Łowisko w Wildze

/ 8 odpowiedzi
Witam kolegów, chciałem się dowiedzieć coś na temat tego łowiska. Był może ktoś tam? Jakieś opinie?
kieloni


Wilga w woj. mazowieckim ? Jeśli tak to mieszkam niedaleko i wszystkie znane mi osoby wolą jechać do Nowodworu w okol. Siennicy lub do Całowania . Pozdrawiam (2013/02/12 14:53)

Lee001


A czemu nie wilga? Właśnie w tym roku chciałem się przejechać na tamto łowisko. A gdzie dokładnie jest to łowisko w Nowodworze? (2013/02/12 16:07)

kieloni


Dlaczego nie polecam Wilgi? bo mieszkam w okolicy i nigdy nie słyszałem o niej, tylko tyle ,że coś tam jest. Nowodwór za to naprawdę oblegane łowisko przez wielu wędkarzy, ale i też klubów? drużyn? karpiowych. Zawsze co się pojedzie to zawsze jakiś namiot z flagą wisi :). Blisko Garwolina (okolice Wilgi) są też stawy hodowlane w Sulbinach.. byłem tam raz i nałapałem karpików małych i ładnych karasi, za to kolega karpiarz złapał 11 kg. okaz :). Ogólnie nie wizytuje na hodowlanych chyba ,że naprawdę muszę coś na kiju poholować z braku brań. :)  A jak dojechać na Nowodwór? 

Jadąc z Warszawy , Grójca bądź też Lublina kierować się na rondo w Kołbieli ( krzyżówka 50 i 17) skąd kierować się na Mińsk Mazowiecki gdzie zaraz za miejscowością Kołbiel kierować się w prawo na Siennice, później prosto ok. 10 km i przed samą Siennicą mamy stawy. Stawy są dobrze oznakowane. (logiczne ,że jadąc od Mińska Maz. przed miejscowością Kołbiel skierować się na lewo na Siennice :) )
(2013/02/12 23:31)

Vireless


Witam,jeżeli mówi Pan o łowisku komercyjnym w Wildze tuż obok wodnej krainy to w tym roku byłem tam kilka razy. Niestety najczęściej wracałem o kiju z mega nerwami na narybek, który po prostu obżerał każdy rodzaj przynęty, kuku, czerwony pinku, nawet w kulki proteinowe się wgryzało i Ci spławik skakał jak pijany. To na dużym stawie. jest jeszcze takie małe bajorko przy wjeździe gdzie muszę przyznać wyciągnąłem kilka karpi takich wiekszych, okonia 25cm i ze dwa małe szczupaczki nie wiele większych niż ten garbus. Ogólnie łowisko nie jest moim ulubionym ze względy na rybki ale jest tam blisko i obsługa jest w miarę miła i nie traktuje cię jak kogoś do wydojenia.
Osobiście poleciłbym jednak stawy w Sulbinach. Na spining jest więcej brań i to takich sensownym długopisów, którymś razem koleś obok mnie całkiem ładnego pstrąga wyciągnął. Co do karpików potwierdzam mój największy miał trochę ponad 4 kilo i nie był największy jaki tam widziałem.
Co do całowania to mogę dodać że jest oblegane przez tabuny karpiarzy. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to brania są naprawdę fajne. Tylko pamiętaj by łowić na tym stawie z wyspą na tej drugiej od karasi się nie opędzisz.. też wiecznie głodne.
Pozdrawiam (2013/02/25 18:58)

kacper-szczepan


Zaskakują mnie powyższe opinie. 
Będąc na komercyjnym łowisku " Karpik " w Wildze na początku wakacji złowiłem kilka karpi, jeden nawet 5,4 także ryba jest i naprawdę warto odwiedzić to miejsce. 
Łowisko jest położone bardzo blisko drogi 801 Warszawa - Puławy, nie ma najmniejszego problemu z dojazdem. Mapka zamieszczona jest na stronie stawywilga.pl 
To łowisko to nie tylko raj dla wędkarzy ale także miejsce w które można zabrać całą rodzinę, dookoła są altanki, grille a nawet plaża co dodaje uroku temu miejscu. Drugą ważną rzeczą jest właściciel, który zawsze doradzi i pomoże. (2014/07/17 08:02)