Łowisko Piętnastki - Krzywie

/ 60 odpowiedzi
TheMechOne

A jak tam idzie ta numeracja stawow? Ten pierwszy to jest tam gdzie mozna blisko autem dojechac? Niedaleko drogi? Chyba ten jest najbardziej oblegany... (2014/03/06 14:58)

TrickOrTreat

Tak. To tam gdzie musisz łokciami rozpychać się żeby usiąść i połowić :)
Dla mnie miejscówka spalona.Pierwszy raz opłacając składki szybko przekonałem się że nie warto
Jako dzieciak chodziłem tam na spacery . Brrzegi były wykoszone, wędkarze siedzieli i wyciągali ładne okazy. Dziadek mojej żony zapalony wędkarz często tam bywał i z jego opowieści o rybostanie i wyglądzie zbiorników wnioskuje tylko że jedyna rzecz jaka dobrze idzie PZW to doprowadzanie tych zbiorników do ruiny.
Z tego co wiem to gospodarz który dbał o całośc bardzo dobrze utopił się tam i od tej pory jest lipa.

Polecam Białą koło Zgierza. Niewiele dalej ale zupełnie inne warunki (2014/03/06 15:44)

TheMechOne

Mimo wszystko wybiore sie tam i poszukam jakiejkolwiek ryby. Lubie po prostu sie sam przekonac o jakosci lowiska. Pozdrawiam. (2014/03/06 17:27)

TrickOrTreat

Napisz jak było ale nie wiem czy nie nadziejesz się na zakaz łowienia bo teraz jakoś okręg Łódzki będzie to robił (2014/03/06 19:20)

TheMechOne

Niedawno opłacałem składki i o zakazie nic mi nie powiedzieli, wiec zaryzykuje. :) Napisze co i jak z pewnością. :) A jak wprowadza zakaz to do Zgierza śmignę. ;) (2014/03/07 09:17)

TheMechOne

Przesyłam zdjęcie tablicy informacyjnej, słaba jakość z racji limitu rozmiaru zdjęcia... (2014/03/07 09:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

TrickOrTreat

Zdjęcia Ryb prześlij a nie tablice :):):) (2014/03/07 19:31)

TheMechOne

Bylem w sobote, niestety wrocilem o kiju, a nawet o dwoch. Pierwszy staw jak zawsze oblegany, kilku gosci na drugim. Na poczatku zarzucalem bodajze na 6 (ten taki plytki z wysepka i trzcina na koncu), troche podnecilem ale brania tak niemrawe, ze nie dalem rady nic zaciac. Haczyk niewielki z ochotka lub pinka. Potem przenioslem sie na drugi i tam tylko jeden starszy gosc wyciagal niewielkie plotki. Poza tym z tego co slyszalem to raczej nikt nic konkretnego nie zlowil. Na grunt i dendrobene tez zero bran. Albo jest jeszcze za zimno, albo juz panuje bezrybie... A ktos cos wie na temat tego zarosnietego stawu obok pierwszego? Widac ze taki nieuczeszczany, nawet labedzie znalazly tam chwile spokoju dla siebie... ;) Czy w Lodzi jest jeszcze okazja na jakas konkretniejsza rybke? Na przedzalnianej dopiero wode napuszczali wiec tam pewnie tez lipnie bedzie. Jak tak dalej pojdzie to zostanie tylko komercja w Byszewach, bo mam niedaleko... (2014/03/10 11:53)

TrickOrTreat

W Łodzi tylko chyba Biała 120 zł tak jak pisałem.
Byłem 4 razy ostatnio i tylko w sobote nic nie złapałem  ( byłem troche ponad godzinke)
Drobnica już się ruszyła, większe teżą zaczynają chodzić ale chyba muszą się dobudzić.
Narazie płoteczki, wzdręgi i okonie mniej więcej jak dłoń żerują.
Swoją drogą to 3 na 4 wypady byłem kontrolowany takze pilnują (2014/03/10 12:19)

TheMechOne

A miejsce gdzie mozna dojechac komunikacja miejska? Ta biala zapowiada sie ciekawie, ale za co podales 120zl? (2014/03/10 13:24)

TrickOrTreat

To jest łowisko specjalne Koła 29 w Łodzi za dodatkową opłatą.
Z komunikacją miejską nie pomogę ponieważ unikam takich miejsc. Za duży ruch i hałas - wolę dalej i spokojniej. (2014/03/11 05:44)

TheMechOne

120zl to duzo, ale z tego co piszesz to moze warto. ;) (2014/03/11 13:07)

TheMechOne

Planuje w tym roku rekonesans na lodzkich lowiskach, zobaczymy, co z tego wyjdzie... :] Jedno juz mam w planach, podobno na grunt mozna tam co nieco zlowic. (2014/03/11 13:10)

TrickOrTreat

O którym mówisz? bo ja ze Zgierza i będę dopłaxcał teraz w kole okręgówke chyba. Można by było sie ustawić (2014/03/12 05:44)

Granademis

Na krzywiu byłem 2 lata temu, raz pusto a raz trochę wzdręg na spławik. Ogólnie brak kontroli doprowadza tam do regularnego kłusowania ze strony dziadków. W Łodzi bieda z łowiskami straszna. Napisz jak pójdzie Ci ten rekonesans, miałem coś takiego w planach niedawno ale skończyło się na wymysłowie (2014/03/12 08:33)

TheMechOne

Na poczatek wybiore sie na komercje w Byszewach, od 15 marca mozna juz lowic. 20 albo 25zl za dzien, w tym 1,5kg karpia i 2,5 karasia. 4 stawy (dosc niewielkie), ale na branie karasia zawsze mozna liczyc... ;) Czasu na wedkowanie zbyt wiele nie mam, ale jak gdzies pojade, to z pewnoscia opisze jak bylo. W weekend ma sie niestety psuc pogoda, zobaczymy jak to bedzie, eh... (2014/03/12 13:57)

TheMechOne

Tak. To tam gdzie musisz łokciami rozpychać się żeby usiąść i połowić :)
Dla mnie miejscówka spalona.Pierwszy raz opłacając składki szybko przekonałem się że nie warto
Jako dzieciak chodziłem tam na spacery . Brrzegi były wykoszone, wędkarze siedzieli i wyciągali ładne okazy. Dziadek mojej żony zapalony wędkarz często tam bywał i z jego opowieści o rybostanie i wyglądzie zbiorników wnioskuje tylko że jedyna rzecz jaka dobrze idzie PZW to doprowadzanie tych zbiorników do ruiny.
Z tego co wiem to gospodarz który dbał o całośc bardzo dobrze utopił się tam i od tej pory jest lipa.

Polecam Białą koło Zgierza. Niewiele dalej ale zupełnie inne warunki

A jak tam u was na tym stawie miejskim? Bo tez na liscie lowisk to mam... (2014/03/13 13:34)

Eryk95

Witam.
Chciałem zapytać o krzywie zamierzam pojechać w czwartek, z rana posiedzieć na spławik na ktorym stawie i czy wogóle jest jakaś szansa zeby coś połapać ?

Z góry Dziękuje ! (2014/03/18 16:42)

TheMechOne

Drugi lub szósty, w sumie to na każdym masz szansę, ale pierwszy jest zawsze najbardziej oblegany przez łowiących na grunt... :] (2014/03/18 22:14)

TrickOrTreat

Cześć,

Nie wiem jak na miejskim bo tylko raz tam łowiłem :)
Nie lubie jak ktoś cały czas mi się kręci za plecami.

Odwiedzałeś jeszcze Krzywie?

Pzdr (2014/03/20 23:24)

TheMechOne

Nie odwiedzalem, zrazilem sie po pierwszym razie, ale gdy sie ociepli, pewnie sie tam wybiore (jakos na poczatku maja). A ty gdzies lowiles ostatnio? ;) (2014/03/21 06:41)

TrickOrTreat

Do zakazu byłem ok 8 razy na Białej. Pierwsze 2 dni średnie ale dalej jak temperatura nie spadała w nocy poniżej zera chodziłem ok południa. Efekty z większych to Bąk ok 37 cm, Okoń prawie 30stka, leszczyk pod 30 cm. Poza tym sporo wzdręg nieduzych, karasie średnio po 15-20 cm, płoć trafiłem 1 sztuke tylko i  okonie niewymiarowe . Mam na zdjęciach te największe - bo odrazu wszystko wypuszczałem. teraz zakaz do 28.03 więc przebieram nogami bo cały przyszły weekend tam będę siedział :). W przyszły piątek może skocze na jakąś komercje bo mam wolne i pewnie nie wytrzymam :) Ciosny, Pacyfik, Jeżewo - reflektujesz? (2014/03/21 22:07)

TheMechOne

Zastanawiam sie nad niedziela, tylko nie posiadam wlasnego transportu... ;/ (2014/03/22 07:33)

1990maniek1990

Złowił ktos coś większego ostatnio na krzywiu? dzisiaj siedziałem od 7 do 12 i nawet małej płotki. Rano siedziałem na 1 pozniej przeniosłem sie na ten ostatni ze słupami. Wszedzie martwa woda. Wędkarzy nawet dużo jak na środek tygodnia, ale nikt chyba nic nie złapał. Może podpowiecie na którym stawie najlepiej ustawić sie na lina i karasia? Jaki inny staw polecacie w Łodzi i okolicach. Interesuje mnie woda pzw albo dzika (2014/03/26 13:42)

roobcio

Na "Piętnastkach" na razie można sobie odpuścić. W kwietniu będzie zarybianie więc coś się ruszy. Ostatnio ryba była wpuszczana jesienią ubiegłego roku, ale ze względu na fakt, że jesień długo była ciepła, to całe jesienne zarybienie karpiem zostało wyłowione "w pi..u". Po kwietniowym zarybieniu przez 2 tygodnie będzie eldorado karpiowe a potem do jesieni pustynia... Tyle w temacie wędkowania na piętnastkach, przykre ale niestety prawdziwe...
(2014/03/26 13:58)