowiedziach proszę ...

Widzimy że kolega z lodowej pułapki URATOWANY, z wiadomością wszyscy się oswoili, zdążyli się po obrażać, nawzajem! 

Wniosek, jeśli wszystko wiemy i powiedziane zostało to czas zamknąć ?  Później larum że nie pozwolono jeden drugiemu nakrzyczeć, naubliżać, w odwecie. Przecież niektóre sprawy lepiej (lżej wtedy na duszy) ominąć, puścić luzem niech sam sprawca pije to "gorzkie piwo które naważył". 

Chłop żywemu nie przepuści.... i basta.

Pozdrawiam Krzysztof.

(2012/12/10 16:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.