Zaloguj się do konta

Łowisko Ferdynandów.

utworzono: 2010/04/19 20:06
plampa1

czy ktoś łapał na ferdynandowie jeśli tak to na co można się tam nastawić [2010-04-19 20:06]

-jarekk

Bylem wniedziele popoludniu zanecilem po jakies godzinie zaczely brac jazie imale plotki [2010-04-21 13:01]

szysznik

Ferdynandów to łowisko w którym możesz nastawić się na niemal każdą rybę. Ja łowię tam bardzo często wiosną i latem. Najczęściej łapią się płotki leszcze i jazie. Z niektórych wypadów wracam z linem, karpiem bądź amurem. Niełatwo tam jest skusić te szlachetniejsze rybki do brania bo naturalnego pokarmu mają mnóstwo, jednak jak siądziesz w miejscu gdzie często łowią i nęcą inni wędkarze to jest szansa. Nastawiałem się też tam na węgorze, piękne sztuki udało tam się niektórym złapać w nocy na rosówkę. Byli w ubiegłym roku i tacy którzy złapali węgorze i w dzień na białego robaka.
Z drapieżników to oczywiście szczupak. Głównie łapie się go tam na żywca z powodu ogromnej ilości roślinności wodnej która porasta cały zbiornik. biała ryb to głównie spławik zarzucany w oczka z których od czasu do czasu ktoś powyciąga zielsko. Wczesną wiosną można próbować na ciężko. Niestety nie trwa to długo. na zawodach trzy tygodnie temu już zielsko trochę zaczynało przeszkadzać. Tej zimy przykra rzecz się stała. Przyducha wydusiła dużo ryb. Słyszałem różne wersje do 600kg do jednej tony wyłowionych martwych ryb. Podobno bardzo dużo węgorza padło. Koło miało z tego powodu wpuścić dodatkowo więcej ryb ale czy tak się stało tego nie wiem.
Mimo wszystko jest to jedno z moich ulubionych miejsc na relaks. Dużym plusem jest czystość jaka tam panuje. Jeżdżą panowie z ochrony i sprawdzają dokumenty. Głównym plusem jest to że nigdy nie wiadomo czego możesz się spodziewać widząc drgający spławik. zdarzało mi się że łapałem płotki na przemian z linami, a na drugi dzień padał amur. Często jednak jest tak że nic nie chce nawet powąchać przynęty.
Mam nadzieję że trochę się dowiedziałeś z moich informacji. jak by co to pytaj będę tam w czwartek lub piątek to będę miał świeże informacje znad wody.
[2010-06-01 09:36]

plampa1

dziekuje bardzo za informacje dużo sie dowiedziałem i wiem już na co sie tam nastawić serdecznie dziękuje

[2010-06-16 14:19]

-jarekk

WITAM. Czy ktos cos wie na temat polowu ryb na jeziorsku w nocy. Bo podobno bedzie mozna tylko od switu do zmierzchu. [2011-02-08 10:34]

roobcio

Witam, wędkował już ktoś na Ferdynandowie w tym roku? Nie znam łowiska ale jutro pierwszy raz tam się wybieram.
[2012-03-20 12:32]

roobcio

21 marca kilka płotek w tym dwie godne uwagi, reszta drobnica wielkości palca. Widać że woda martwa, ryba się jeszcze nie ruszyła...
[2012-03-27 13:02]

roobcio

Witam, jak wyniki na Ferdynandowie? Planuję na szczupaka niezadługo tam zapolować. Pozdrawiam
[2012-05-09 15:33]

mr Artur

to łowisko  dostępne dla wszystkich ?
czy jakiegoś koła ?
[2012-05-09 17:06]

roobcio

Tylko dla koła w Pęczniewie
[2012-05-10 17:53]

roobcio

był ktoś na Ferdynandowie ostatnimi czasy?
[2012-05-10 19:58]

roobcio

Orientuje się ktoś czy na Ferdynandowie nie ma już lodu?
[2013-03-03 10:52]

plampa1

polecam ci na ta chwilę kolego wędke podlodową i na lód ;p  [2013-04-03 17:15]

piotrekwedkarz

Na tym zbiorniku da się łowić ryby ale małe.
Jeśli chcesz coś większego musisz się postarać.
Najlepiej (według mnie) łowi się tam na spławik.
Najlepsze na płotki są haczyki od 18 do 14 i barwiona pinka.
Na karpie dobra jest kukurydza ale trzeba minimum 4 dni nęcić w 1 miejsce.
Jeśli chodzi o spinning to szczupaki biorą o dziwo na przynęty okoniowe czyli na paproszki i niewielkie obrotówki.
Słyszałem też że jest tam boleń i sandacz ale jeszcze żadnego nie złowiłem a łowie tam kilka lat.
Głębokość około 3-4 metry.
Latem strasznie zarasta ale da się łowić.
Na żywca jeszcze tam nie łapałem ale słyszałem że łapią szczupaki po 3-4 kg.
Koło dba o to łowisko bo co roku zarybiają karpiem od 1 do nawet 6 kg.
W 2013 zarybiali ponoć palią jeziorową.
Ale jeśli chcesz złapać dobre stanowisko to musisz być tam wcześnie około 7 rano bo wędkarzy jest tam mnóstwo.
[2015-02-03 19:18]

plampa1

kolego powiem tak jeżeli ma być to zbiornjik by łapać tam ryby muszą oni dopuścić do niego wody bo inaczej wyschnie tam w życiu nie m 3-4 m wody najwięcej sądowai 2.5 m :P pozdrawiam ryba jest ale średnia dużej się nie złapie  [2015-03-09 18:31]