Zaloguj się do konta

Łowisko Rejów -Skarżysko-Kamienna

utworzono: 2011/03/03 07:54


Zbiornik powstał na początku XIX wieku na rzece Kamionce. Przez wiele lat zabezpieczał potrzeby wodne Państwowej Fabryki Amunicji a potem Zakładów Metalowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie pełni głównie funkcję zbiornika retencyjnego, a także rekreacyjną. Zbiornik obfituje w dość spore amury i karpie choć nigdy nie udało mi się nawiązać innego kontaktu niż wzrokowy  .Wygrzewają się  w okolicach początku zalewu gdzie wpływa rzeka  Kamionka  i linii wysokiego napięcia .Jest sporo płoci,jazi i ładnego okonia co do leszczy to słyszałem że  trafiają się  duże okazy nawet powyżej 70cm .Jeśli chodzi o drapieżnika to udało mi się wyholować parę szczupaków   powyżej 80 cm i kilka ładnych garbusów  .I o dziwo  nie natrafiłem tam na zaczepy dno wydawało się raczej piaskowe z lekkim namułkiem  możliwe  ze  to wynik pracy amurów i karpi  .Zbiornik znam raczej wyrywkowo  więc nie będę się za bardzo rozpisywał 

Powierzchnia zbiornika to  około 30 ha,
Ryby: Amur, Jaź, Karaś, Karp, Lin, Okoń, Płoć, Szczupak,

 

 

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji "Rejów" to atrakcyjny ośrodek letniskowy znajdujący się na terenie woj. świętokrzyskiego, położony wśród lasów sosnowych nad dużym zalewem.


Obiekt posiada miejsca noclegowe w domkach typu BRDA z pełnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, oraz w pokojach hotelowych.

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji
                  "REJÓW"
26-110 Skarżysko-Kamienna
ul. Wioślarska 1
tel./fax 041 252 41 65
tel. kom. 510 045 184
e-mail: rejow@rejow.com.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://rejow.com.pl

Atrakcje  turystyczne

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku ? Kamiennej istnieje od prawie 40 lat. Przez ten czas nasza placówka trwale wrosła w turystyczny i kulturalny krajobraz miasta i regionu. Jesteśmy jedną z najważniejszych atrakcji naszego miasta i jego wizytówką. Wiele osób z naszego kraju i zza granicy kojarzy Skarżysko ? Kamienną jako miejsce, gdzie znajduje się Muzeum im. Orła Białego. Nasze zbiory są postrzegane jako drugie co do wielkości miejsce w kraju, po Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zgromadzono tyle sprzętu bojowego.

 ul. Słoneczna 90
  26-110 Skarżysko-Kamienna, Poland
  tel/fax: (48)(41)26 21 587
  e-mail: orzelbialy@skarzysko.or Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Godziny otwarcia

Zapraszamy codziennie (7 dni w tygodniu)

    * Styczeń - Marzec 8:00 - 16:00
    * Kwiecień - 8:00 - 19:00
    * Maj - sierpień 8:00 - 20:00
    * Wrzesień - 8:00 - 19:00
    * Październik - 8:00 - 18:00
    * Listopad - Grudzień - 8:00 - 16:00
    * 1 listopada - nieczynne

Zdjęcia  za  pozwoleniem  OWiR "Rejów" oraz Muzeum im. Orła Białego

Podziękowania dla Myszki za zdjęcia

Więcej http://www.wix.com/hektores/hektores/rejow
http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/

[2011-03-03 07:54]