Zaloguj się do konta

Łowisko Skorzęcin rybostan brania

utworzono: 2011/07/11 20:50
matis97

Łowił ktoś kiedyś w Skorzęcinie . Jakie tam są ryby. NA co je łapać?? MOgę łowić na spinning,grunt spławik,i żywca [2011-07-11 20:50]

SzymanPT

Witam. Odpowiem na to pytanie ponieważ łowię na tym zbiorniku już ładnych parę lat. Po pierwsze płocie. Są i to naprawdę spore, trzy dwie na kilo spokojnie :D łowię je na 10-12 metrowej głębi. najlepiej wyszukać burtę albo po prostu obserwować wczesnym rankiem 5-6 gdzie się spławiają.
Po drugie leszcze taki sam przypadek jak z płociami głęboko, zakarmić i czekać. najczęściej jednak biorą w sierpniu na tym zbiorniku. Mam na moim profilu właśnie zdjęcia. można zobaczyć :D
Po trzecie liny. Powiem tak spytaj się miejscowych jak dojechać na tak zwane 104-te jest to za ośrodkiem za główną plażą, dowiedz się inaczej nie znajdziesz. występują tam grążele - tam się lin trzyma. A także inne ryby takie jak okonie płytki grunt razówa gruba i heja.
Węgorza i szczupaka już praktycznie nie ma rybacy ostro jadą z koksem agregat, i te sprawy. (nie obrażając ich, w końcu z tego żyją).Zdarzają się ale rzadko. Na ryby jedź rano najlepiej z łodzi ;D i najłatwiejszy sposób :D płyń tam gdzie stoją łodzie. To są weterani jak rybołowy ;D tego łowiska także źle na tym nie wyjdziesz.
Jeżeli chodzi o metodę Ja stosuje 1 spławik i 1 sprężynę na grunt. i czekamy na efekty.

Jeżeli jeszcze mam w czymś podpowiedzieć. Spoko pomogę. :D pzdr
[2011-07-12 00:15]

kaspad

Kolego  agregatem na jeziorze Niedzięgiel już 2 lata nie trzepią! A szczupak i węgorz naprawdę jest. Mieszkam nad tym jeziorem i również wędkuję,tak więc wiem co mówię .Pozdrawiam. [2011-07-12 15:11]

matis97

dzienkuje za wszystkie podpowiedzi
[2011-08-19 21:01]

DM 101

Najpiękniejsze liny jakie złapałem były wlaśnie ze Skorzęcina.Łowiłem z brzegu na grunt,ale trzeba wiedzieć gdzie:))).PozDrawiaM i polamania [2011-08-19 21:22]

maciej123

mam pytanie odnośnie Skorzęcina należę do pzw Kalisz i chciałem się dowiedzieć czy jadąc tam na ryby moja karta wędkarska będzie tam obowiązywać czy musze zrobić dodatkową opłatę
[2012-12-29 21:22]