Łowisko pod Sulejowem. Co to za zbiornik??

/ 4 odpowiedzi
Może ktoś z was tam kiedyś był znajduje się pod Sulejowem na ulicy Podkurnędz Byłem tam ale nie było sie kogo spytać co i jak i czy to łowisko należy do zbiorników związkowych??
GOSTM


Są  tam dwa zbiorniki o podobnym charakterze. Miejscowi nazywają je "Wapiennikami". Są to zalane byłe kamieniołomy. Nic mi nie wiadomo o wcieleniu ich do obszaru wód będących pod opieką PZW. Okręg Piotrkowski nie posiada zbyt wielu akwenów. Myślę, że uzyskasz potrzebne informacje w U.M Sulejowa.  Prawdopodobnie są to zbiorniki prywatne. Brzegi strome, skaliste. Głębokość około 12-20 metrów, pełno na dnie głazów. Kiedyś to był kamieniołom wapienia. Ryba tam jest bardzo liczna, ale trzeba by być nie lada mistrzem by łowić w takich warunkach.

Może ktoś wie więcej. Ja mówię co widziałem. To miejsce bardzo lubią nurkowie.

(2011/07/04 13:36)

osmial


To zbiorniki prywatne. Słyszałem, że tam ktoś tego nawet pilnuje ale ostatnio paru kumpli zapuściło się tam kilka razy i łowili bez problemów, a i widzieli innych wędkarzy. Z opowiadań znajomych wiem, że głębokość prawdopodobnie przekracza 20 metrów i to sporo. Woda krystaliczna, dno na około 2 metrach widać idealnie :)Tyle, że łowić jest tam ciężko bo tylko fragment wody jest dostępny z normalnego brzegu, większość brzegu to pionowa skarpa gdzie wysokość (na oko) to kolejne 20 metrów. (Chodzi mi o ten większy zbiornik - nad tym mniejszym nie spacerowałem, nie wiem jak tam brzeg wygląda). Ogólnie ciężko coś tu konkretnego się dowiedzieć, bo nikt za bardzo nie wie czyja jest ta woda i tyle da się dowiedzieć co znajomi którzy czasem tam bywają powiedzą. (2011/07/04 14:28)

czapa1414


Ale łowiąc tam żadna straż ani inne podobne instytucje mandatu mi nie wlepią jedynie co to właściciel może sie przyczzepić?? (2011/07/04 22:30)

metode


http://forum.wedkuje.pl/post/czy-wiecie-co-to-za-woda/179507/0        w tym wątku temat tych zbiorników był poruszany.  (2011/07/04 23:13)