Zaloguj się do konta

Echosonda Lowrance hook 4x -odczyt obrazu

utworzono: 2017/10/04 09:14
piterekgti

Witam.
Jestem mało doświadczonym użytkownikiem echosondy lowrance hook 4x(na zdjeciu elite ale to ta sama echosonda).
Czy wogóle jest możliwe aby echo pokazało łuki ryb na wodzie do 2m głębokości? pokazuje na dnie różne ryby ale przedstawia je w formie pionowych lini/kresek a czasami plamek z wyraznym kolorem w srodku , ale jeszcze nie widziałem łuku, obraz mniej więcej jak na załączonym foto. [2017-10-04 09:14]

aldente

musisz najpierw ustawic w menu echosondy parametry obrazu. Musisz ustawić czułość urządzenia tak, aby zredukować zakłócenia spowodowane przez badziewie pływające o tej porze roku szczególnie w górnej partii wody.
Na tym zdjęciu te wszystkie pionowe kreseczki to echo śmieci...listków glonów pęcherzyków itp.
Ustaw wysoką redukcję zakłóceń, wtedy znikną te kreseczki w toni wody.
Kolor obrazu jest przesycony..o wiele za mocny. Ustaw wysycenie kolorem na 72 %.
Oczywiście, że echo ryby jest widoczne również na 2 m jeśli ona będzie znajdowała się w stożku pracy twojego przetwornika.
Sprawdź, czy Twoja echosonda ma możliwość ustawienia symbolu rybek lub łuków. Wtedy ustaw łuki.
Łuki dużych ryb będą widoczne całkiem wyraźnie jako łuki. Natomiast drobnica będzie widoczna w formie chmury.
Obecnie drobnica i białoryb przemieszczają się w głębsze partie wody a za nimi podążają drapieżniki. Z czasem nauczysz się przypisać łuk do danej ryby, jak znasz zwyczaje ryb drapieżnych. Odróznisz wtedy prawdopodobne łuki okonia od łuku szczupaka .
Są na google arty wędkarzy opisujących działąnia echosondy i interpretacje obrazu. Musisz poszukać. Trzeba być pracowitym i wytrwałym i zbierać informacje z róznych źródeł i...ćwiczyć ustawienia z własną echosondą na różnych głębokościach i miejscówkach.
Popatrz na początek tu:
https://castmania.jimdo.com/artyku%C5%82y/elektronika-w%C4%99dkarska/echosonda-vol-2-jak-zrozumie%C4%87-emisj%C4%99-obrazu/ [2017-10-05 22:09]

poke3

Witam. Potrzebuje pomocy w ustawieniu echosondy lowrance hook 4x. Dokładnie chodzi mi o dczyt ryb bo na mojej ich nie widac. [2018-04-15 21:39]