Zaloguj się do konta

Łowisko Gacki

utworzono: 2010/05/16 15:10
gieno

Witam. W najbliższym czasie- jeśli pogoda pozwoli mam zamiar odwiedzić Gacki .Czy może mi ktoś udzielić cennych wskazówek na temat tego łowiska tzn. jaka ryba się tam znajduje ,głównie chodzi mi o drapieżnika .Może jakieś sprawdzone przynęty ,może miejsca i czy warto się tam wybrać .Panowie piszcie coś -z góry dzięki i połamania .
[2010-05-16 15:10]

tomeks

Witam
Gacki to dziwne łowisko. Muszę powiedzieć, że bardzo je lubię i dość często tam bywam. Dominujące gatunki ryb to karp, szczupak, amur. Od kolegów nurków dowiedziałem się że i sandacz tam jest, jednak na kiju go nie miałem. Co do przynęt to polecam żywczyk jeśli stacjonarnie (karaś). Jeśli wolisz spining to duże obrotówki i gumy. Najczęściej siada młodzież, ale może kiedyś coś Cię zaskoczy podobnie jak mnie:) Ja bardzo lubię łowić tam przy lasku. Masa zaczepów ale warto (zatopiony lasek daje popalić). Co by się nie działo koniecznie odwiedź Gacki. Jeśli nie połowisz, to na bank odpoczniesz (częściej się tam odpoczywa). Powodzenia.

ps.
koniecznie napisz co i jak po powrocie.
[2010-05-16 20:24]

brukarz89

Witam. Wybieram się na to łowisko razem z Gieno. Kolego Tomeks czy nie jest dla nas konieczna żadna dopłata na to łowisko? Z góry dzięki i pozdro
[2010-05-16 20:56]

gieno

Dziękuję Tomeks za cenne wskazówki, po powrocie -oby nie na kiju -postaram się opisać co tam się działo, lub nie i jeszcze raz dzięki . Połamania kija -na rybie oczywiście.
[2010-05-16 21:17]

henrykbrog

Witam kolegę i pozdrawiam!Jeśli chodzi o łowisko Gacki to podzielam słowa kolegi który mówi że to dziwne łowisko.Ja bym jeszcze dodał że trudne , wędkuję na nim z różną częstotliwością ale od około 10  lati przyznam się że dopiero  w trzecim sezonie uczęszczania na ten zbiornik zacząłem coś łowić .Moje spostrzeżenia są takie: (nie musicie się z nimi zgadzać ) Ponieważ to dość głęboki zbiornik woda w nim ogrzewa się stosunkowo wolno a jak wiadomo  to w ciepłej wodzie wzrasta metabolizm u ryb a co za tym idzie zwiększa się częstotliwość brań . Jeśli chodzi o białą rybę to żeby siadło coś konkretnego to trzeba kilka dni ponęcić . Co do drapieżników to powiem że miałem  a w zasadzie mieliśmy tam takie eldorado że ja tylko wchodziłem kilka metrów do wody żeby zarzucić żywca i najczęściej nie zdążyłem  wyjść z wody a już szczupak gryzł karasia i tak przez około 3-4 godz ciekawe  w tym jest to że teoretycznie pogoda nie wskazywała na to że mogą być takie brania. Dla przeciwwagi powiem też że przesiedziałem tam np  3 dni tresując karasia i żaden zębaty nie raczył choćby go spróbować choć pogoda iście szczupakowa była.A więc naprawdę dziwne łowisko ale i zarazem intrygujące ma swój urok dla którego warto tam spędzić kilka wędkarskich wypraw. Przypomina że mają tam zakaz pływania sprzętami wodnymi. Przynajmniej tak było.Pozdrawiam i życzę szczęścia bo na pewno się przyda.
[2010-05-19 21:01]

brukarz89

Dzięki kolego za cenne rady.Jeżeli pogoda dopisze to wybiorę się tam w najbliższą niedzielę i z pewnością podzielę się spostrzeżeniami na forum. Dobrze,że na naszym forum są bardziej doświadczeni wędkarze którzy chcą podpowiedziec małe co nieco takim świerzakom jak ja i Gieno. Pozdrawiam
[2010-05-21 20:40]

brukarz89

Witam kolegów. Dzisiejsza pogoda dopisała i odwiedziłem Gacki. Miejsce rzeczywiście bardzo urokliwe. Niestety trafiłem na zawody na wodzie Podkowa i pozostało mi tylko wędkowanie na mniejszej Pompie. Spinning nie przyniósł efektów,a na spławik łowiłem tylko płotki do 15  cm, a więc nawet nie wymiarowe. Z tego co widziałem to nie tylko ja nie miałem efektów bo stali bywalcy też narzekali na brak efektów,ale nie ma się co zrażac pierwsze koty za płoty :) z pewnością w najbliższym czasie znów się tam wybiorę,chocby ze względu na to,że rzeczywiście można by tam odpocząc. Myślę,że nocka w tym roku na Gackach też zostanie zaliczona.Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą
[2010-05-23 19:05]

gieno

Witam Panowie .Już kolega brukarz 89 wspomniał w paru słowach o naszym wypadzie do Gacek,    dodać mogę tyle że aż dziw bierze że jeszcze tak piękne tereny nam zostały,w miarę nie naruszone.Tak czystej wody, chodzi mi o śmieci które po za nie udanym wypadzie nad wodę co niektórzy ''wędkarze'' rzucają gdzie popadnie.Cisza,spokój może nie reklamujmy tego miejsca zbytnio by nie zwaliła się tam pewna grupa osób,którzy po paru odwiedzinach tego miejsca zrobią to co z innymi fajnymi łowiskami ''RYKOWISKO''.Oby NIE.ale może na temat .Mam jeszcze dużą prośbę do kolegów którzy poznali tę wodę o małą podpowiedz jaką zanętę tam zastosować.Głównie chodzi mi o karpia i amura ,efekty widziałem gdy na hak zakładano pinkę,ale dowiedzieć się coś o zanęcie od tam wędkujących nie lada wyczyn.Większość tych kupnych zauważyłem że zamiast wabić odpędza rybę z łowiska.Proszę o pomoc chodzi mi konkretnie na co się nastawić pod kątem togo łowiska.Z góry dziękuję i życzę nie zapomnianych chwil nad wodą .
[2010-05-26 22:08]

rysieks

Ładne łowisko. Obejrzałem je tę niedzielę, nie wędkowałem, wracałem z Wisły. Woda piękna, czysta, sporo narybku przy brzegu. Lecz zdołowały mnie ogromne haudy pamiątek pozostawionych przez kolegów wędkarzy. Zwykle z łowisk wywożę jeden worek 35 litrowy po moich kolegach, ale tam to 5 pięćdziesiątek będzie mało, aby spędzić jako tako wędkarski wyjazd. Kicha, koledzy gospodarze tablica informacyjna wielka, piękna, ale bród większy.  Szkoda, ja w swoim kole organizowałem sprzątania naszych brzegów. Polecam.
[2011-09-14 21:19]