Łowisko Kościelniok

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich. Szukam jak najwięcej informacji o w/w zbiorniku na śląsku. Chodzi mi głównie o głębokość, dominującą rybę, dno itp. Każda informacja będzie przydatna.

Pozdrawiam, Wojtek.
Laser77

Witam Cię,pierwszy rok tam łowię i z tego co zaobserwowałem postaram Ci się pomóc. Od strony rybaczówki mniej więcej do wyspy: od 0,5 m przy brzegu do ok 4 m na środku. Wokół wyspy i za nią tak do 2-2,5m. Ryba to głównie karaś, leszcz, karp, amur, okoń, szczupak, sandacz, sum, węgorz. Ja złapałem karasia, leszcza i węgorza (o reszcie wiem z opowieści i zdjęć). Przez środek podobno biegnie stara droga. Na 6 zasiadek średnio po 5-6 godzin: 4 karasie do 30 cm, 2 leszcze do 30 cm, 1 okoń 20 cm, 1 węgorz 50,5 cm ((:). Raz widziałem jak ktoś wyholował karpia (wywózka zdalnie sterowaną łódką pod wyspę). Na spin same zaczepy, szkoda blachy. Generalnie lichutko, lepsze efekty miałem w zeszłym roku na wodach PZW. Ale woda dosyć oblegana głównie przez osoby, które mają sporo wolnego czasu. Więc chyba coś łowią. Głównie grunt i spławik. Bardzo dobrze przygotowane stanowiska. Życzę połamania. (2013/07/16 10:36)

Laser77

Witam, ciekaw jestem, czy łowiłeś na Kościelnioku w tym roku i jak tam wyniki? Ja sobie odpuściłem, ale myślę o roku 2015. (2014/12/16 11:45)