Zaloguj się do konta

Łowisko Szymanowice anty przyjazne wędkarstwu karp

utworzono: 2009/04/19 14:28

Jest PZW - mamy prawo protestować, po to są koła. No i wsio w temacie. Widać PZW na tym terenie wszystko pasuje. [2009-05-09 21:46]

starbaits

Ten regulamin powstał przeciwko wędkarzom a nie dla wedkarzy. Zawiera wiele idiotyzmów i został zatwierdzony przez ZO PZW w Tarnobrzegu. To wyrażnie pokazuje jaki ci panowie prezentują poziom intelektualny. [2009-05-11 13:20]

No i nikt im tego nie powie. Jak zawsze. [2009-05-11 20:08]

hydrobud

Po prostu siarka im mózgi wypłukała , przez to takie durne regulaminy [2009-05-11 20:31]

sacha

Na temat działaczy wypowiadać się nie zamierzam,są one jakie są i niewiele da się zmienić.Jeśli zaś chodzi o zanętę to nie pamiętam gdzie ale jakiś czas temu
(pewnie gdzieś tak z 5-6 lat) gdzieś czytałem o zbiorniku gdzie była duża ilość karpia a co za tym idzie duża ilość chętnych na te karpie.
I wędkarze walili do wody zanęty kupne,zanęty robione,kukurydzę,chleb i co się tylko da.A że karp też swoim ryciem w mule i odchodami niszczy wodę to na poczatku pozdychał drobiazg a później coraz większe ryby aż w końcu i karpie zaczął szlag trafiać,wszystkie ryby miały na dodatek pleśniawkę albo coś w podobie,w każdym razie zmiany skórne występowały u wszystkich gatunków.
O ile pamiętam była to jakaś glinianka w płd.Polsce coś chyba kilkanaście ha.
Dla mnie karp tak-ale w stawach hodowlanych albo łowiskach specjalnych bez prawa pływania w zamkniętych wodach naturalnych tzn. jeziorach (gdyby ktoś miał watpliwości).Czy w zb.zaporowych???Jeśli te zbiorniki są płytkie ze średnią gł. 2-4m to bez karpia bo zniszczy a i wędkarze waląc zanęty dołożą.
Gdyby taki zbiornik miał średnią z 10m to już trochę zmienia postać rzeczy,wody jest zdecydowanie więcej.Zaporówki słowackie oblegane są przez karpiarzy ale trzeba pamiętać że i głębokości jest zdecydowanie większa a i podłoże jest w niewielu miejscach muliste,jest bardzo dużo piachu,skał i żwiru.
Niech tylko sobie nikt nie pomysli że jeżdżę tam na karpie,ja nawet nie próbuję tych ryb łowić w kraju a co dopiero wybierać się na nie gdzieś dalej. [2009-05-12 07:30]

Taką glinianke jak opisałeś, to ja tu mam pod nosem i ma około 70 ha. Uwierz mi, taki zbiornik tez można wykończyć - widziałem to na własne oczy jak postępowała jego degradacja w miarę, jak rosła presja wędkarska. Teraz pies z kulawą nogą tam nie zagląda. [2009-05-12 08:38]

sacha

Ależ ja nic innego nie napisałem.Spininng nie wymaga nęcenia ale presja może zdecydowanie zmniejszyć ilość ryb.Tak jest na zalewie zegrzyńskim,tak jest na Mazurach i Warmii tyle że jeszcze odłowy gospodarcze dokładają się do tego.
Ty masz chyba daleko ale pamiętam jezioro Mokre sprzed lat 10 czy 12 gdzie było dużo pięknego okonia a teraz bryndza.Łowisko specjalne PZW jez. Wiartel
też ma z roku na rok podlejszą opinię.Jez.Łańskie dawniej mocno ograniczone w temacie wędkowania ale bardzo rybne od kilku lat gdy jest dostepne dla całej rzeszy wędkarzy może pochwalić się okoniami typu "frytka".
Mogę być w "mylnym błędzie" ale jedną z dróg jest limit zmniejszony,co już gdzie-niegdzie występuje np. do 2 sztuk łącznie szczupako-sandacza w rozmiarze 50-80cm i zlimitowany okoń np.10-12szt. i wymiar 20-30cm.
Czy ktoś mający standartową rodzinę wchłonię więcej niż 2 szczupako-sandacze czy 10 okoni?Nie widzę potrzeby rozdawania sąsiadom czy łowienia dla kota.
A przynajmniej dla mnie mrożona ryba słodkowodna jest śmieciem i nie jest to wyobraźnia ale doświadczenie bo raz zamroziłem szczupaka.
Tydzień później złowiłem też szczupaka a że ktoś wieczorem miałem gości to to rybę rozmroziłem i usmażyłem razem z dołowioną.I okazało się że pomimo że to jeden gatunek to smakowo były to dwie różne ryby. [2009-05-12 09:47]

Irus369

Pyńku, karpiarzu, literówki są mało istotne, natomiast istotny błąd popełniłeś przy okazji, cytuję: I przyznam się również do tego, że nie zwróciłem im wolności - trafiły do słoików z zalewą a tak sobie zarzyczył właściciel ;)
Błąd jest tak rażący, że aż widoczny . Cóż, jak widzisz nikt, łącznie z Tobą nie jest doskonały.
Życzę Ci więc rychłej poprawy i wielu sukcesów w zdalnym zanęcaniu:-)) [2009-09-14 22:10]