Łożyska w kołowrotkach problem

/ 3 odpowiedzi
Witam, od jakiegos czasu przeglądam oferty kołowrotków z nadzieją że wybiorę coś dobrego i solidnego jak na moja kieszeń. Zastanawiam się o co chodzi z tymi łożyskami. Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to są za łożyska BB, RB i co one mają do jakości danego kołowrotka? Proszę o pomoc.Pozdrawiam!
u?ytkownik70280


Moim zdaniem łożyska BB to łożyska ,,zwykłe'' a RB to łożyska oporowe.Łożysko RB jest zwykle tylko jedno,a im więcej masz łożysk BB tym łatwiej wycholować rybę.Ja mam kołowrotek KONGER 920RD z ośmioma łożyskami BB i jednym RB który sprawuje się bardzo dobrze. (2011/07/26 10:40)

u?ytkownik37148


Moim zdaniem łożyska BB to łożyska ,,zwykłe'' a RB to łożyska oporowe.Łożysko RB jest zwykle tylko jedno,a im więcej masz łożysk BB tym łatwiej wycholować rybę.Ja mam kołowrotek KONGER 920RD z ośmioma łożyskami BB i jednym RB który sprawuje się bardzo dobrze.


WYBIERAJĄC KOŁOWROTEK NIE PATRZMY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ILOŚĆ ŁOŻYSK!!! warto zawrzeć kompromis. np. dobra marka (SPRO) plus 5/6 łożysk BB i jedno oporowe. I będzie git. (2011/07/26 10:53)

kolin109


Moim zdaniem łożyska BB to łożyska ,,zwykłe'' a RB to łożyska oporowe.Łożysko RB jest zwykle tylko jedno,a im więcej masz łożysk BB tym łatwiej wycholować rybę.Ja mam kołowrotek KONGER 920RD z ośmioma łożyskami BB i jednym RB który sprawuje się bardzo dobrze.


WYBIERAJĄC KOŁOWROTEK NIE PATRZMY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ILOŚĆ ŁOŻYSK!!! warto zawrzeć kompromis. np. dobra marka (SPRO) plus 5/6 łożysk BB i jedno oporowe. I będzie git.

Trochę w tym racji bo stosując taki komplet łożysk przeciwdziałamy każdej ewentualnej sile jak mogłaby się pojawić w momencie holowania. Oznaczenia BB i RB są wytworem fantazji producentów kołowrotków, który to zabieg ma na celu spowodować, iż osoba chcąca samodzielnie wymienić łożysko będzie miała problem z jego odnalezieniem. W przypadku wędkarstwa oprócz jakości samych łożysk ważnym jest dobranie odpowiedniego smaru, który zabezpieczy łożyska przed dostępem wody. W przypadku pytań chętnie udzielę pomocy www.jolube.pl (2011/10/15 11:27)