Zaloguj się do konta

Łowisko Szymanowice - jak i co łowić

utworzono: 2009/04/14 08:21
waldi48

Mam prośbę do braci wędkarzy łowiących na zbiorniku Szymanowice, jestem początkującym wędkarzem, chciałbym łowić metodą na włos. W związku z czym mam pytanie, gdybym mógł liczyć na życzliwą podpowiedź braci wędkarzy. Jakie kulki byłyby najskuteczniejsze na zbiorniku Szymanowice, oraz jaką długość włosa zastosować aby dobrze spełnił swoje zadanie. Zgóry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. [2009-04-14 08:21]

Z moich doświadczeń wynika, że prym w przynętach wiedzie kukurydza, którą można dopalić (zamoczyć w DIPie); kulki w rozmiarze 12-18 mm w popularnych smakach, takich jak truskawka, wanilia, ryba, krab oraz połączenia "śmierdziucha" z owocem. W zeszłym roku we wrześniu, na kulkę rybno ananasową w ciągu 6 godzin złowiłem 3 karpie o średniej masie 4kg.
Z uwagi na obecną porę wiosenną polecam smaki o naturalnych zapachach: rak, krab, krewetka, ryba, ochotka, małż. W porze wiosennej uważaj z dopalaniem przynęt. Zbyt smakowity i intensywnie pachnący kąsek może wydać się dla ryby podejrzany.

Jeśli chodzi o długość włosa to optymalną będzie taka, która po założeniu przynęty pozwoli jej znaleźć się przed kolankiem haczyka. Więcej informacji znajdziesz na www.szkola.carppassion.eu [2009-04-14 13:42]

waldi48

Wielkie dzięki,to jest forum które od dłuższego czasu szukałem. Krótko nówiąć fachowo i konkretnie. JESZCZE RAZ DZIĘKI I TAAAAAAAAAAKIEJ RYBY [2009-04-14 22:23]

starbaits

Odpowiem krótko - z granatem albo kałasznikowem. [2009-04-18 11:26]

Damy rade ;)

A jak będzie trzeba to i czołgiem tam wjedziemy! [2009-04-18 12:59]

waldi48

po takim zajściu Panie Włodku to tmohow nie byłby za duży. [2009-04-20 07:35]