Łowisko Wodne Ranczo k/Brwinowa

/ 98 odpowiedzi / 2 zdjęć
diablor


zarezerwowałem sobie nr 18
jade tam po raz pierwszy
feedera mam, ale raczej łowie na dwie karpiówki na włos.
czyli na stawie A dno jest bardzie zarośnięte?
zdarzają się jakieś zaczepy, czy tylko jakaś roślinność? (2011/09/15 20:01)

diablor


no ja w tygodniu to nie mam czasu, pozostaje mi sobota lub niedziela,
chyba że jakaś luka w pracy na tygodniu się zdarzy to wtedy jade (2011/09/15 20:09)

diablor


jeszcze jedno pytanie
jak patrze sobie na mapke łowiska, to czy ze stanowisk 22 i 23 nie plączą się żyłki tym co rzucają właśnie z 19, 20 i 21 stanowiska?
i czy na łowisku można wypożyczyć mate wędkarską czy trzeba mieć swoją? (2011/09/15 20:13)

diablor


ok, dziękuje za wszystkie Twoje odpowiedzi i podpowiedzi
jak będe jechał w następnym tygodniu to dam znać może się spotkamy nad wodą
połamania kija;) (2011/09/15 22:13)

Norbert Stolarczyk


jeszcze jedno pytanie
jak patrze sobie na mapke łowiska, to czy ze stanowisk 22 i 23 nie plączą się żyłki tym co rzucają właśnie z 19, 20 i 21 stanowiska?
i czy na łowisku można wypożyczyć mate wędkarską czy trzeba mieć swoją?


Nie ma tragedii, zestawy ze stanowisk 22-23 rzucane są mniej więcej w kierunku stanowiska numer 1 bliżej zatoczki. Jest to ciekawe wypłycenie połączone z głębsza wodą, szanse na branie są bardzo duże, jednak należy się liczyć z nagłą ucieczką ryby w wymienioną zatoczkę, już nie jeden stracił w ten sposób rybę. Ogólnie nie lubię akwenu "A", szczególnie tak popularnej i obleganej "jedynki" na rybach lubię spokój, zgiełki z baru działają na mnie odpychająco. Preferowany prze zemnie akwen to "D" co do miejscówek to mam kilka ulubionych. Może zajrzę tam na chwilkę w ten weekend, tak towarzysko :)

Jeśli ktoś jeszcze nie był a chciałby coś więcej się dowiedzieć, polecam te linki:

Wodne Ranczo - opis łowiska

Wodne ranczo - prorodzinne zawody wędkarskie

Pozdrawiam, do zobaczenia nad wodą



http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=3934 (2011/09/16 12:45)

diablor


do Brwinowa jade jutro, choć ranek zapowiada się zimny, to w dzień ma być ładnie i dość ciepło,
zamierzam podnęcić pelletem śmierdziuchem i kulkami scopex
metoda łowienia to gruntówki na włos i koszyczek do metody
zobaczymy jak tam z rybą
jak coś konkretniejszego się trafi to zdam relacje (2011/09/17 13:21)

JKarp


Cześć
Linke83 jam mam do Ciebie serdeczną prośbę.
Jedź Ty Chłopie na łowisko niekomercyjne i łap se nasze rodzime gatunki uważając się przy tym za prawdziwego wędkarza.
Nie zapomnij łowić na swoje własne robaki, na koński włos zamiast żyłki, na leszczynę i na spławik z kory a haczyk ze szpilki ( po co komuś nabijać kabzę ).
Czy Ty nie możesz pojąć, że jeden woli córkę a drugi teściową? Niby mądrze piszesz ale nijak nie pojmujesz tej prostej zależności.
Przecież nikt Cię nie zmusza do tej komercji i tych karpi.
Janusz JKarp (2011/09/17 22:22)

diablor


byłem dziś na łowisku
o 6 rano byliśmy na miejscu razem ze szwagrem
stanowiska 18 i 19
zanęciłem około pół kilograma kulkami scopex i około pół kilograma pelletem halibut
i ku mojemu zdziwieniu nie mieliśmy ani jednego odjazu
tylko przez cały czas drobnica skubała nasze przynęty
postanowiłem założyć na włos kukurydze i też nie było efektu
szwagier na federku założył pinke z kukurydzą i też ani jednego brania
może innym razem będzie nieco lepiej (2011/09/18 18:09)

diablor


rzeczywiście pogoda jest w kratke i ciśnienie też bardzo zmienne
tydzień temu byliśmy w sobote we trzech na łowiku okoń koło nowego dworu i też nie mieliśmy konkretnego brania, także w tym roku z karpiem może być już bardzo ciężko, ewentualnie jakiś przypadek że trafi się jakaś ładna sztuka (2011/09/18 20:07)

diablor


ja pojade jeszcze do Grzegorzewic, na razie nie wiem kiedy, ale może tam da rade coś złapać (2011/09/19 20:00)

diablor


w Grzegorzewicach jest mały zbiornik, ale są tam spore karpie i sumy
pod koniec sierpnia wyjąłem tam karpia około 7 kg, ale przy mnie wyciągnęli takiego ponad 10kg, i suma około 10 kg, więc w takim czasie gdzie nic nie bierze, tam jest największe prawdopodobieństwo że coś się złapie. (2011/09/20 18:59)