Łożysko

/ 32 odpowiedzi / 5 zdjęć
u?ytkownik102195

Ja kolego nie sprawdzam profili userów na tym portalu bo mi to do niczego  nie jest potrzebne. Odpowiadam komuś kto używa takiego czy innego nicka - to tyle.

Natomiast hartownikowi życzę powodzenia, bo nie wie o czym gada. Taką oś chce wsadzać do paleniska ( może jeszcze węglowego) , przy czym nagrzać należy nie oś, tylko to co się na niej znajduje... jak rozgrzejesz oś, to ona tez zwiększy swą średnicę, a w węglowym palenisku na dodatek ( jeśli stop będzie odpowiedni) naciągnie ona węgla ile tam sobie będzie chciała.

Czyli taka oś po zabiegach w palenisku zmieni swoje właściwości ( może zmienić ).

A jak się kolego zdejmuje coś z wału, to nagrzewa się to, co się zdejmuje, a nie na odwrót. Więc zanim mnie zaczniesz uczyć, sam się podszkol. Zresztą koleżanka poszkodowana przez mechaniarza niech sama zadecyduje i niech zrobi jak uważa. Ale odradzam stanowczo wszelkie paleniska - to tez tyle.

Dodam tylko jeszcze dla wiedzy tego hartownika, że z racji tego zawodu jaki wykonuję i miejsca pracy, praktycznie codziennie muszę zdejmować z wałów silnikowych sprzęgła, różne pierścienie, łożyska, bo właśnie remontujemy silniki elektryczne ( i to nie takie od zabawek, ale nawet po 250 kW mocy) pompy, przekładnie, wyciągamy stojany z korpusów w silnikach, zdejmujemy wirniki z wałów i nabijamy nowe, zajmujemy się tulejowaniem sprzęgieł, hamulców elektromagnetycznych itd, itp. Robię to codziennie panie Karpik. I powiadam, do pieca to se możesz włożyć kawałek żelaza i wykuć podkowę - i tu też tyle.

(2012/10/28 14:22)

gwarek55

Witam wszystkich kolegów quadowców!
     Dzięki za wszystkie porady,wszystkie wzięłam pod uwagę i do serca.Sprawa wydawała się dla mnie beznadziejna bo nigdy nie ściągałam łożyska i nie wiedziałam od czego zacząć.Łożysko ściągłam-proste,psikłam odzrdzewiaczem postało parę godzin i 2 puknięcia młotkiem po sprawie.Zostaje mi kwestia tego mechanika ,co mam zrobić? (2012/11/04 16:38)

Bernard51

.Zostaje mi kwestia tego mechanika ,co mam zrobić?

Za te 1700zl to wypadalo by mu nabial ukrecić - skoro sama poradzilas sobie z tym lożyskiem.
Ale takich pseldo fachowców od wyciągania kasy od klientów jest wiecej i co ciekawe maja jeszcze nadal chetnych do naprawy?? (2012/11/04 18:03)

gwarek55

Witaj! Masz rację, mam zamiar jutro zadzwonić do pana mechanika i mu trochę nawciskać,bo tylko to mi zostało a mi trochę ulży,bo nic innego nie udowodnię Mu,ale przestrzegam wszystkich zmotoryzowanych przed ,,DARO-MOTORS,,Sulęcin woj lubuskie(skutery,quady i motory,-naprawa,serwis) (2012/11/04 18:36)

u?ytkownik102195

Koleżanko. Jestem w szoku. Zrób draniowi reklamę gdzie tylko możesz. Zwyczajnie cię zrobił na szaro i to nie powinno mu ujść na sucho, żeby wszyscy się dowiedzieli jaki to spec. Nic innego mu zrobić nie możesz... niestety. Oszwabił cię ładnie ze tak powiem. Drań. (2012/11/05 09:18)

Karpik1974

freeghost no tokarzem to naprawde jestes dobrym pewnie w garażu od śrubek bo moge cie porównać do tego mechanika jak kolega opisuje wyżej bo litanie wypisujesz i bzdety walisz jak mało który i myslisz to to wszyscy łykaja jak swieże ogórki mitologu jeden . (2012/11/05 10:29)

u?ytkownik102195

Być może masz rację. Ale ty koleś w życiu nie zrobiłeś nic w omawianym zakresie. Kręcisz tylko kółkiem a robotę zlecasz mechaniarzom. Ja takie sprawy mam w pracy codziennie, bo tym się właśnie zajmuję jak pisałem. Dlatego twoja gadka o wsadzaniu osi z całym tym ustrojstwem do paleniska to bzdura o jakiej świat nie słyszał. A teraz życzę ci powodzenia i wielu sukcesów w metalurgii szeroko pojmowanej. Widać, żeś prawdziwy spec, więc już dalej nie dyskutuję.   (2012/11/05 10:46)