Lowrance X-4 PRO (problem)

/ 3 odpowiedzi
Witam  wszystkich, mam problem z odczytaniem obrazu z echosondy, Probowalem na wiele sposobow ustawic Sensitivy i Gray Line lecz nigdy nie uzyskalem konkretnego łuku jakiejkolwiek ryby. [IMG]http://images68.fotosik.pl/357/d91ffcd64b9628d2.jpg[/IMG]

wuran


a próbowliście przełączyć aby zamiast łuków pokazywał ikony ryb? na ekranie nie widzę także podanej temperatury ale to zapewne nie jest włączone w menu. Rozumiem, że odrzucacie możliwość że po po prostu nie ma ryb w wodzie (2014/11/12 08:24)

karas16


Witam Pewnie za dużo nie pomogę, ale ponieważ od niedawna  również posiadam taką echosondę podzielę się swoimi doświadczeniami. U mnie również rzadko pojawiają się typowe łuki ryb, ale widzę plamy większe lub mniejsze zależy od siły odbitego echa i z pewnością są to ryby, tłumaczę to małą prędkością z jaką płynę łódką, niestety nie posiadam silnika :). Spróbuj na głębszej wodzie przy częstotliwości 83 kHz widać spory obszar dna i powinny być widoczne ryby (7,5 ft to ok. 2,3 m głębokości i przy tej częstotliwości obraz dna ma ok. 7 metrów średnicy przy głębokości 6 m czyli 20 ft obraz dna ma średnicę ok. 20 metrów) jeżeli są ryby na pewno je zobaczysz. (2014/11/13 20:33)

u?ytkownik32263


Ustaw stożek na 200kHz Ja tylko z takiego korzystam i coś tam jakoś widać. Choć typowe łuki, z wyłączonym Fish ID, rzadko mi się ukazują. Dużo częściej są to tylko czarne plamki. (2014/11/13 21:15)