Łowisko 100x150m

/ 7 odpowiedzi
Witam otóż koło mnie jest staw "Typowa Glinianka max 33m głębokości" przy samym brzegu od 2m do 4m i mam swoją miejsce z tata które jest nęcone kukurydzą od miesiąca i zdarzyło się jedno branie karpia który wszystko zerwał, zestaw do 30kg  i nic wiecej nie bierze... tylko liny takie po 38 cm... ale zawuważyliśmy że po drugiej stronie glinianki przy uskoku ziemi cały czas rzucają się bardzo duże karpie.. to jest tak za zielskiem z 1 m a zielsko jest o długości tak 7m na 10m  coś koło tego i dziś widzieliśmy jak się rzucił jakiś leszcz ponad 5kg poszedł w dni i żerował bo cały czas bomblowało w strone tego zielska i przestało a reszta to rzucały się karpie i otóż takie pytanie czy warto się przenieść w to miejsce i na gruntówkę ołów haczyk kukurydza i robak? bez nęcenia ? 
borzka8


można spróbować  (2014/08/19 10:14)

Haryyy5


przy tak niedużym stawie jeśli do tej pory ryba nie podeszła to już raczej nie podejdzie. Wydaje mi się że warto się przenieść i spróbować gdzie indziej. Ale problemem może być nawet nie tyle miejsce co jakieś inne sprawy które przesądzają o braku sukcesu. Opisz swój zestaw, stosowane przynęty, no i to miejsce które tak nęcicie, może z nim jest coś nie tak. (2014/08/19 10:44)

maluszek1991


Otóż do tego miejsca kiedyś podchodziły karpie bo złapałem dwa takie +2kg i 1kg. Miejsce w którym jest nęcone ma około 3-5 m głębokości  między moim spławikiem a drugim jest około 4 m różnicy i tam grunt jest o 1/3 większy niż w moim miejscu.. łapy od brzegu z 10-8m a po mojej prawie rośnie duże drzewo wierzba... jest to przedstawione na zdjęciu...  było nęcone rano o 6 i  o 18 wieczorem.. jedynie co to trafiały się liny i jedno branie karpia lub amura +7 kg lub więcej.  (2014/08/19 15:43)

maluszek1991


Otóż do tego miejsca kiedyś podchodziły karpie bo złapałem dwa takie +2kg i 1kg. Miejsce w którym jest nęcone ma około 3-5 m głębokości  między moim spławikiem a drugim jest około 4 m różnicy i tam grunt jest o 1/3 większy niż w moim miejscu.. łapy od brzegu z 10-8m a po mojej prawie rośnie duże drzewo wierzba... jest to przedstawione na zdjęciu...  było nęcone rano o 6 i  o 18 wieczorem.. jedynie co to trafiały się liny i jedno branie karpia lub amura +7 kg lub więcej. 


@ps nęcone było kukurydzą, grochem, pszenicą, czerwonymi robakami... na czerwone trafił się sumik 3kg  (2014/08/19 15:44)

Artur z Ketrzyna


Znajdź półkę. Czyli miejsce gdzie dno będzie raczej płaskie.
Jak też możesz i w tym gdzie ryba żeruje, bo raczej to będzie pewniak. Tylko czy dasz rady rybkę wychować jak piszesz że 7-10 m zielska? Może obok tego zielska, jak podnęcisz to zwabisz? (2014/08/19 22:30)

maluszek1991


ja powiem tak.. czerwona kropka gdzie złapałem suma ale już w tym miejscu nie łowie, lecz na zielonej kropce dalej... ten stawek był kopany stopniami i w naszym miejscu jest takie coś że od prawej strony do lewej jest nachylenie a lewa strona schodzi w dno.... na zdjęciu widać


http://iv.pl/images/29522107503649657255.jpg
[URL=http://iv.pl/viewer.php?file=29522107503649657255.jpg][IMG]http://iv.pl/images/29522107503649657255_thumb.jpg[/IMG][/URL] (2014/08/19 22:39)

adeac


Kiedyś łowiłem na małym jeziorku, w którym jeden brzeg był płytszy i łagodnie się robiło głębsze oraz było dość mocno zarośnięte. Z drugiej strony natomiast już przy brzegu były 2 metry głębokości. Większość wędkarzy łowiło od tej głębszej strony mając przy tym mało brań. Ja natomiast łowiłem od płytszej strony gdzie brań miałem bardzo dużo. łowiłem na grunt (sprężyna, krętlik, przypon i haczyk z kukurydza). Więc moim zdaniem powinieneś spróbować łowić od strony gdzie jest zielsko. Uważam że ryby chowają się w roślinności i chętniej tam żerują. Pozdro i powodzenia kolego! (2014/08/26 16:23)