Zaloguj się do konta

Łowisko z karpiamijak je tam złowić?

utworzono: 2011/10/15 21:37
drogba

Witam was.:) Mam pytanie co mam zrobić aby złapać karpika na stawie. w stawie karpia nikt nie złapał od miesiąca a można łowić tam w sobotę i w niedziele. Na co mam próbować?Jest tam mało osób wiec łowić ciągle w jednym miejscu czy może zmieniać?Proszę o pomoc!!!
<starszy trochę już wydał kasy na wędki i zanęty i wgl cały sprzęt a ja tylko mu jednego karpia przyniosłem...muszę coś złapać bo skoczą mi się fundusze.>
Pozdrawiam;):) [2011-10-15 21:37]

kup w sklepie i mu zanieś :)))))albo mu powiedz że jesteś C&Ri wypuszczasz
[2011-10-15 21:47]

drogba

kolczatka jednak wolałbym z nią powalczyc:P [2011-10-15 21:48]

JKarp

Cześć
Proponują jak kolczatka - Lecrerc :-)
Janusz JKarp
[2011-10-15 21:49]

drogba

Lecrerc czyli? [2011-10-15 21:56]

kolczatka jednak wolałbym z nią powalczyc:P

z rybą ?????o tym zapomnij u nas ryb nie ma :P
[2011-10-15 21:58]

drogba

kurde kolczatka nie żartuj sobie ja naprawdę chce jakiegoś karpia złapać i liczyłem na pomoc doświadczonym wędkarzy...! [2011-10-15 22:00]

kurde kolczatka nie żartuj sobie ja naprawdę chce jakiegoś karpia złapać i liczyłem na pomoc doświadczonym wędkarzy...!

to ci powiem tylko tyle żebyś łowił w jednym miejscu i łów na kukurydzę tyle już tu pisali o karpiu i metodach połowu że teraz po przeczytaniu tego wszystkiego bym złapała karpia nawet w Bałtyku :))))))poczytaj to złowisz
[2011-10-15 22:04]

radziu0303

a prubowałes na kulki z ciasta albo na chleb.

[2011-10-15 22:18]

na bułkę pisali tu że można złowić tylko muszą żerować przy powierzchni
[2011-10-15 22:24]

To ojciec Ci kupił sprzęt nie dla Twojego hobby, dla pasji, ale dla mięcha, żebyś mu je przynosił? Od tego uzależnia dalsze finansowanie Twojej pasji? Da Ci siano na sprzęt, ale masz przynosić mięso do domu? Współczuję........... [2011-10-15 23:20]

CZzesio

To raczej już troszkę późna pora roku na karpia ,ot tak z doskoku, chyba ,że staw jest po zarybieniu  , próbuj na kukurydzę na robaka czerwonego , białego ,pinki . Możesz dokładac kilka ziarenek ryzu preparowanego ,żeby przynętę podnieść z dna ; zastosuj cieńszy przypon , mniejszy haczyk ....brania na pewno będą delikatniejsze niż latem to i bombka lżejsza .....
Życzę połamania kii  ;)
[2011-10-16 00:27]

drogba

znaczy stary dał na sprzęt ale chciałby raz na jakiś czas zjeść rybke a ja tam wgl nie moge złowić:(ale wielkie dzieki za rady będe próbował wieczorem wam napisze co z tego wyszło;)Pozdro!:) [2011-10-16 08:41]

drogba

i niestety nic nie zlapałem coś czuje że to już koniec łapania karpi .trzeba czekać na wiosne [2011-10-16 19:31]

pstrag222

po obserwuj troche wode napewno zaobserwujesz jakies ozanki żerowania
i sprobuj oszczednie podnecic.
ja np. robie tak ze wybieram sie ze spiningiem i przy okazji moge po obserwowac miejscowki sprawdzic wode czyli głebokosc. rodzaj dna.
a potem zasadzam sie nawet teraz jedna wedke zarzucam za drapieznikiem a druga to zestaw karpiowy
[2011-10-16 19:39]

bobus86

znaczy stary dał na sprzęt ale chciałby raz na jakiś czas zjeść rybke a ja tam wgl nie moge złowić:(ale wielkie dzieki za rady będe próbował wieczorem wam napisze co z tego wyszło;)Pozdro!:)

a to masz wedki za miecho?troche to zalosne,ale mamy nadzieje ze regulamin nie jest lamany i zabierasz ryby zgodnie z limitami i wymiarami ochronnymi.jesli chodzi juz o samego karpia,to ciezko go zlowic od tak se.jesli sie uda to glownie to z przxypadku.karpiaze siedza nieraz cale dni a nawet tygodnie i nie maja nawet brania.karpia trzeba zwabic do lowiska czyli trzeba necic i to pozadnie.zasada taka co do wody,to na haczyk.ten temat byl poruszany nie raz nie dwa na naszym forum poszukaj poczytaj naewno cos znajdziesz [2011-10-16 22:44]