Lubiąż Lubniewice

/ 1 odpowiedzi
Witam zamerzam wybrać się nad jezioro Lubiąż w Lubniewicha woj. Lubuskie . Mam pytanie wiem że jest tam dużo szczupaka i sandacza ale ja chcę łowić z gruntu i pytanie do osbób które już tam łowiły lub łowią czy mam szanse tam na lina , leszcza ładnego karpia jeśli tak to z której strony najlepiej się zasadzić . Zawsze pływałem na łodzi nigdy nie prubowałem z brzegu wiec czekam na rady dzieki.
rob3211


Witam
Jeziorko Lubiąż ciekawe i urozmaicone. Byłem dwa razy po dwa tygodnie, ale niestety latem. Łowiłem i z łodzi i z brzegu. Najlepsze jednak efekty z brzegu są wiosną, przynajmniej w miejscówkach niedaleko pałacu. Tak mówili miejscowi wędkarze, którzy mają swoje domki. Latem brała z brzegu tylko drobnica, ale w nocy podchodziły nieco większe sztuki, bez rewelacji (piszę o roku 2015). Jest karp, leszcz, płoć, czasami można trafić lina lub węgorza.
Uważam osobiście, że w mojej karierze wyjazdów na jeziora w Polsce, jezioro Lubiąż można zaliczyć do jedno z lepszych. Nie narzekam na to jezioro.
Mój pierwszy wyjazd nad to jezioro jednak był nieco lepszy. Łowiłem z łodzi oraz z brzegu na końcu jeziora (po prawej stronie od Lubniewic). Tam już były leszcze 50+, szczupak i sandacz. Było fajnie. Polecam jeziorko z zamkniętymi oczami. Proponuję trochę o tym jeziorze poczytać w necie.
Pozdrawiam
  (2016/05/25 08:05)