Łowisko Skorzęcin rybostan brania

/ 5 odpowiedzi
Łowił ktoś kiedyś w Skorzęcinie . Jakie tam są ryby. NA co je łapać?? MOgę łowić na spinning,grunt spławik,i żywca
SzymanPT

Witam. Odpowiem na to pytanie ponieważ łowię na tym zbiorniku już ładnych parę lat. Po pierwsze płocie. Są i to naprawdę spore, trzy dwie na kilo spokojnie :D łowię je na 10-12 metrowej głębi. najlepiej wyszukać burtę albo po prostu obserwować wczesnym rankiem 5-6 gdzie się spławiają.
Po drugie leszcze taki sam przypadek jak z płociami głęboko, zakarmić i czekać. najczęściej jednak biorą w sierpniu na tym zbiorniku. Mam na moim profilu właśnie zdjęcia. można zobaczyć :D
Po trzecie liny. Powiem tak spytaj się miejscowych jak dojechać na tak zwane 104-te jest to za ośrodkiem za główną plażą, dowiedz się inaczej nie znajdziesz. występują tam grążele - tam się lin trzyma. A także inne ryby takie jak okonie płytki grunt razówa gruba i heja.
Węgorza i szczupaka już praktycznie nie ma rybacy ostro jadą z koksem agregat, i te sprawy. (nie obrażając ich, w końcu z tego żyją).Zdarzają się ale rzadko. Na ryby jedź rano najlepiej z łodzi ;D i najłatwiejszy sposób :D płyń tam gdzie stoją łodzie. To są weterani jak rybołowy ;D tego łowiska także źle na tym nie wyjdziesz.
Jeżeli chodzi o metodę Ja stosuje 1 spławik i 1 sprężynę na grunt. i czekamy na efekty.

Jeżeli jeszcze mam w czymś podpowiedzieć. Spoko pomogę. :D pzdr (2011/07/12 00:15)

kaspad

Kolego  agregatem na jeziorze Niedzięgiel już 2 lata nie trzepią! A szczupak i węgorz naprawdę jest. Mieszkam nad tym jeziorem i również wędkuję,tak więc wiem co mówię .Pozdrawiam. (2011/07/12 15:11)

matis97

dzienkuje za wszystkie podpowiedzi (2011/08/19 21:01)

DM 101

Najpiękniejsze liny jakie złapałem były wlaśnie ze Skorzęcina.Łowiłem z brzegu na grunt,ale trzeba wiedzieć gdzie:))).PozDrawiaM i polamania (2011/08/19 21:22)

maciej123

mam pytanie odnośnie Skorzęcina należę do pzw Kalisz i chciałem się dowiedzieć czy jadąc tam na ryby moja karta wędkarska będzie tam obowiązywać czy musze zrobić dodatkową opłatę (2012/12/29 21:22)