Zaloguj się do konta

Łowisko Piętnastki - Krzywie

utworzono: 2012/06/14 16:34
darek-salamon

Na Krzywiu wędkowałem 30 lat temu przepiękne liny'ostatni raz miałem tam zawody o puchar prezesów 10 lat temu i juz nigdy mnie tam nikt nie zobaczy.Lipa totalna.Dla cierpliwych polecam Ner od Rzgowa do stawów Stefańskiego,warto pochodzić po rzece naprawde sa piekne płocie'okonie i karasie'szczupak i naprawdę duże klenie.Rzeczka nie pozorna na oko ale warto.Okonie (sprzedam sekret) mozna łapać pod wymytymi drzewami w dołkach na mormyszkę z ochotka.Poprostu staje się za takim drzewem na zakręcie i spuszcza sie mormyszke delikatnie w dołek przy korzeniach i raz w góre raz w dół.Sam nie wierzyłem doputy kolega mi osobiście nie pokazał'wyłowił dwa okonie po prawie kilo,paszczenka mi się zdeformowała.Płoć też jest duża mój rekord to 41 cm kilo wagi.Dobrze biora na kanapki miejscowe chruściki (kaduki) kłódki jak kto woli połączone z pinką lub dwiema Karasie tylko na dendrobenę.Dobre wyniki sa pod napięciem po Rzgowem idzie dość szeroki kanał miedzy stawami chodowlanymi'uparci moga na drgającą też łapać-wiele karpia ucieka im ze stawów a karasie sami wyrzucają do wody na jesieni.Polecam naprawdę 'parę takich wypadów nad Ner i poznacie tą jakże lekceważoną naszą łódzka rzeczkę.Są raki a rzeka ma 3 klasę czystości.Miejsca dzikie ,cisza i spokój.I plus blisko'. [2014-03-26 16:11]

1990maniek1990

dzięki za szybką odpowiedź. Widze, że naprawde trzeba Krzywie sobie odpuścić. A co do tego Neru to myślałem że to bardzo zanieczyszczona rzeka i noe ma w niej życia. A można dojechać autem nad brzeg rzeki? jest sens wyruszyć tam z feederem na małą zasiadke? [2014-03-26 20:35]

darek-salamon

Mozna dojechać autkiem ,żebyś miał rozeznanie to popatrz sobie przez satelitę masz w kompie nawigację chyba?Owszem byla zanieczyszczona ale ponad 30 lat temu ,byly garbarnie w Rzgowie i inne fabryczki co ja podtruwały,teraz na odcinku Rzgów Ruda pabianicka jest czysta.Syf jest ale jak już poza Łódż wypływa do Warty w stronę Łodzi ,jest dziko płynąca i naprawdę fajna są zakola z głebokimi dołkami jest ich naprawdę dużo.Te stawy to kiedyś gospodarz się nazywały jak jedziesz starorudzką w strone Rzgowa to dwa przystanki przed cmentarzem odbijasz w prawo przejrzdźasz most i jedziesz cały czas w lewo i miedzy polami potem w lewo nad rzeczkę pytaj o pod napieciem bo tam z boku idzie linia wysokiego napięcia.Miejscowi to znaja,prąd Cie nie popieści bo to linia napowietrzna musiałbyś mieć tyczke i to bardzo długą by jej dotchnąć.Tam jest szeroka między stawami ma 5-6 metrów szerokości,śmiało możesz sobie łapać jaką metodą Ci wygodnie. [2014-03-27 14:26]

darek-salamon

Sprostowanie myli mi sie zawsze starorudzka z Rudzką.Sprawdziłem na satelicie dojazd prosty z Rudzkiej skręcisz w Zastawną ulicę,przejedziesz most na Nerze i za mostem w lewo w ul.Lucernianą przejedziesz no 1.5 km przez cała wiochę az do ostatniego gospodarstwa po lewo,są koło tego gospodarstwa takie rolki siana duże za tym gospodarstwem jest skręt w lewo i jest pole z bramkami dla piłkarzy przejedziesz kolo pola dalej i wyladujesz miedzy stawami na  Nerze.Pieknie to widać na satelicie z góry i tyle.Miłych wrażeń życze i choćby małego sukcesu.
[2014-03-27 14:55]

1990maniek1990

dzięki za namiary. napewno sprawdze te niejscówki. a co możesz powiedzieć na temat osadnika na stawach Stefańskiego. pływa tam coś większego, czy tylko płoć. chciałbym sie tam jutro wybrać. interesuje mnie też Twoja wiedza na temat ZS. podobno maja spuszczać tam wode. dzisiaj zasięgnąłem wiadomości w sklepie wędkarskim i podobno na betonach już dobrze brały leszcze, krąpie, płotki w tym roku. [2014-03-27 19:29]

darek-salamon

Odpowiadam na pierwsze pytanie są w osadniku piękne płocie'okoń,szczupak i karasie.Lin może być ale w małych ilosciach'rzeka Ner zasila ten osadnik w ryby to co spływa z rzeki.I karp też sie tam przedostaje mój tam złapany miał 2,5 kilo na kanapkę kukurydza +jeden biały + kawałek dendrobeny ale nęciłem przez trzy dni codziennie'miało to kiedyś przejąć jakieś koło'ale że spuszczają z dużego stawu wodę i czyszczą go po sezonie rekraacyjnym to sie boją że mogą spuszczac z osadnika i nikt nie chce ponosić kosztów zarybiania to co da natura tam jest.Przed zawodami też testowałem zanęty na osadniku takie treningi robiłem'udawało mi sie złowić 5 kilo płoci w trzy godziny.?Trzeba tam uważać na murki betonowe które są co 30 metrów pod woda biegna od brzegu do środka osadnika srodek jest od nich wolny płynie rzeka a miedzy tymi murkami osadza sie osad denny.dlatego osadnik.O ZS jest post poczytaj w wątku zalew pilica nie chce mi sie pisac dwa razy. [2014-03-27 19:49]

1990maniek1990

no to jutro jade na osadnik. a ten karp to złowiony na grunt czy na spławik? jestem jeszcze ciekawy czy znasz dobre miejscowki na leszcza blizej niz ZS. oczywiscie wody pzw Łódź i Piotrków. Byłbyś chętny na wspólny wyjazd na ZS po Świętach? taki wyjazd 4 osoby. [2014-03-27 20:11]

darek-salamon

I owszem ale we wrzesniu chce spedzic nad zalewm pełne dwa tygodnie bedziesz mógł do mnie podjechać pokażę Ci być może że leszcze po 3 czy 4 kilo można złapać i to nie luksus.Oby wody na ZS nie popsuli .Karp z gruntu na waglera.Widać specyficzne bąble jak żeruje,założe sie że na osadniku są okazy po 4 kilo tylko parę sztuk ale są.Znasz te same łowiska co ja Karpino kotliny tam mam rekordy leszczy z 2003 roku.I najwiekszy kilowy leszcz drugiej tury zawodów w 2002 roku a dawnooo już tam nie byłem.Chwilowo nie mieszkam w Łodzi ,ale chętnie bym na osadniku posiedział.Wcześniej czy póżniej sie spotkamy nad wodą będziemy w kontakcie. [2014-03-27 21:20]

1990maniek1990

no to jak bedziesz "koczował" nad ZS to napewno wpadne. do zobaczyska nad wodą. [2014-03-27 23:19]

darek-salamon

Ok czekam na to wędkowanie z niecirpliwością zobaczymy co w wodzie piszczy,będę sprawdzał nowe zanęty przy okazji sam jestem ciekawy wyników. [2014-03-28 11:47]