Zaloguj się do konta

Łowne poppery

utworzono: 2010/09/02 13:24
Przemek238

Witam ostatnio dużo czytałem na łamach WMH o przynętach powierzchniowych. Czy znacie moze łowne poppery i inne przynęty powierzchniowe na ryby zżerujace przy powierzchni
[2010-09-02 13:24]

Romuald55

Na poppery nie lowilem choc wiem co to za przyneta.Powierzchniowe poza mucha sa jeszcze woblery i plywajace jerki/woblery bez steru/. [2010-09-02 14:28]

kuman0

Z popperow mam kilka malych salmiakow, ale jeszcze nie udalo mi sie ich dobrze przetestowac natomiast ostatni wyjalem na 40sto centymetrowej krystalicznie czystej wodzie szczupaka 70cm na X-Rap Walk 13 od Rapali. Super przyneta naprawde pracuje wysmienicie mozna nia daleko i celnie rzucac, a widok wychodzacego kaczodzioba spod lisci lilji to cos niesamowitego. Pozdrawiam  [2010-09-02 15:23]

gamracik

ja sam mam zamiar na nie sprobowac dopiero ale kolego cos mowil ze mu sie dobrze sprawdzaja imitacje uklei i wzdregi [2010-09-02 18:59]

Romuald55

Koledzy! Poppery to plywajace glowki uzbrojone w piora!Jaka to imitacja salmiakow wzdreg czy uklei? Cos tu ktos cos pomylil. [2010-09-02 20:37]

kuman0

Koledzy! Poppery to plywajace glowki uzbrojone w piora!Jaka to imitacja salmiakow wzdreg czy uklei? Cos tu ktos cos pomylil.


Kolego Romuald55 poppery to tez  woblery powierzchniowe(takie ktore nie zanurzaja sie pod wode a plywaja po powierzchni). Do takich nalezy np. salmo pop, storm chug bug sa to przynety niewielkie ok 6cm. I moga one imitowac konajaca rybke na powierzchni wody albo skaleczona przez drapierznika dlatego moga byc w kolorach ukleji, wzdregi, ploci itp.

Woblerami powierzchniowymi sa rowniez wieksze przynety jak naprzyklad rapala X-Rap Walk 13 czy salmo mass marauder o typowej akcji "walk the dog".

Inny rodzimym podobnym woblerem powierzchniowym jest  np. salmo rover jest to powierzchniowy glider ktory moze byc prowadzony w typowej akcji "walk the dog" ale bardzo latwo wywolac u niego prace typowo dla poppera.

Pozdrawiam Kuman

[2010-09-02 21:24]

Romuald55

Kolega ma racje po czesci.Poppery wymyslili muszkarze.Zalaczylem schemat. Z czasem wszystkie przynety plywajace zaczeto nazywac popperami....nawet jerki plywajace./spotkalem sie z taka nazwa/Czy prawidlowa jest nomenklatura pierwotna czy potoczna?!...to sprawa dyskusyjna.Dobrze ze kolega zwrocil na to uwage bo to w koncu forum dyskusyjne . [2010-09-02 21:42]

kuman0

Na muszkarstwie sie nie znam, wiec nie bede zabieral glosu na ten temat.

Watek zostal napisany w wedkarstwie spinningowym wiec jedyne poppery jakie przychodza mi do glowy to te co wymienilem powyzej i sadze ze koledze Przemek238 wlasnie o takie chodzilo. Pozdrawiam

[2010-09-03 09:39]

saw

Klasyczny popper wygląda tak jak poniżej. Spłaszczona a wręcz wklęsła główka ma za zadanie tworzyć bąbelkowanie podczas prowadzenia oraz falke akustyczną co ma wabić drapieżcę, prowadzony tuż pod lub na samej powierzchni wody. Popper będzie miał zastosowanie na wypłyceniach w okresie wzmożonego żerowania. Nie tylko szczupak ale również pstrąg zainteresuje się tym wynalazkiem, w mniejszym rozmiarze oczywiście:) [2010-09-03 09:50]

czaro93

Ja posiadam 2 poppery i bardzo sobie je cenię. Są to poppery firmy Salmo: Popper czyli taki typowy, klasyczny popper oraz Rover który przypomina powierzchniowego slidera ponieważ prowadząc go robi szerokie łuki ale mimo to jest bardzo skuteczny. Pozdrawiam [2013-09-10 11:07]

korzownik

Panie kolego chodzło Ci o koguty [2016-10-24 18:42]