Zaloguj się do konta

Łowisko w Grotnikach - Krzemień

utworzono: 2013/01/30 20:28
tomas-23

Witam,

Panowie, a czy któryś z was odwiedził ostatnio łowisko (staw) w Grotnikach Krzemień.
Kiedyś jeździłem tam i trafiały się karpiki takie 2-3 kg., ale dawno tam nie byłem i jestem ciekawy czy coś tam się jeszcze ciekawego dzieje :) ? [2013-01-30 20:28]

roobcio

Dniówka kosztuje 30 albo 35 zł. Nie pamiętam. I najważniejsze- wędkować wolno tylko od 1 czerwca (mowa o osobach nie należących do koła w Grotnikach). Czyli miejscowi wyłowią wiosenne zarybienia a jelenie spoza koła zrzucą się na zarybienia wiosenne przyszłego roku...
[2013-01-31 10:45]

tomas-23

Niestety ale tego typu sytuacje są na wszystkich małych zbiornikach, zaraz po zarybieniu miejscowi wszystko wyławiają a później to można sobie posiedzieć nad wodą w ciszy i spokoju.
Ja w tym roku będę opłacał kartę w Łodzi i z tego co się orientowałem to ten staw jest również w wykazie łowisk.
Parę razy bym się tam wybrał z synkiem więc jestem ciekawy czy coś się tam dzieje, bo przecież wszystkiego z zarybienia nie wyłowią.
[2013-02-02 12:38]

roobcio

Powodzenia, ja nie dam się w balona robić... A za 35 zł dniówki wolę na Licheń jechać i nałowić się do bólu, pozdrawiam ;-)
[2013-02-02 22:16]

pikolo1960

kolego cos sie chyba zle orientowales bo niestety tego zbiornika w zadnym wykazie Lodzi niema to lowisko specjalne dla czlonkow kola w grotnikach [2013-02-03 18:14]

roobcio

Zgadza się, dla członków koła, a dla wędkujących spoza koła 35 zł dniówka do opłacenia u skarbnika.
[2013-02-03 18:42]

tomas-23

Zerknijcie tu:

http://www.pzw.org.pl/35/cms/2311/wykaz_wod

[2013-02-05 18:57]

pikolo1960

Kolego tomas-23 no wiec sam widzisz ze Grotniki miedzy innymi

 

Zbiorniki i stawy użytkowane przez koła Okręgu Łódzkiego

 

1.    Leźnica Wlk koło nr 46 Leźnica

2.    Ozorków Starówka koło nr 47 Ozorków

3.    Leśmierz cukrownia koło nr 45 Leśmierz

4.    Biała koło nr 29 Urząd Woj.

5.    Grotniki Krzemień koło nr 43 Grotniki

 

6.    Konstantynów koło nr 44 Konstantynów 

jest stawem uzytkowanym przez konkretne kolo czyli nr 43 :) a nie wszystkie kola w lodzkim:)

[2013-02-05 19:46]

krystian252

To tak zwane wykluczone łowiska nie ogólnodostępne. należą tylko do koła które mu podlega coś na zasadzie zalewu w Strykowie.
[2013-02-05 23:42]

roobcio

To tak zwane wykluczone łowiska nie ogólnodostępne. należą tylko do koła które mu podlega coś na zasadzie zalewu w Strykowie.

Krystian, to nie "wykluczone łowisko" tylko tak zwane dziadostwo, cwaniactwo itp. Rozumiem, że opłata dodatkowa, ale czemu od 1 czerwca???


[2013-02-06 14:32]

krystian252

Robert tylko dlatego że szukają jeleni którzy wpłacą kasę, nic nie złapią bo już nic nie będzie poza drobnicą a od czerwca po malutku zaczynają się wakacje jest tam sporo wczasowiczów na działeczkach więc chcą nabić kabzy na nich, a na jesienne zarybienie skąd mają wsiąść? Tylko można powiedzieć jedno wielkie dziadostwo,cwaniactwo nic więcej.
[2013-02-06 21:34]

roobcio

Dobrze gada, polać mu :-D
A na poważnie, moja noga więcej w Grotnikach nie stanie...
[2013-02-06 22:56]

tomas-23

A moja noga może i tam będzie, ale na grzybach.
[2013-02-07 20:10]

michalzgierz1989

Ja nigdy tam nie Łowiłem :) tylko co najwyżej rekreacyjnie Rowerkiem nad ten staw się jeździ po drugiej stronie ulicy jak jest ciepło też widać że Pływają Ryby, a tak na Marginesie za tym zbiornikiem od Ulicy kawałek dalej jest jeszcze jeden ale nie wiem czy to do działkowicza należy bynajmniej też Linda przez niego przepływa :) a w samej Rzece przy Kąpielisku były Kiełbie,Okonie,Ślizy,Raki nie wiem czy coś jeszcze w tym stawie pozostało bo zawsze spuszczają wodę i Ryba płynie rzeką właśnie do Stawu w Grotnikach
[2013-02-27 20:38]

krystian252

michalzgierz1989 jeśli mówisz o tym stawie z kąpieliskiem nad Lindą, to jakieś 3 lata temu widziałem piękne stadko karpików dość sporych :) koło spustu wody.
[2013-02-28 01:18]

michalzgierz1989

Kąpielisko ogrodzone to jest tylko jedno na Lindzie :) więc myślimy o tym samym :) ale przed Kąpieliskiem są zbiorniki przeciw pożarowe więc pewnie Ryba tam jest i jak jej się uda zwiać to trafia do Kąpieliska :) ale Kawałek za tym "Krzemieniem" jak rzeka już wypływa z niego to nie opodal jest następny staw :) ale ogrodzone :)
[2013-03-02 14:17]

roobcio

Witam. Potrzebuję informacji do kogo należy teraz staw w Grotnikach. Słyszałem opinię, że do PZW Mazowsze, od kiedy Warszawa przejęła Łódź. Ale w wykazie wód PZW Mazowsza nie ma tego stawu. Dzwoniłem do nadleśnictwa Grotniki i tam też nie potrafili mi udzielić informacji kto teraz zarządza tym stawem. Czyli wynika z tego, że wystarczy zwykła karta wędkarska by móc tam wędkować? [2019-11-19 09:23]

Sith

Skontaktuj się z urzędem gminy w Zgierzu, oni powinni udzielić Ci autorytatywnej odpowiedzi. Nie sądzę, żeby to była bezpańska woda, a brak zgody właściciela lub dzierżawcy może być kosztowny. [2019-11-19 11:50]

roobcio

Dzwoniłem do urzędu gminy. Powiedzieli mi że PZW Łódź wypowiedział umowę. Ale PZW Mazowsze na dzień dzisiejszy nie zawarł z nimi żadnej umowy. Ale najśmieszniejsze jest to, że uzyskałem informację, że umowa gminy Zgierz z PZW Łódź była bezprawna, bo do gminy Zgierz należy tylko jaz na rzece, a do skarbu państwa należy rzeczka która przepływa przaz staw.A staw nie ma właściciela z punktu widzenia prawa... Polska to piękny kraj...
Niedługo uderzam tam na szczupaka :-) [2019-11-19 14:31]

Sith

(...)Polska to piękny kraj...
Niedługo uderzam tam na szczupaka :-)
Jaki Pan Prezes, taki Kraj...
Twoje ryzyko. Napiszesz później jaki mandat Ci wlepili?
[2019-11-20 06:28]

roobcio

Dla spokojnego sumienia zadzwoniłem do PZW Mazowsze. Naczelnikowi wydziału zagospodarowania wód i geodezji zadałem niezłą zagwozdkę. Ostatecznie stwierdził, że staw należy do nich bo rzeczka Linda przepływa przez ten staw i ma połączenie z Bzurą czyli leży w obwodzie Bzura1. Ale takiej 100% pewności w jego głosie nie wyczułem :-)
Generalnie na żadnej mapie nie widziałem żeby Bzura miała połączenie z Lindą... [2019-11-20 14:32]