Łowisko specjalne Straszyn Rotmanka.

/ 11 odpowiedzi
Polecam łowisko w Straszynie dla wędkarzy którzy chcą przetestowac swój sprzęt i poholowac ładne rybki :) Łowisko obfituje w karpie, sumy, piękne karasie a takze szczupaki czy okonie :) Najczęściej łowi się karpie od 2 do 6 kg ale przy dobrym zanęceniu łowiska można liczyc na większe sztuki (Aby zanęcic łowisko można wypożyczyc łodkę, bezpłatnie).Do łowienia karpi polecam szczególnie zestaw na metodę, znakomicie się sprawdza :) Jeśli chodzi o inne gatunki to powiem szczerze że jeszcze ich nie łowiłem ale szczupaki i sumy są słusznych rozmiarów z tego co widziałem na zdjęciach :) Można liczy na piękne karasie srebrzyste :)Jako przynęte polecam kulki proteinowe (u mnie sprawdzała się szczególnie wanilia a także krab) oraz kukurydze :) Jeśli chodzi o suma to najlepsza przynęta to wątroba wieprzowa :)Wstęp na łowisko kosztuje 15 zł , połów o godziny 8 do 21.
u?ytkownik4668


Witam.
Czy chodzi o Straszyn koło Gdańska? (2009/11/17 14:37)

u?ytkownik25829


jeśli chodzi o Straszyn koło gdańska to w Lipcu sie tam melduję. mam tam 50 km a od lipca 2010 zaczynam jeździć na suma. tylko napisz jak sie jezioro nazywa i czy to jest prywatne czy PZW?? (2009/11/17 14:45)

u?ytkownik27194


.........słuchaj kolego jest to łowisko specjalne , trudno powiedziec czy nawet jeziorko , z tego co wiem jest to dziura po wyrobisku lezy równolegle do pasa obwodnicy Trójmiejskiej jakieś 10 m od linii drogowej a z drugiej strony ,asfaltówka na Pruszcz takze jezeli chcesz w ciszy i spokoju powedkowac to zapomnij .No i za rybke jak chcesz zabrac trzeba zapłacic, nie wiem ale bardziej mi to przypomina "basen Olimpijski "niz łowisko,ale kazdy lubi co chce ja nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam a juz jechac 50 km to zupełnie odradzam (2009/11/19 15:50)

u?ytkownik25829


no ale jeśli ja ryb nie zabieram to mi nie przeszkadza że sie płaci za ryby. wiele razy byłem na takich lowiskach (2009/11/19 15:56)

mati1992


Tak Straszyn koło Gdańska :) (2009/11/22 20:51)

mati1992


To jest prywatne łowisko. Doba kosztuje 15 zł :) (2009/11/22 20:51)

u?ytkownik68288


największy szczupaczek ma 25 kg, z opowiadań słyszałem że jak ktoś go ciągnął to sobie ręce pokaleczył plecionką.
jakieś pytania to pisać !! (2011/07/31 00:18)

Wedkarz87


Witam...
Ja też jeżdżę na ten staw razem z kolegą. Mamy do niego 10km, więc od 3 lat jesteśmy tam dość częstymi gośćmi.

Większość wędkarzy łowi na grunt z koszyczkiem, ale my wolimy bardziej tradycyjnie, na spławik, nie, że są lepsze wyniki, bo lepsze są raczej z gruntu (chociaż i to nie jest regułą na tym stawie, sam byłem świadkiem) tylko po prostu jesteśmy miłośnikami spławika i zawsze coś tam ładnego złowimy, dlatego ta forma najbardziej nam odpowiada.

Jeśli chodzi o hałas, no to tak jak mój poprzednik wspomniał, z jeden strony obwodnica, z drugiej dojazdówka do niej, a do tego teraz jeszcze, 100m od stawu nową drogę robią :/ także z tym hałasem, no to rzeczywiście duża kicha.

Ala za to sam staw jest bardzo ładny. Wokół są krzewy i drzewka, których gałęzie wpadają do wody, dno jest tez ciekawe i zróżnicowane. Dookoła są fajne stanowiska porobione dla wędkarzy, do części z nich idzie się pieszo, a do pozostałych podpływa łódką, którą dostajemy od właściciela w cenie pobytu. Rybą dominującą jest zdecydowanie karp, ale jest też sporo lina, dużo leszcza i karasia, no i "wszędobylskiej" płoci oczywiście. Z drapieżników okoń, szczupak i sum z tego co mi wiadomo. Generalnie jest fajnie, właściciel (miłośnik wędkarstwa) dobrze dba o wszystko i fajnie to prowadzi, jest bardzo wporządku, zawsze pomoże, czy doradzi jak ktoś chce.

Za rybę trzeba płacić, jak się chce zabrać ze sobą, ale na wejściu wisi tablica, z napisem "SPORTOWY POŁÓW RYB" :) więc wszyscy wędkarze i tak stosują technikę C&R i wszystkie złowione ryby z powrotem wypuszczają do wody, taka rekreacja na sportowo :) jeszcze nigdy nie widziałem kogoś, kto kupowałby tam złowioną przez siebie rybę :) z reguły większość robi zdjęcie i do wody.

Wejście kosztuje 15zl i można łowić od 8 rano, ale jeżeli ktoś jedzie z daleka, w lato tak jak teraz, to lepiej zadzwonić dzień szybciej i zarezerwować pomościk. Ja byłem z kolegą wczoraj (tj sobota) przyjechaliśmy o 8.50 i były wolne tylko 2 z 10 pomostów :)
Ryby na ogół łowi się tam duże jak dla mnie i właśnie te rybki wynagradzają nam ten hałas :)

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pytania, to z chęcią pomogę. Pozdrawiam (2011/07/31 20:03)

Pajs


ja poproszę jakiś numer kontaktowy na to łowisko.
m.kempys@wp.pl (2012/03/13 21:15)

karacher


W ubiegłym sezonie dzwoniłem na łowisko. Odpowiedziano mi, że łowisko jest niedostępne dla zwykłych wędkarzy. Prawo połowu mają tam członkowie carp team trójmiasto. (2012/12/26 11:32)

Pat123


Kobiety na to łowisko maja zakaz wstępu. Poprostu właściciel je dyskryminuje. (2016/05/26 11:54)